Do góry

polski komornik

Temat zamknięty
raf1477
563
raf1477 563
03.11.2009, 10:06

czy ktoś się orientuje czy polski komornik jest w stanie obciążyć mi pensje w UK i jakim stopniu; dziękuję

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#103.11.2009, 11:18

tak, jest w stanie to zrobic, w obrebie EU przed dlugami nie ma ucieczki, predzej czy pozniej wymiar sprawiedliwosci upomni sie o swoje, takze poza EU wiekszosc cywilizowanych krajow ma miedzy soba odpowiednie umowy (jak np UK z Australia czy Kanada) Musial bys wyjechac gdzies do bylych republik ZSRR, bliskiego wschodu czy trzeciego swiata zeby miec 100% pewnosc ze cie tam nie zlapia.

jesli ciazy na tobie wyrok sadowy o dlugi, to uciekajac od wymiaru sprawiedliwosci popelniasz przestepswo kryminalne jakim jest uchylanie sie od prawomocnego wyroku sadu, zostaniesz zatrzymany na lotnisku i zaleznei od okolicznosci mozesz byc sciagalny miedzynarodowym listem gonczym

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#203.11.2009, 11:23

prawie wszystko sie zgadza. z ta roznica ze zostanie za taba wydany nakaz zatrzymania a nie list gonczy, ta sa dwa rozna pojecia.

KsioncProboszcz
1 219
#303.11.2009, 11:29

I zepsuliście koledze plan ewakuacji...

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#403.11.2009, 11:48

@jmariusz, w zaleznosci od wyslokosci dlugow i jak bardzo wytrwale sie ich unika moze sie skonczyc listem gonczym.

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#503.11.2009, 11:58

snow crash ciezko przyznac sie tobie do bledu, ciezko.

...jesli ciazy na tobie wyrok sadowy o dlugi, to jestes scigany z kryminalu... tu tez jest pomylka
r p jest jeszcze kwestia w jaki sposob powstalo zobowiazanie.

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#603.11.2009, 12:14

@jmariusz3, nie, dlatego ze zapominasz o jednym szczegole, sam dlug i jego powstanie to jedno, drugie przestepstwo ktore popelniasz, jesli odpowiednio dlugo i wytrwale uciekasz przed egzekucja naleznosci i za ktore jestes faktycznie scigany to jest uchylanie sie od prawomocnego wyroku sadu, co jest juz scigane z kryminalu.

PADI_MSDT
69
#703.11.2009, 12:40

r p na tym forum gwarantuje Ci, ze nie uzyskasz odpowiedzi na zadane pytanie. Po pierwsze za malo szczegolow podales, po drugie kazda rozsadna odpowiedz natychmiast zostanie skasowana, gdyz zostanie potraktowana jako instruktarz do naduzyc. Poswiec kilka dni na gmyranie w necie, a znajdziesz odpowiedz. Na publicznych, otwartych forach jak tutaj, nigdy nie uzyskasz wartosciowej odpowiedzi w temacie o ktory pytasz.

Swoja droga, na logike.... Gdyby na kazdego polskiego dluznika wystawiano nakaz zatrzymania lub list gonczy (to, to juz kupa smiechu) to przy punktach granicznych, na lotniskach musialby stac zawsze po kilka patroli policji, aby odwozic delikwentow do aresztu.

Co nie co, znam skale problemu i nawet nie macie pojecia jak wielu Polakow przyjechalo na Wyspy by zarobic na splate polskich zadluzen, ale.... im nie do konca sie to udalo.

O Brytyjczykach juz nie wspomne, gdyz gdyby to podobnie dzialalo w UK, to np na Heatrow musialby stac no stop kordony policji, a w koncu utworzono by permamentny areszt, ba byc moze od razu wiezienie.

Panowie, znacie sprawe w teorii, z opisow w wiadomosciach. Prawda jest jaka jest, ale przecietny czlowiek nie moze jej znac w postaci np instrukcji, gotowego scenariusza co sie stanie. Gdyby bylo inaczej skutki bylyby gorsze niz podanie w massmediach faktu, iz za tydzien w Ziemie uderzy kometa, a obecny kryzys finansowy stalby sie nieustajacym serialem w TV o upadajacych bankach.

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#803.11.2009, 12:46

@pigs in space, chyba zgubiles troche watek. Nikt tutaj nie argumentuje ze za kazdym polskim dluznikiem bedzie sie uganial patrol policyjny a z lotnisk dziennie odwozone sa kordony zatrzymanych.

Mowimy tylko o tym ze istnieja odpowiednie mechanizmy formalne azeby takiego dluznika sciagnac i ucieczka za granice nie jest rozwiazaniem. Sprawiedliwosc moze i dzialac bardzo powoli i ucieczka moze ta sprawe odwlec ale predzej czy pozniej o swoje sie upomni. Im wiekszy dlug i im dluzej zostaje nieuregulowany tym wieksza szansa ze ktos popchnie to do przodu w systemie, wiec uciekajac tutaj nadal nie mozesz spac spokojnie. Mozesz 30 razy bez problemu przekroczyc kontrole paszportowa a za 31 cie zatrzymaja bo sparwa w koncu sie ruszla.

PADI_MSDT
69
#903.11.2009, 12:58

Jakie mechanizmy, prosze napisz mi. Oswiec mnie ;-) Widzisz ja zyje z "pomgania" ludziom (przede wszystkim Polakom), ktorzy opuscili UK zostawiajac po sobie dlugi w bankach i chca je uregulowac. To wszystko dziala w obie strony (Polska - UK). Dlatego mam "troszke" pojecia w tej materii. Znam kilka przypadkow (wjatkowo dobrze je znam), gdzie zobowiazania dochodzily do 1 mln zl i ci ludzie w dalszym ciagu spokojnie podrozuja po swiecie, w tym i do Polski.

p.s. Prosze nie pisac mi jakis pm'ow na priva bo i tak nie odpowiem. Pracuje dla duzej korporacji i robiac cos na boku mam wiecej do stracenia niz zyskania (dlaczego? think.... wiekszosc polskich dlugow w UK, nie przekracza 10k f mam lepszy commission z korporacji niz bezposrednio). Acha i nie jestem solicitor'em czy bailiff'em, poprostu staram sie pomoc.

PADI_MSDT
69
#1003.11.2009, 13:00

Poza tym, gdybym zaczal sie rozpisywac w tym temacie, to pewnie niedlugo nie mialbym pracy.

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#1103.11.2009, 13:15

@pigs in space, jeden mechanizm to taki, ze kraje maja miedzy soba podpisane umowy o wzajemnej egzekucji dlugow, gdzie sad w jednym kraju po odnalezieniu delikwenta przekazuje sparwe do kraju pobytu i ten kraj juz swoimi wlasnymi mechanizmami sciga dluznika tak jak by wyrok zapadl lokalnie. Drugi mechanizm jest taki, ze konsekwentne unikanie komornika, doprowadzi do sprawy w sadzie i w przypadku niestawiania sie oskarzonego na sprawach zaocznego wydania wyroku, po czym jesli dluznik nadal sie nie stosuje do wyroku moze byc scigany, tym razem juz z kryminalu, za uchylanie sie od prawomocnego wyroku sadu.

Inna kwestia to to ze takie sparwy, znajac opieszalosc polskiego systemu sparwiedliwosci, ciagna sie dlugimi latami czy czesto nawet zostaje zapomnianych, zanim dojedzie do mometu kiedy bedzie o tym notka na granicy czy ew. list gonczy, stad tez powstaje wrazenie bezkarnosci.

marcypan
495
marcypan 495
#1203.11.2009, 13:46

...Drugi mechanizm jest taki, ze konsekwentne unikanie komornika, doprowadzi do sprawy w sadzie i w przypadku niestawiania sie oskarzonego na sprawach zaocznego wydania wyroku, po czym jesli dluznik nadal sie nie stosuje do wyroku moze byc scigany, tym razem juz z kryminalu, za uchylanie sie od prawomocnego wyroku sadu.

-zagalopowales sie snow, komornik tylko i wylacznie dziala w oparciu o prawomocny wyrok sadu o egzekucji naleznosci. Zatem nie ta kolejnosc najpier sad a potem komornik.

PADI_MSDT
69
#1303.11.2009, 13:56

Pierwsze podstawowe pytanie. Jaka jest natura powstalego zobowiazania? Czy to byl kredyt w banku, czy zobowiazanie wzgledem US. Dla laika nie ma roznicy, z prawnego punktu widzenia - przepasc. Kolejna kwestia to wysokosc zobowiazania i pytanie czy jego natychmiastowa wymagalnosc ma przelozenie na decyzje sadu (nie banku!). W Polsce, nie, jak w kazdym cywilizowanym kraju nie ma mozliwosci zaocznego skazania, z wyjatkiem np. ludobojstwa, czy udzialu w zaorganizowanej strukturze o charakterze przestepczym. W pozostalych przypadkach MUSISZ doprowadzic delikwenta przed Sad, wykazac jego wine (swiadome zaniechanie splaty zobowiazania), aby uzyskac prawomocny wyrok sadowy, upowazniajacy do tytulu wykonawczego a nastepnie EWENTUALNIE wystawienia listu gonczego (jesli winny wykazuje WSZELKIE oznaki zaniechania w naprawieniu szkody). Wystawienie listu gonczego, to uwierz mi naprawde zlozona sprawa.

Poza tym jak juz wspominasz cos o KRD (chyba nawet nie masz pojecia, ze o tym wspomniales, doczytaj wiec prosze http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlu... ), to wez pod uwage iz polski KRD jest tworem stosunkowo mlodym, a przez to pelnym bledow i niedociagniec (bynajmniej nie jest to brytyjski scoring). Trafia tam kazdy za nawet najmniejsze, niezawinione zobowiazanie. Z KRD sytuacja zrobila sie nawet tak kuriozalna, ze polskie firmy przestaly juz sprawdzac tam swoich kontrahentow bo i tak wszyscy sa na liscie ;-) Podobnie jest w windykacji. Roznica w cenie polskich dlugow i brytyjskich jest olbrzymia, na niekorzysc polskich. I nie chodzi tu o wysokosc zobowiazan, ale jakosc informacji podawanej przez wierzycieli. Wiele polskich spraw, to przyslowiowy "strzal w pudlo".

Widzisz snow masz zapedy moralizatorsko - skazujace ad hoc, jednak podeprzyj to jakas konkretna wiedza, powiedzmy praktya, bo tracisz jako Mod w oczach ludzi majacych pojecie w kwestiach w ktorych zabierasz glos, a nie masz o nich zielonego pojecia.

PADI_MSDT
69
#1403.11.2009, 14:00

BLAD dluznik nie zostanie zaocznie skazany! Ludzie, to bylby precedens w EU. Polskie prawo nie jest oparte na precedensach. Sa ustalone wyjatki w podejmowaniu zaocznych wyrokow, ale dlug bankowy (pytanie zasadnicze o nature dlugu, domniemuje ze chodzi o kredyt w banku) nie jest czynem kwalifikujacym.

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#1503.11.2009, 14:03

@pigs in space, nie rozumiem twojej polemiki ze mna. Starasz sie usilnie dyskutowac kiedy dyskusji nie ma.
Ja tylko podaje informacje ze sa istnieja odpowiednie miedzynarodowe mechanizmy, ktore powoduja ze sciaganie dlugow jest mozliwe nawet za granica panstwa. Nie dyskutuje zupelnie ani jak takie mechanizmy praktycznie proceduralnie funkcjonuja ani tez nie oceniam w zaden sposob ich potencjalnej skutecznosci. Chcesz dodac swoje 5 groszy i starasz sie zablysnac, prosze bardzo, tylko po co bijesz z tym do mnie?

aaarszenik
London
12 706
#1603.11.2009, 14:08

...p.s. Prosze nie pisac mi jakis pm'ow na priva bo i tak nie odpowiem. Pracuje dla duzej korporacji i robiac cos na boku mam wiecej do stracenia niz zyskania (dlaczego? think.... wiekszosc polskich dlugow w UK, nie przekracza 10k f mam lepszy commission z korporacji niz bezposrednio). Acha i nie jestem solicitor'em czy bailiff'em, poprostu staram sie pomoc....

wyglada na to ze masz silna potrzebe akceptacji i poklasku.
sprawdz skrzynke mailowa, bo moze juz zapchana.
zenujace.

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#1703.11.2009, 14:14

@Andrzej, dzieki, racja ;)

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#1803.11.2009, 14:16

@pigs in space, btw. google az sie roi sie od przypadkow zaocznie wydanych wyrokow w sprawie dlugow, wiec cos mi sie twoja wersja nie zgadza.

PADI_MSDT
69
#1903.11.2009, 14:54

Poklasku nie potrzebuje gdyz za 3.5 tygodnia ide na co najmniej roczne wakacje odreagowac ten syf (zajme sie w koncu swoja pasja). Niestety ale praca z ludzmi w dlugach przeklada sie na problemy z najblizszymi. Tego nie da sie ominac chyba ze ktos jest cyborgiem. Jednak one mialby zerowa skutecznosc. O tych pm'ach napisalem tylko dlatego by moja wypowiedz sie ukazala, w innym przypadku moglaby byc odczytana jako autoreklama.

Niestety ale wszystko co zwiazane ze sciaganiem dlugow jest z pogranicza prawa. Wyroki zaoczne owszem istnieja... w wirtualnej rzeczywistosci, ale nie w realnym prawie. Realne prawo to takie gdzie trzeba wykazac wine, w kraju takim jak Polska czy UK nie jest to mozliwe bez udzialu winnego. Poprostu nie jest, chocbyscie nie wiem jak dlugo googlowali.

p.s. wiecie jaki sa targety w windykacji bankowej (nie pisze o firmach windykacyjnych - bo te biora odsprzedane dlugi). Poniewaz jest to glownie meczenie delikwenta telefonami, wiec praca z biurka, target - £1000 recovered/h (oczywiscie nie doslownie, zalezy od portfela). Bailiff jesli nie ma pewnosci £500 za case, to nawet nie wsiadzie do samochodu. Na £500 commission, suma naleznosci musi oscylowac wokol £1500.

aaarszenik
London
12 706
#2003.11.2009, 15:01

pigs zdecyduj sie w koncu
albo twoja praca to syf albo starasz sie pomoc, bo zaczynasz zaprzeczac sam sobie

PADI_MSDT
69
#2103.11.2009, 15:02

Wiesz co snow? Skoro europejskie prawdowastwo dpuszcza zaoczne wydanie wyroku, to po co ta cala zabwa ze Slobodanem Milosevicem?

PADI_MSDT
69
#2203.11.2009, 15:04

aaarszenik , ok uzylem zlej form... staralem sie co nie oznacza ze jest jeszcze pare case'ow na tapecie zanim dam na luz. Jeszcze chcesz sie do czegos przyczepic?

kama79_79
Glasgow
22 708
#2303.11.2009, 15:08

Pigs taki jestes kuty na cztery lapy a nie potrafiles zalegalizowac swojego pobytu w USA.Na twoje pytanie, dotyczace permanent residence odpowiedzialam.Moze ci zajac pensje komornik z PL.Zapytaj sie w konsulacie, ambasadzie ilu takich te urzady juz wylapaly.

aaarszenik
London
12 706
#2403.11.2009, 15:08

pigs ale wspomniany Slobodan nie byl chyba obywatelem EU.

PADI_MSDT
69
#2503.11.2009, 15:09

aaarszenik nie przegadasz mnie bo gdyby bylo inaczej to nie mailbym z czego zyc juz od trzech lat. Poza ty jest to forum luznej rozmowy bez zaciskania zwieraczy. Mozesz przyjac do wiadomosci sprawy, ktore opisalem lub nie. Od tego nie zalezy niczyja reputacja czy kariera. Up 2 u, co z tym fantem zrobisz.

PADI_MSDT
69
#2603.11.2009, 15:10

Slobodan jest sadzowny wg. prawdostwa miedzynarodowego, ktore stoi ciut wyzej niz europejskie. Doczytaj prosze zanim palniesz kolejnego babola.

aaarszenik
London
12 706
#2703.11.2009, 15:12

pigs slobodan juz nie zyje wiec raczej nie jest sadzony.
jesli juz o babolach mowa.

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#2803.11.2009, 15:13

@pigs in space, zadaj i odpowiedz sobie na pytanie co ma wspolnego Miedzynarodowy Trybunal do sparw Zbrodni Wojennych w Hadze do komornika

aaarszenik
London
12 706
#2903.11.2009, 15:15

i to ze w prawie polskim istnieja wyroki zaoczne nie oznacza ze w prawach inych krajow, badz w prawach miedzynarodowych rowniez

kama79_79
Glasgow
22 708
#3003.11.2009, 15:16

Komornik moze ci dupnac( nie doslownie komornik, ale na jego prosbe prokuratura wystawi nakaz doprowadzenia...) na granicy, jak bedziesz chcial rodzine odwiedzic.

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm