Serwisy tematyczne
Strona głównaSpołecznośćMiastaGlasgowForum dyskusyjne › Dzieci urodzone w UK - obywatelstwo brytyjskie
Webmaniac
Glasgow
Strony i Sklepy Internetowe, Szybki i bezpieczny Hosting
Martins Garage
Glasgow
Martins Garage
F1 Garage F1 Garage
Glasgow
F1-Garage Polski Warsztat Mechanika Diagnostyka Komp,Usuwanie DPF

Glasgow

Polacy w Glasgow, Szkocja

Zaloguj się i dodaj komentarz

Dzieci urodzone w UK - obywatelstwo brytyjskie

• Strona
  • 1
Ladybird
Ladybird
08.09.09, 10:29

CYTAT ZE STRONY HOME OFFICE
'Section 1(3) applications - children born in the United Kingdom to parents who are now settled in the United Kingdom'
If the child's parents become settled in the United Kingdom or become British citizens, the child will have an entitlement to register as a British citizen. This registration would be under section 1(3) of the British Nationality Act 1981' (http://www.bia.homeoffice.gov.uk/br... )

ODPOWIEDŹ NA MAILA, KTÓRĄ DOSTAŁAM OD Customer Service Advisor Border And Immigration Agency Nationality General Enquires:
Dear Mrs ....,

Thank you for your email.

Once a parent of a child born in the UK becomes settled in the UK, they would be entitled to register the child under section 1(3), which you have highlighted in your below email.
You would only be classed as settled once you have been exercising your Treaty Rights (working or studying in the UK etc.) for five years.

Kind Regards
Mr J Sheridan

Oznacza to, że rodzice, którzy mieszkali i pracowali lub studiowali przez 5 lat w UK mają możliwość starania się o paszport brytyjski dla dzieci urodzonych w UK zgodnie z 'Section 1(3)'. Nie oznacza to oczywiście, że automatycznie aplikacja zostania rozpatrzona na koszyść aplikujących.

French Martini
205
French Martini
#1 | 08.09.09, 10:46

chyba zle to interpretujesz...jesli rodzice maja obywatelstwo brytyjskie, lub mieszkaja w UK conajmniej 5 lat, ich dziecko wtedy ma prawo do uzyskania obywatelstwa brytyjskiego, a nie tylko prawo do ubiegania sie. Z powyzszego nie wynika, ze moze go nie uzyskac. Chodzi bardziej o to, ze nie dostaje obywatestwa automatycznie tylko trzeba zlozyc wniosek. Jesli sa spelnione warunki, wtedy takowe obywatelstwo uzyskuje.

snow_crash
Moderator
8974
snow_crash
#2 | 08.09.09, 10:48

Settled in UK oznacza status 'indefinite leave to remain', ten status mozna otrzymac po 5 latach pobytu w UK jesli przy tym jestes w stanie wykazac ze twoje centrum zyciowe znajduje sie w UK

Użytkownik usunięty
2503
Użytkownik usunięty
#3 | 08.09.09, 11:18

Przyznam nie nadążam, na cholerę dziecku chcesz wyrobić brytyjski paszport???

Ladybird
Ladybird
#4 | 08.09.09, 11:19

French Martini,
Może źle to ujęłam. Chodzi mi o to, że nia każdy, kto pracował lub studiował w UK przez 5 lat może być uznany za 'settled in the UK'. Mogą być brane pod uwagę różne inne czynniki przed zaaprobowaniem wniosku o przyznanie dziecku obywatelstwa.

Dominik .
2159
Dominik .
#5 | 08.09.09, 11:23

Hrabia Monte Kristo® ( Don't even think about messing up with me )
#3 | 11:18, 08.09.2009

Wedlug mnie nie musisz. To nie jest obowiazkowe. (chodzi o nadazanie)

Ladybird
Ladybird
#6 | 08.09.09, 11:54

Dominik (jedyny w swoim rodzaju)
A gdzie ja napisałam, że chcę wyrobić takowy paszport? Napisałam w poście informacje, który uzyskałam u źródła, bo byłam ciekawa, czy moje dziecko z tytułu urodzenia w UK ma jakieś prawa. Dowiedziałam się i dzielę się z innymi. Wiem, że są rodzice poważnie zainteresowani aplikowaniem o brytyjski paszport dla dziecka. Ja się nie kwalifikuję, więc i tak nie mogę. A kiedy będę mogła, to się wtedy zacznę zastanawiać, czy mojemu dziecku do szczęścia jest potrzebny brytyjski paszport.

Ladybird
Ladybird
#7 | 08.09.09, 11:56

A to ja nie nadążam... Ten post powyżej jest do: Hrabia Monte Kristo® ( Don't even think about messing up with me )

snow_crash
Moderator
8974
snow_crash
#8 | 08.09.09, 12:15

@Ladybirt, o ile dobrze mi wiadomo to okres spedzony wylacznie na nauce nie zalicza sie do tych 5ciu lat.

syn.szefa
4203
syn.szefa
#9 | 08.09.09, 15:19

Hrabia Monte Kristo: Jak to po co dziecku brytyjski paszport? Juz Ci odpowiadam:

1. Mozliwe, iz matka obawia sie, iz jego dziecko jak podrosnie i bedzie mlodziencem bedzie chcialo prysnac do Argentyny, na Kube, do Wenezueli lub Hiszpanii - z brytyjskim paszportem musi starac sie tam o wize, a z polskim nie.
2. Matka moze chciec aby dziecko wiernie chronilo krolowa swoja piersia, na przyklad jesli UK wypowie wojne kolejnemu Afganistanowi i dizeciaka posla na pierwsza linie. Polakom to nie grozi
3. matka moze chciec przetestowac jak terrorysci arabscy potraktuja go na wycieczce do Libii lub Maroka - mysle ze brytyjski paszport gwarantuje wiecej ciekawych przygod w owych krajach niz polski.

Anyuta
730
Anyuta
#10 | 08.09.09, 15:53

Nie wiedzialam o tej ustawie,ale jesli rodzice dziecka sa 'settled in UK',czyli mieszkaja tu 5 lat,to rowniedobrze mogliby miec brytyjski paszport.Osoba,ktora przebywa tu nawet 3 lata ,ma rezydenta i chce sie starac o brytyjski paszport dla dziecka,najprawdopodobniej i tak otrzyma odmowe,bo nie spelnia kryteriow czasowych,wiec jak sama Ladybrird widzisz,nie ma zbyt wielkiej roznicy,bo i tak musisz siedziec tu 5 lat zanim mozesz starac sie o tutejszy paszport dla dziecka

Anyuta
730
Anyuta
#11 | 08.09.09, 15:57

Jesli komus zalezy na tym paszporcie,to najlepiej niech poszuka sobie dobrego prawnika od spraw imigrcyjnych-immigration solicitor,ten moze za niego zlozyc wniosek i ewentualnie szukac okolicznosci sprzyjajacych wydaniu paszportu,mimo niespelnienia kryteriow czasowych.Z gory tylko odradzam Grace McGill and solicitors,bo choc to firma zajmujaca sie takimi sprawami,sa jedna wielka banda oszustow i naciagaczy

Użytkownik usunięty
2503
Użytkownik usunięty
#12 | 08.09.09, 16:11

#5 | 11:23, 08.09.2009

____________________________________________________________________________________________

Zrób sobie kolejne zdjęcie z wiewórem...na pewno się tobie poprawi;P

Dominik .
2159
Dominik .
#13 | 08.09.09, 16:22

#12 | 16:11, 08.09.2009
#5 | 11:23, 08.09.2009

____________________________________________________________________________________________

Zrób sobie kolejne zdjęcie z wiewórem...na pewno się tobie poprawi;P
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

widzisz, nie lubie osob, ktore kaza cos komus robic.
Np zdjecie z wiewiorem lub tlumaczyc sie z suwerennych, osobistych decyzji.
ale jesli ci to sprawi przyjemnosc to sie mozesz wypalowac.
i raczej juz nie bede z toba prowadzil konwersacji, wiec pisz co chcesz na moj temat.

Zaloguj się i dodaj komentarz
  • Strona
  • 1
© 2014 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact