Do góry

dobre dzielnice zle dzielnice

Temat zamknięty
Krystian
47
21.09.2005, 18:25

czy sa dzielnice w ktorych niechcielibyscie mieszkac??
jakies niebezpieczne cos w tym stylu??
prosze napiszcie cos na ten temat

wieprz
389
wieprz 389
#121.09.2005, 19:12

ojciec! co z toba? doswiadczam intensywnego deja vu kiedy widze twoj temat

bella
381
bella 381
#221.09.2005, 19:24

Zasada jest jedna NIE SZUKAJ PROBLEMOW A NIE ZNAJDZIESZ

bella
381
bella 381
#321.09.2005, 19:24

WSZEDZIE DA SIE MIESZKAC

Basia
28
Basia 28
#422.09.2005, 14:45

ludzie są rózni,jedni słyszą :tam nie bo jest.........itd.wtedy się boją i szukają innych dzielnic,a drudzy mają to gdzieś,i im to wisi.Sama powiem ze tez szukałabym dzielnic spokojnych,i z dobrą opinią,chodzby ze względu na dziecko.jako dziecko sama wychowywałam się w dzielnicy,gdzie wszyscy omijali ją z daleka!!!!!!!!!!,no i jestem cała i zdrowa.a ze tak mówiąc,zdało się ze:
jakiś chopek,jwojej kobitce wpindolił........
jakiś czubek walczył se ,z swoimi oknami,bo mu sie nudzuło,albo mówiąc pamiyntom,jak wszyscy ryceli  my ze smiychu bo chopek rospoluł se łognicho,na śrotku wielki izby,i smazoł wuszty.To są moje wspomnienia,co mi utkwiły w pamięci,i jest ich duzo,boło fajnie.
POWIEM ZE NIE POTRZEBOWALISMY TELEWIZORA ,BO ZAWSZE BYŁO NA CO POPATRZEĆ,DOROSLI NAS WYGONIALI ,ALE JAK TO DZIECI!!A ILE DZIECI BYŁ HO HO!!!A te babcie  cołki dzyń  w łoknach,wszystko wiedziały,a na łokciach to miały blaze łodciśnynte,zawsze smary zech dostała ino przeznie,bo kapowały mamie. POZDRAWIAM.                            

Lidia Anna
13 153
Lidia Anna 13 153
#522.09.2005, 15:18

Slyszalam ze Glasgow to jedno z najniebezpieczniejszych miast na swiecie.
A swoja droga jezeli bedzie sie mialo komus cos stac to i tak sie stanie i nie wazne czy na east czy west endzie.
I zawsze najlepiej na siebie uwazac co znaczy po nockach sie  samemu nie szlajac:)
Jezeli o mnie chodzi to jest kilka miejsc w Glasgow w ktorych nie chcialabym mieszkac, ale zachowam  to dla siebie, zeby mi ktos nie zarzucil ze sie czepiam)

Lidia Anna
13 153
Lidia Anna 13 153
#622.09.2005, 15:18

Skad jestes Baska, gdzies ze Slaska?

Basia
28
Basia 28
#722.09.2005, 19:59

DO ZIELONEJ KITKI -Trafiłaś w 10 !!!!dokładnie Katowice.wiedziałam ze jesteś bystrą Kiteczką ,czasem mimo staran nieda sie ukryć naszego pochodzenia,czego wogóle się nie wstydzę.Moja córka chodzi do 2 klasy .i bardzo musze ją poprawiać bo u nas w wymowie ,lubi się (syczeć) a dokładnie tak.(zamiast wiesz,to wiys lub chcesz - chces)puźniej w szkole dzieci nają problemy.
Taksamo uwazam ze nalezy na siebie uwazać , co komu pisane,tak musi być,przeznaczenia nie da się oszukać ,nocki nalezy poświęcać ukochanym,albo grzecznie sobie spać w łuzeczku. BOBRANOC!!

wieprz
389
wieprz 389
#823.09.2005, 02:06

macie kuchnia racje!
"...jezeli bedzie sie mialo komus cos stac to i tak sie stanie i nie wazne czy na east czy west endzie. " wyjelas mi to z ust!
co prawda w dalszej czesci posta pewno mialas min. na mysli moje slodkie govan......lecz.....np....2dni wstecz o godz 23 spotkalem na ulicy cala mase usmiechnietych mlodych ludzi  ktorych nie zdobil krokodylek lacostixa....ejj tu naprawde jest spox,........pomimo minusow przeslaniajacych plusy dla odwaznych jest kilka milych niespodzianek do odkrycia

Rafal
3
Rafal 3
#924.09.2005, 18:00

To wszystko prawda, ze jak komus ma sie cos stac to sie stanie ale to nie wyjasnia nic na temat bezpiecznych i niebezpiecznych dzilenic Glasgow.
Jestem tu dopiero dwa miesiace i pracuje w Drumchapel. Nie polecam tej dzielnicy nikomu kto chce mieszkac tu z malymi dziecmi.

pesci
36
pesci 36
#1024.09.2005, 18:01

hmmm  , mieszkalem na govan 6 miesiecy , ale fakt ...jest to slums !! kiepskie dzielnice to np govan , parkhead...i jeszcze jest takich pare miejsc , z lepszych to hehe wiadomo west end , ale poza tym  np annisland , kingspark(mieszkam tu i jest ok i tanio),bearsden...no i sa takie posrednie jak np partik

pesci
36
pesci 36
#1124.09.2005, 18:08

aaa pierwszy miesiac mieszkania na govan poszedlem do klubu g51.....pierwsza wizyta ok , druga ok , trzecia......skonczyla sie bijatyka 2 polakow w szpitalu kolejnych 2 poturbowanych , nie wiem co tym szkotom do glowy wpadlo ale cos sobie ubzdurali ( wiekszosc nacpana) ale napadli na nas....coz potem juz wszyscy szkoci w pracy mi mowili .....UCIEKAJCIE Z GOVAN  :) mieszkalem tam jeszcze 5 miesiecy.....nie polecam tego miejsaca  ...jest tanio ale ......to nie o to chyba chodzi , co do barbary......ja pochodze z nie za ciekawej dzielnicy gdanska i czuje sie tam jak u siebie !! bo tam sie wychowlaem , czuje sie tam jak u siebie ...tutaj jestesmy obcy  , dlatego wole spokojniejsze dzielnice

wieprz
389
wieprz 389
#1225.09.2005, 00:01

jezeli bedzie sie mialo komus cos stac to i tak sie stanie i nie wazne czy na east czy west endzie.

pesci
36
pesci 36
#1325.09.2005, 00:57

nie gadaj bo na west endzie sa  mniejsze szanse niz na eastndzie,ja wazam ze lepiej mieskadc na lepszej niz na gorszej dzielnicy

wieprz
389
wieprz 389
#1425.09.2005, 01:34

przeciez tu nic sie nie dzieje. tutaj jest jak w bulerbyn! feels like govan!

wieprz
389
wieprz 389
#1525.09.2005, 01:34

or felazz

wieprz
389
wieprz 389
#1625.09.2005, 01:35

sunny govan

Krystian
47
#1726.09.2005, 19:07

zajebiscie Bulerbyn:))))

Tomasz
216
Tomasz 216
#1829.09.2005, 23:25

Ja mieszkalem na PossilPark przez rok .. no tam 10 miesiecy .. ogolnie tragedia, to jest prawie w centrum, tak na polnocy .. autobusem jakies 5 minut. Bardzo tanio i mieszkanie ogolnie bardzo fajny .. na poczatku pomyslalem ze okazja ... Ale jak kiedys dowiedzialem sie ze autobusy nie jezdza bo zadzgali kogos na przystanku to sie przerazilem .. albo kiedy wychodze z domu a na dachu jakiegos samochodu lezy sniper i celuje komus w okno ... byla w nocy strzelanina .... Anekdotka .. kiedys chcialem wracac do domu taxa to pan powiedzial ze tam nie jedzie !! Ogolnie Possilpark odradzam ...
ps: teraz sobie na westendzie mieszkam hee

Rehad
39
Rehad 39
#1904.10.2005, 13:18

west- end jest najlepszy , najgozej chyba to w Govan i Ibrox aha i
widzialem ostatnio Springburn ...brrrrrr masakra normalnie druty
kolczaste na scianach ( kolo Tesco ) klimat jak z filmu jakiegos (
horror )

Marcin Williamson
29
#2005.10.2005, 18:11

Dobre dzelnice:-
Bishopbriggs , Partick, Hyndland , Anniesland , Kelvinside , Maryhill , Dennistoun , Merchant City , Pollokshaws, King's Park , Victoria Road , Krikintilloch
Zly Dzielnice :
Easterhouse , Ruchasie, TollCross, Parkhead, Bridgeton, Balarnock , Carmyle, Govan, Ibrox , Possil, Milton, Shettelston ,

Mam nadzeje ze coi to pomorze wybrac dobre mieszkane dla wszyscy !

Grzegorz
87
#2105.10.2005, 21:35

Mam nadzeje ze coi to pomorze wybrac dobre mieszkane dla wszyscy !
na Pomorzu takich dzielnic niestety nie ma..... 

Lilia
4
Lilia 4
#2210.10.2005, 23:27

kazda dzielnica czy dobra czy zla ma swoja "ciemna" strone:(

matt
852
matt 852
#2308.12.2005, 05:09

Tino_w!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a co sadzisz o:
johnstone
paisley
refnfrew
dumbarton
clydebank
east kilbride
hamilton
rutherglen
dzieki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teddy73
256
Teddy73 256
#2408.12.2005, 07:56

matt - po pierwsze "dzielnice" ktore wymieniles to nie sa czesci Glasgow....ewentualnie so-called "Greater Glasgow"...ale mniejsza z tym...
Johnstone - spokojne miesteczko, dosc daleko od centrum, na poludnie od Clyde, wiec dojazdy moga byc ciezkie. Jezeli praca w Glasgow to trzeba na M8 i przeciskac sie przez most w City Centre, lub Erskine Bridge, jezeli od strony zachodniej bys dojezdzal...
Paisley - podobne spostrzezenia jak wyzej, aczkolwiek troche blizej. W Paisley mozna sie naciac na niedrogie domy....jest tego przyczyna...w dzielnicy Ferguslie Park sa dosc nowe, bardzo tanie domy, ale dzielnica slynie z "junkies" wiec trzeba bardzo uwazac!
Renfrew - nie mam specjalnie opini na temat tego miejsca...Plusy - bardzo blisko do switnego Shopping Mall w Breahead... Minus - samoloty latajace nisko nad ziemia...kotytarz powietrzny do Glasgow Airport jest dokladnie nad Renfrew
Dumbarton - dosc spokojna miejscowosc, choc trzeba uwazac na niektore dzielnice w ktorych jest duze bezrobocie i znowu "junkies". Jednak sa tez bardzo ladne dzielnice z ladnymi domami. Znam wiele osob ktore tam mieszkaja (Szkotow) i nie narzekaja. Sam mieszkam niedaleko, kawalek na polnoc w strone Loch Lomond w Renton/Alexandria
Clydebank - znam bardzo dobrze bo pracuje tam. Miasteczko slynace niegdys z najwiekszego zageszczenia przemyslu okretowego w calym UK. To tutaj zbudowano miedzy innymi QM oraz wiele okretow wojennych. W tej chwili glownych stoczni juz nie ma - a na ich miejsce sa budowane nowe osiedla domow i mieszkan. Jest tu tez calkiem niezly "shopping centre". Wlasnie przeczytalem w lokalnej gazecie, ze county przeznaczylo £250m na rozbudowe Clydebank. Sa tez plany, zeby na terenie bylej stoczni John Brown's zrobic punkt turystyczno widokowy - wykorzystac istniejacy dzwig stoczniowy.
East Kilbride - bardzo przyjemne miejsce. Duzy "shopping centre" i glownie osiedla domkow. Dosc  daleko od City Centre, ale jest dobry train service.
Hamilton,  - niestety nic nie wiem...w kazdym razie to na wschod od East Kilbride - a tam rzadko bywam.
Rutherglen - Glasgow South - duzo nie wiem na temat tego miejsca...:)
Pozdrawiam.

loskowa
1 708
loskowa 1 708
#2508.12.2005, 13:57

Tino_w fajne zestawienie! ale niestety jedna dzielnica ktora umiesciles w zlej rubryczce
MARYHILL
"the worst poverty and social deprivation in Britain"
http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/1826411.stm 

loskowa
1 708
loskowa 1 708
#2608.12.2005, 14:05

i jeszcze mapki z "areas of deprivation" czyli to co tutaj zwiecie "zle dzielnice"
http://www.scotland.gov.uk/library5/social/siod-17.asp 

matt
852
matt 852
#2708.12.2005, 14:33

dzieki wszytkim - szczegolnie tedyy73!!!!!!!!!!!

matt
852
matt 852
#2808.12.2005, 22:44

loskowa - ten artykul o szkocjii mnie zaskoczyl - wynika z niego ze prawie 25% spoleczenstwa zyje na granicy ubustwa.....to sa jaja....ze nie maja na grzanie itd....i to w kraju o 4 gospodarce w swiecie???

Teddy73
256
Teddy73 256
#2909.12.2005, 13:50

matt - zwroc uwage, ze artykul, ktory loskowa podala pochodzi sprzed ponad 3 lat, troche sie zmienilo na lepsze mi sie wydaje. Choc sam nie mieszkam w Glasgow to uwazam, ze nie jest to miejsce az tak strasznie zacofane. Edinburgh jest znacznie bogatszy - ale jest to stolica, i miasto ponad polowe mniejsze od Glasgow. Ja mieszkalem w Glasgow przez ok 1.5 roku i w zasadzie wspominam berdzo dobrze. Wydaje mi sie, ze to jak w kazdym duzym miescie, sa dzielnice bogate i biedne. A to ze w Glasgow sa 3 najbiedniejsze dzielnice w UK (2002) spowodowane jest zanikiem duzych przedsiabiorstw ktore zatrudnialy kiedys tysiace ludzi. W wielu przypadkach przebranzowienie jest bardzo trudne i ludzie sa leniwi i ida na zasilek...i tak rodziny cale potrafia tu zyc na "benefits" z pokolenia na pokolenie...

Marcin Williamson
29
#3014.12.2005, 20:00

Czesc loskowwa ,
gsdzie ja mieszkalem w Maryhill mialem sspokoj , bylo faina , ale to bylo na Maryhill Road .
Matt - te mniescowosci tak dobrze nie znam , tylko wiem ze East Kilbride jest ochydnie betonowa jura co wyglada jak Warszawa . ludzie nazywwaja to "Polo mint city " ale ma dobre sklpey i dobre komunikajca z glasgowem
Rutherglen fiame maisto
Niestety nie znam inne miesoowisci
Mam nadzeje ze to ci pomoze

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm