Do góry

Mieszkanie Glasgow Problem z Umową Proszę o poradę

Temat zamknięty
luk_glas
6
23.09.2014, 23:07

Witam wszystkich emitowców

Pytanie i będę wdzięczny za otrzymaną odpowiedź

Wynajmuję od pakisza pokój i mam taki oto rodzaj umowy

Duke Holiday Lets And Short Term Visitors Accomodation

W przypadku takiego rodzaju umowy jaki jest okres wypowiedźenia Dodam że chce mnie wywalić i dał mi czas na wyprowadźkę z dnia na dzień bez określonego terminu wypowiedźenia Dodam iż opłącam regularnie rent jestem tu od 2 miesięcy

Pozdrawiam

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#124.09.2014, 07:51

Jesli jestes tzw. lodger-em (wynajmujesz pokoj w wiekszej nieruchomosci) to twoje prawa sa ograniczone - wszystko zalezy od tego czy masz cokolwiek na pismie - jesli tak to liczy sie termin wypowiedzenia z umowy wynajmu - jesli nie masz nic na pismie to landlord ma obowiazek dania tobie 'rozsadnego' terminu wypowiedzenia, co glownie zalezy od tego jak dlugo w danym lokum mieszkales - w twoim przypadku napewno nie dluzej niz tydzien. Z dnia na dzien to troche za srogo - ale 2-3 dni moga byc w tym wypadku akceptowalne.

Profil nieaktywny
maciej1980
#224.09.2014, 09:29

ciapak pazerny na kazdego funta wiec nie wierze w to ze za nic chce cie wywalic z dnia na dzien,powiedz prawde i nie sciemniaj dlaczego chce cie wykopac

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#324.09.2014, 12:41

tam pisze HOLIDAY LETS co oznacza, ze wynajales pokoj na zasadach B&B czy hotelu. nie ma zadnego okresu wypowiedzenia a wedlug zasad wlasciciel nie moze wynajmowac jednej osobie dluzej niz 2 lub 3 miesiace chyba, nie pamietam teraz, trzeba by sprawdzic.

luk_glas
6
#424.09.2014, 13:13

do snow_crash Mieszkam tutaj od 1 sierpnia Na kartce mamnapisą wpłatędepozytu i terminy wpłat rat procz tego coś jak umowa z tytułem jak podałem w zapytaniu Dane osobowe dane pakisza i bhp czy co można co nie mona robić w pokoju
do maciej 1980Też tak myślałem Może boi sie że nie trafił na głupich i chce mnie sie pozbyć żebym mu smrodu nie narobił Od samego początku były problemy na mieszkaniu Już pierwszego dnia na klatce schodowej mieszkający piętro wyżej pod wpływem narkotyków koleś zaczą sięmnie czepiać co ja robię w jego domu? ze współlokatorami nie z Polski Chyba im sie nie spodobało to że jako jedyny na mieszkaniu mam pracę i wynająłem największy pokój a oni dostawali pieniądze od rodziny na przeżycie. Szukają i znaleść nie mogą. Zaatakowali mnie na początku że mam płacić rachunki Odpowiedziałem że o tym doskonale wiem żeby przedstawili mi historię wpłat (co sie pózniej okazało że nie mieli zbytnio kasy żeby zapłacić) Pózniej czepianie się już 2 dnia a a nwet jeszcze w kuchni nie byłem że mam sprzątać kuchnię Ja się pytam posprzątajcie najpierw swoj brud przedstawcie rotę do sprzątania nie ma roblemu Posprzątam Też nie pasowało Nadmienię że jeden to stary dziadek z Chile Para z Hiszpanii i Szkot Wszyscy bez pracy Skąd ten atak już pierwszego dnia Nie wiem Nie mam pojecia Pierwsz raz spotkałem się z czymś takim Nadmienie iż myślałem że rodzice wychowali mnie twardą ręką i z zasadami
doKonrad W Mieszkam od 1 sierpnia to by sie zgadzało dobry to myslenia
Da sie to jakoś sprawdzić
Nadmienię iż wpłaciłem depozyt 200f Mam potwierdzenie na kartce Boi się starsznie councilu Już kilka razy urzędnik próbował się dostać do domu Strasznie sciemnia Jakbył dzien płatności nie przyszedł konkretnie po kase do pokoju tylko kilka dni przed płatnością przychodz do mieszkania tak jakby coś miałw nim robić Dziwny typ Prosze jesli macie jeszcze jakieś porady będę wdzieczny Chciałbym po wyprowadzce coś z tym zrobić bo płace kupe pięniędzy a jeszcze ktoś takmnie traktuje W terminie
Pozdrawiam

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#524.09.2014, 13:32

@luk

to wyglada nieciekawie. Jak wynajmujesz mieszkanie to powinienes dostac umowe Assure short tenancy. Depozyt musi byc wplacony do jednej z 3 instytucji odpowiedzialnych za to I powinienes dostac potwierdzenie ulokowania tam srodkow. Widac wlasciciel kombinuje jak moze. Moja rada.....znajdz sobie "normalne" mieszkanie. Po pierwsze ze wzgledu na "walki" landlord a po drugi na warunki w jakich mieszkasz (lokatorzy).

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#624.09.2014, 13:45

Sorry, powinno byc Assured Short Tenancy Agreement

GP.Enzo
392 1
GP.Enzo 392 1
#724.09.2014, 22:12

To jest tak zwany monkeys business.

GP.Enzo
392 1
GP.Enzo 392 1
#824.09.2014, 22:12

To jest tak zwany monkeys business.

XMan
348
XMan 348
#925.09.2014, 00:56

jednym słowem melina jakaś ja bym się zawijał stamtąd już dawno nie czekając aż mnie ktoś wyprosi...

Profil nieaktywny
maciej1980
#1225.09.2014, 08:46

Marta wypij melise,kilka oddechow wez glebokich,w pol do czwartej idz spac

luk_glas
6
#1325.09.2014, 09:23

do martaolszewska Zgodzę się z tobą ale już w Polsce załatwiałem sobie mieszkanie i pokój ( w razie w) żeby mieć zabezpieczenie. Dzwoniłem do osób prywatnych jak ido agencji. Po przyjezdzie okazało sie inaczej. Miało być a nie było Było wido albo powrót albo w ciągu kilkunastu godzin przed zmierzchem coś znaleść. Straszna niesłowność Więc zbytnio wyboru nie miałem.. Honor to ja mam lecz czasem warto sobie go schować do kieszeni. Co do ciapaków bez komentarza Nie chcę nikogo obrażać Są LUDZIE i ludzie. Jednym słowem patologia bez żadnych zasad i reguł

hybryda
273
hybryda 273
#1425.09.2014, 10:09

luk_glas, zapomnij o takich slowach jak "ciapakow", "ciapka" , powiesz tak kiedys w pracy i wyleja cie na zbity pysk, oficjalnie tutaj wszyscy sa poprawni politycznie, zawsze i wszedzie :)
A co do problemow z mieszkaniem to poszukaj nawet tutaj na emito, przegladnij ogloszenia, jest taki czlowiek Max od lat prowadzi swoja firme polskie taxi i czasem ma pokoje do wynajecia, wiem ze pomogl wielu na starcie. Masz prace, jestes wyplacalny, dasz rade, powodzenia.

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#1525.09.2014, 10:27

@luk_glas, szukaj czegos nowego bo to nie warunki do mieszkania! zeby nie byc stratnym przemieszkaj depozyt i sie wyprowadz, a w razie problemow postrasz kolesia councilem i policja - jak ma tak w portkach nasrane to sie nie wychyli - z tego powodu tez nic ci nie zrobi jesli nie bedziesz placic. w kazdym razie - wdrazaj plan "wyjscia".

Profil nieaktywny
martaolszewska
#1626.09.2014, 02:09

Czlowiek prawde pisze to od razu usuwaja komenatrze,jak za komuny!Cenzura,nie chcialam nikogo obrazic,napisalam prawde,mialam do czynienia w pracy z ludzmi z pakistanu,to wiem co to za ziolka.A ot tej poprawnosci politycznej to za niedlugo murzyn nasra wam na gowe i rozmaze a wy bedziecie siedziec cicho.Juz widze jalk za 20 lat muzlumanie zarzynaja chrzescijan w europie,to sie wam te slepiska otworza dopiero.Precz z isalmizacja europy.Hitler to sie teraz w trumnie przewraca jak widzi co sie dzieje w niemczech.Nadzeja jeszcze jest w Putnie,on to potafi zrobic porzadek.
Tak jak te pakinstankie gangi pedofili glawcily dzieci w anglii to wszycy cicho siedzieli a dzieci cierpialy.Gdzie jest tu srawiedliwosc?
Niema.Luk uciekaj od tej patologii.
Tak jak kiedys bylam u siostry w londynie jechalam autobusem i mnie napastowali,musialam wysiasc bo oa malo by mi swina reki do biustonosza nie wsadzil.I nikt nir reagowal.Co za syf tez londyn,moja noga wiecej w angli nie postanie.
Bardzo skromne sa kobiety z Indii, i to mi sie bardzo podoba.
I nie jestem rasitaka!

luk_glas
6
#1726.09.2014, 08:51

Do snow_crash, hybryda dziękuję serdeczne za porady jak i wam wszystkim znalazłem tyczasowe lokum i dogadałem sie z agencją mieszkaniową o mieszkanie, które bedzie dostępne od następnego miesiąca. Pozostaje kwestia odzyskania depozytu Wiec jak mi nie odda lub będzie nie chciał albo nie oddam mu kluczy od pokoju albo wezmę sobie 2 routery z mieszkania od internetu Potwierdzenie wpłacenia depozytu mam napismie wiec nawet jeśli by sie ciskał zadzwonęna Policję że nie chce mi oddać a wszystko działa wg mnie na moją korzyść bo opuszczam pokój w terminie i potwierdzenie wpłat mam Co o tym sądzicie? Dobra droga?
Do martaolszewska Swięta prawda Muzłumanie już od dłuższego czasu próbują zalać świat Slyszałem nawet w dużych korporacjach w świecie jeśli chcesz awansować musisz przejść na islam wtedy jesteśmy kolegami O gangach też słyszałem Wg mnie Polakom w Uk brakuje dobrego przedstawiciela, który zatroszczył by sie o dobro wspólne Zresztą nie wiem Jestem tu krótko więc nie bede sie wypowiadał i wymądrzał
Pozdrawiam wszystkich

Profil nieaktywny
maciej1980
#1826.09.2014, 09:20

routery na gieldzie sa po 5 funtow,w abonamenice gratis,zostaw to dziadostwo zrob cos lepszego,co dluzej ze tak powiem utkwi mu w glowie-nasraj na srodku pokoju wielka kupe

Profil nieaktywny
martaolszewska
#1926.09.2014, 14:14

Tak jak mowi maciej,routery sa nic nie warte,i nie badz zlodzejem.Zrob tak jak mowi maciej nasraj na srodek pokoju i oddaj mocz.Bedzie mial nuczke,i zaden polak tam nie zamieszka.

Profil nieaktywny
maciej1980
#2026.09.2014, 17:40

a jak sie wkurwisz to pomaluj sciany i szyby,jakies slaczki,literki,smoki,grafika dowolna ;) farbe juz masz na podlodze

Profil nieaktywny
Father
#2127.09.2014, 22:07

luk_glas
#17 | Wczoraj - 08:51
".....Do martaolszewska Swięta prawda Muzłumanie już od dłuższego czasu próbują zalać świat Slyszałem nawet w dużych korporacjach w świecie jeśli chcesz awansować musisz przejść na islam wtedy jesteśmy kolegami O gangach też słyszałem......"

A ja słyszałem o pewnej instytucji w Polsce - jak nie lubisz młodziutkich ministrantów, to dobrego probostwa nie dostaniesz ;P

Profil nieaktywny
Father
#2227.09.2014, 22:12

luk_glas
#17 | Wczoraj - 08:51
:..... Wg mnie Polakom w Uk brakuje dobrego przedstawiciela, który zatroszczył by sie o dobro wspólne....."

luk_glas - jesteś komunistą??

luk_glas
6
#2329.09.2014, 08:09

do father

temat założyłem odnośnie mieszkania, więc wywody typu czy jestem komunistą Ciebie nie powinny interesować Mogę być nawet twoim koszmarem ze snów to i tak całkowicie nie na temat Proszę moderatora o usunięcie powyższych wpisów nie mają nic wspólnego z dyskusją Są tylko i wyłącznie osobistymi wywodami forumowicza Temat uważam za zakończony Pozdrawiam wszystkich normalnym emitowców :)

Profil nieaktywny
Father
#2429.09.2014, 09:26

Chyba cie moderator olewa :-P

Profil nieaktywny
maciej1980
#2529.09.2014, 10:02

Pozdrawiam wszystkich normalnym emitowców :)

jaja se robisz?

Menelaios
2 068 23
Menelaios 2 068 23
#2629.09.2014, 20:38

ooo przepraszam!! JA jestem normalny!! Moi lekarze ciagle to powtarzaja...

Profil nieaktywny
Father
#2729.09.2014, 21:28

luk_glas
#23 | Dziś - 08:09
"......Mogę być nawet twoim koszmarem ze snów...."

wyglądasz jak Roman Giertych?

  • Strona
  • 1

Katalog firm