Do góry

Pozbawienie praw rodzicielskich

Temat zamknięty
thamska
47
thamska 47
05.06.2010, 00:04

Potrzebuje informacji na temat pozbawienia praw rodzicielskich. Ojciec mojego dziecka jest nieodpowiedzialnym czlowiekiem i nie moge na niego liczyc. Chce go pozbawic praw, zeby nie miec problemu z przedluzeniem paszportu mojego dziecka. Czy ktoras z was juz przez to przechodzila? co jest potrzebne? jak to udowodnic?

Ray
1 370
Ray 1 370
#105.06.2010, 00:28

Gosiek ***
Dziś - 00:04

Troche to pozne zreflektowanie sie.

thamska
47
thamska 47
#205.06.2010, 00:29

co masz na mysli?

kama79_79
Glasgow
22 708
#305.06.2010, 00:30

W tym kraju ty nie pozbawisz praw rodzicielskich ojca, bo tak ci sie podoba.Sad moze to zrobic na wniosek opieki spolecznej, tylko w...drastycznych przypadkach.Dziecko ma prawo do kontaktu z ojcem, jakimkolwiekim czlowiekiem on by nie byl-wowczas sad, opieka spoleczna kontroluje takie spotkania.
Zgode na wydanie paszportu wydaje sad, jesli nie widzi powodow, by zabronic tobie wyjazdu z UK.
Nie mieszaj dziecka w problemy z chlopem, bo to ladnie nie wyglada i predzej, jak on sie uprze, bedzie mial cierpliwosc to ciebie sad ukaze, za takie postepowanie.

thamska
47
thamska 47
#405.06.2010, 00:31

I raczej oczekuje odpowiedzi od kobiet, nie mam nic do facetow, ale ojciec mojego dziecka sobie troche przeskrobal

thamska
47
thamska 47
#505.06.2010, 00:34

mojemu dziecku nigdy nie mowilam, ze jego ojciec jest zlym czlowiekiem. ale niedlugo konczy sie data waznosci paszportu mojego dziecka i boje sie ze on nie podpisze zgody na wydanie nowego, tylko po to, zeby zrobic mi na zlosc

Ray
1 370
Ray 1 370
#605.06.2010, 00:42

Gosiek ***
#4 | Dziś - 00:31

Dlatego posilkujemy sie okresem narzeczenstwa i religia co daje nam jednomyslnosc w zapatrywaniu sie na zagadnienia malzenskie.

Jesli chociaz w czesci jestes osoba wierzaca to zwroc sie do Boga o pokierowanie cie w tej sprawie. Prawdopodobnie zlekcewazylas Go przy doborze partnera to teraz przynajmniej Go nie lekcewarz.

Na koniec: zapoznaj sie jak wygladaja brytyjskie casus'y dzieci kiedy to z takich czy innych powodow social workers orzekli tzw. nieodpowiednie warunki do rozwoju dziecka - to moze byc kubel zimnej wody.

ALLbundy
535
ALLbundy 535
#705.06.2010, 00:50

to że ojciec jest złośliwy dla ciebie, nie możesz karać tym dziecka, postaw się w sytuacji jak by to tobie odebrano prawa do dziecka bo chciałaś zrobić chłopu na złość. Jeśli chłop nie chce podpisać zgody to występujesz o pozwolenie do sądu- o zgodę a nie o pozbawienie praw.

ALLbundy
535
ALLbundy 535
#805.06.2010, 00:51

dlaczego dziecko musi być zawsze kartą przetargową?

kama79_79
Glasgow
22 708
#905.06.2010, 01:17

Nie wiem,co tam przeskrobal ten twoj byly chlop, ale moze zrozum,ze dopoki twe dziecie przebywa na terenie UK, to jego dobro jest w rekach tutejszych wladz.Twoj ex nie musi ci pomagac, musi tylko placic alimenty, okreslane przez Child support agency.Nie chce, nikt go nie zmusi wyrokiem sadu.Ma prawo widywac dziecko, dziecko ma prawo do kontaktow z ojcem.Jesli ojciec mimo ustalen nie bedzie interesowal sie dzieckiem, pojawial sie w kratke a bedzie to odbijalo sie na dziecku sad ,na twoj wniosek moze ograniczyc kontakty do minimum, konttolujac je jednoczesnie lub ich zabronic, ale to juz musi byc naprawde ciezki przypadek, nie odbierajac przy tym ojcu praw rodzicielskich.Nie mozesz dla wlasnej wygody do takich sytuacji dopuszczac.Sad da ci zgode, jesli on tego nie zrobi, tutaj w UK, bez problemow...Wymyslilas sobie powod...Pozbaeiac mozna praw ojca, ktory nigdy nie interesowal sie dzieckiem,nie utrzymywal, ale tylko dla jego dobra...Ale takie posuniecia, bo wy nie umiecie sie dogadac?Kto cie chowal kobieto?

thamska
47
thamska 47
#1005.06.2010, 02:42

czy moze wypowiedziec sie ktos kto mial juz z tym do czynienia? Kobieta! nie interesuje mnie czyjes zdanie na ten temat. Pytam czy ktoras miala juz z tym kierunkiem prawa doczynienia.

thamska
47
thamska 47
#1105.06.2010, 02:44

karac dziecko?!! ja go nie karam, zyje z dzieckiem tutaj, ale nie bede mogla jechac z nim do Polski zeby moglo widywac sie z dziadkami itp.

Ray
1 370
Ray 1 370
#1205.06.2010, 02:44

No wlasnie w tym sek. Nie interesuje cie niczyje zdanie.

kama79_79
Glasgow
22 708
#1305.06.2010, 02:58

Gosiek...w pracy mam z tym doczynienia.
Idz do prawnika, powie ci to samo.Pasuje?
W tym kraju matka nie moze odebrac praw rodzicielskich ojcu.
Wniosek o odebranie praw rodzicielskich moze wplynac do sadu tylko z opieki spolecznej.
A ty sobie szukaj tych kobiet...

ALLbundy
535
ALLbundy 535
#1405.06.2010, 23:27

gosia czasem ponoszą nas emocje, jeśli jesteś pewna że ojciec nie zgodzi się na paszport to wystąp o zgodę do sądu, myślę że sąd nie będzie miał żadnego przeciw.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1505.08.2010, 20:41

Sąd może lecz nie musi dać zgody na paszporty jeśli ojciec będzie sie upierać że nie będzie mógł widywać dziecka i nie zgadza sie na wyjazd sąd nie da takiej zgody . Poza tym sprawa o pozbawienie praw rodzicielskich w takiej sytuacji jest strasznie pokręcona otóż sądem właściwym do wniesienia sprawy jest sąd w miejscu pobytu dziecka jeśli dziecko przebywa na terenie uk to polski sąd odrzuci taki wniosek ,drugie to to że w uk prawa rodzicielskie ma tylko matka więc tu też tego nie można załatwić bo jak pozbawić ojca praw jeśli on ich i tak nie ma w świetle prawa innego państwa więc co teraz robić hmm sama jeszcze nie wiem dokładnie ale wiem że można wnieść sprawe w państwie w którym dziecko przebywa opierając się na przeprowadzeniu sprawy w świetle prawa polskiego z tym że sądy szkockie i tak dużo nie zdziałają bo myślą i tak o swoim prawie a po za tym jak druga strona wstawi się na sprawę , świadkowie, to trzeba dobrze przemyśleć i dobrze rozegrać .Ja bym zrobiła najpierw sprawę o ustalenie miejsca w pobytu dziecka w każdorazowym miejscu zamieszkania matki to może być sąd w Polsce powinien sie tym zająć ,potem o zgode na stały pobyt za granią ,a z pozbawieniem i tak zawsze będze wachanie chyba że się zdecyduje wrócić na jakiś czas do polski i załatwić raz a porządnie sprawę

kama79_79
Glasgow
22 708
#1605.08.2010, 21:16

O mamo, co za bzdury...Szkoda komentowac...
Glupie kozy...

Julka
775
Julka 775
#1705.08.2010, 21:33

Poza tym sprawa o pozbawienie praw rodzicielskich w takiej sytuacji jest strasznie pokręcona otóż sądem właściwym do wniesienia sprawy jest sąd w miejscu pobytu dziecka jeśli dziecko przebywa na terenie uk to polski sąd odrzuci taki wniosek ,drugie to to że w uk prawa rodzicielskie ma tylko matka więc tu też tego nie można załatwić bo jak pozbawić ojca praw jeśli on ich i tak nie ma w świetle prawa innego państwa więc co teraz robić hmm sama jeszcze nie wiem dokładnie ale wiem że można wnieść sprawe w państwie w którym dziecko przebywa opierając się na przeprowadzeniu sprawy w świetle prawa polskiego z tym że sądy szkockie i tak dużo nie zdziałają bo myślą i tak o swoim prawie a po za tym jak druga strona wstawi się na sprawę , świadkowie, to trzeba dobrze przemyśleć i dobrze rozegrać .

Najdłuższe zdanie jakie widziałam w moim życiu:)
Kama Ty się nie znasz:)

kama79_79
Glasgow
22 708
#1805.08.2010, 21:41

Bzdury totalne.
Ojciec moze sam zlozyc wniosek o przyjecie praw rodzicielskich.Matce gowno do tego, nie musi sie zgadzac, o tym decyduje Welfare Children's Rights.
To dotyczy dziecka urodzonego przed 05/04/06, tylko i wylacznie.
Alimenty to sprawa Child Support Agency, nie w/w instytucji.
Ustalenia z UK, tak samo dzialaja, sa respektowane w Polsce na podstawie rozporzadzen Bruksela II.
Widze, slysze takie maciwody, ktore nie potrafia sobie z chlopem poradzic, porozmawiac z nim, jak czlowiek, to niedobrze mi sie robi.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1925.08.2010, 19:38

Kto nie potrafi sobie radzić z chłopem? to wszystko zależy od tego czy ojciec dziecka przebywa też w uk czy jest w polsce , wszystko zależy od wieku dziecka , i też od tego czy rodzice są w związku małżeńskim czy nie , i zależy też od tego jakim człowiekiem jest ojciec .Wcale tu nie ma żadnych bzdur mam podobną sytuację i trochę wiem coś na ten temat żeby pozbawić ojca praw rodzicielskich mieszkając z dzieckiem w uk to trudna sprawa lecz możliwa do wygrania tu w grę wchodzą trzy prawa: szkockie , polskie i międzynarodowe

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2025.08.2010, 19:45

Gosiek proponuję byś podała więcej szczegółów : gdzie przebywa ojciec dziecka? , ile dziecko ma lat? ,i czy macie ślub z ojcem dziecka ? ,czy masz przysądzone alimenty na dziecko?

olgagrr
49
olgagrr 49
#2125.08.2010, 20:00

Jesli dobrze Cie rozumiem Gosik,to Ty chcesz pozbawic praw rodzicielskich ojca swojego dziecka"bo sobie przeskrobal"?Ale napisz,co konkretnie zrobil,zebysmy mogli cos doradzic,bo narazie wyglada to na Twoj kaprys,ot tak...Do tego wyglada na to,ze to Ty probujesz zrobic mu na zlosc?Wiesz,ze on po tym tez bedzie probowal zrobis Ci na zlosc i poprostu chcesz sie zabezpieczyc przed niespodzianka ze strony meza.To nie jest program "Mam Cie",to jest Wasze zycie!Ludzie zachowujcie sie,jestescie dorosli....
Bede sledzila zakonczenie tej telenoweli.....

olgagrr
49
olgagrr 49
#2225.08.2010, 20:01

Gosiek,nie Gosik.....przepraszam za usterki;)

kama79_79
Glasgow
22 708
#2325.08.2010, 20:03

Bzdura totalna.
Jesli dziecko przebywa w UK, to jest pod jurysdykcja tutejszego wymiaru sprawiedliwosci..
Postanowienia z UK, obowiazuja w Polsce, na podstawie przepisow Bruksela II, co juz napisalam wyzej.
Tylko na wniosek opieki spol.mozna pozbawic ojca praw rodzicielskich, w sytuacjach naprawde dramatycznych, kierujac sie dobrem dziecka, nie z powodu czyjegos widzimisie.Pracuje w takowej instytucji i takie przepychanki niedojrzalych ludzi, to dla mnie codziennosc.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2426.08.2010, 16:20

pomocne linki a tu na wszystko na temat szkocji i takich spraw

http://ec.europa.eu/civiljustice/pa...

gdy dziecko przebywa w uk jest pod jurystdykcją szkocji tak ale szkocja musi zastosować przepisy prawa wspólnotowego. Art. 1 ust 1 b Rozporządzenia Rady (WE) nr 2201/3003 z dnia 27 listopada 3003 r. (dziennik Urzędowy Unii Europejskiej,L 333/1, 23.12.2003)
mamay tu do czynienia z 3 prawami : polskie , szkockie i międzynarodowe a w tej kwesti sąd powinien się oprzeć na prawie międzynarodowym jeśli rodzic nie będący obywatelem szkocji wnosi sprawę a ma tu stały pobyt, i kto powiedział ,że nie można samemu wnieść sprawy do sądu zawsze można nie tylko opieka może tylko każda osoba która ma podstawy twierdzić że coś zagraża dobru dziecka potem sąd rozpatruje sprawe .Sory ale że ktoś pracuje w jakieś instytucji to nie oznacza że zna się na prawie

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2526.08.2010, 16:26

A tak pozatym to jeszcze można wnieść sprawę do sądu polskiego Na podst. art. 569 kpc wlasciwym miejscowo jest sad opiekunczy miejsca zamieszkania osoby, kotrej postepowanie ma dotyczyc, a w braku miejsca zamieszkania - sad miejsca pobytu. Jezeli brak i tej podstawy - Wlasciwym Bedzie Sad Rejonowy Dla m. st. Warszawy. Jeśli dziecko i osopy są obywatelami polskimi sprawę można skierować wniosek do sądu w Warszawie i wcale nie trzeba wracać do polski by to załawić.

kama79_79
Glasgow
22 708
#2626.08.2010, 16:58

17. Które prawo stosuje sąd w postępowaniu dotyczącym odpowiedzialności rodzicielskiej, jeśli dziecko lub strony nie mieszkają w Szkocji lub są innej narodowości?
Jeśli jurysdykcję posiada sąd w Szkocji, generalnie zastosuje on prawo szkockie. W przypadku stwierdzenia, że dane zagadnienie podlega właściwemu prawu zagranicznemu, różniącemu się od naszego prawa, prawo to należy potwierdzić i udowodnić. Możliwe jest istnienie okoliczności nadzwyczajnych, w których strony powołują się na prawo zagraniczne w sprawie, co sąd szkocki może wziąć pod uwagę.

Chyba cos ci pojebalo?
Nie potrafisz nawet korzystac z tego poradnika...
Mowimy o dziecku, ojcu, zyjacym w UK, prawach rodzicielskich i ich pozbawieniu...

kama79_79
Glasgow
22 708
#2726.08.2010, 17:18

W twoim przypadku...to nie jest trudna sprawa, tylko czasochlonna.
Dlaczego sad w Szkocji nie mialby ci przyznac tzw full custody, jesli ojciec dziecka wyjechal w cholere, nie ma go na miejscu, tym samym nie odwiedza, pewnie nie utrzymuje dziecka?Po co dziecku taki ojciec?
Ty masz calkiem inna sytuacje.
Spojrz na jej wypowiedzi-ma kontakt z ojcem swojego dziecka, czyli ten jest na miejscu.
Moze uzyskac full custody, tym samym nie musi informowac ojca o planach podrozy, wiec jego zdanie w sprawie paszportu, przed tutejszym wymiarem sprawiedliwosci nie bedzie mialo istotnego znaczenia.Nie moze wywiezc dziecka, jesli ojciec rowniez bedzie mial prawa rodzicielskie, a takowe ma, skoro ona chce go ich pozbawic..., bez jego zgody.W przypadku gdy matka wywiezie dzieciaka, wbrew opinii ojca stosuje sie przepisy Konwencji Haskiej.
Poczytajcie sobie na ten temat a najlepiej to dogadajcie sie z ojcami waszych dzieci...

DanielloX
807
DanielloX 807
#2826.08.2010, 17:23

Gosiek posluchaj Kamy ona jest najlepiej obcykana w takie klocki.

magneto1
271
magneto1 271
#2927.08.2010, 00:14

gosiek posluchaj kamy ona jest bobcykana w te sprawy bo sama przez to przeszla ma dzieci a maz odfrunal ,a teraz beneficiki alimety i cos tam jeszcze i zyje sie no nie

aga000
38
aga000 38
#3028.08.2010, 20:06

Witam wszystkich na tym forum ,widzę tu niezły zamęt ale jak tu już jestem to chciałabym się poradzić jak to rzeczywiście wygląda.Moja sytuacja wygląda tak że ,, uprowadziłam swoje dziecka,, z polski tutaj no w zasadzie to poinformowałam ojca że i tak wyjadę ,no i przez 3 lata on nic nie zrobił (zaakceptował ten fakt ) nawet nie próbował walczyć o rodzine, czy chodzby o dziecko.Nawet to ja muszę dzwonić do niego by mały sobie z nim pogadał bo sam nie zadzwoni. Muszę go pozbawić praw bo jest zagrożeniem dla wszystkich jest agresywni, nadużywa alkoholu,nakotyki, teraz wyrok w zawieszeniu, wcześniej znęcał się nad nami fiz.i psych. była sprawa na prokuraturze w polsce policja nie raz.Mam sporo dowodów ,żałuję tylko że za szybko wyjechałam i nie doprowadziłam tego do końca,Boję się jechać do polski bo może mu coś odbić.Czy ktoś z was wie może ale coś konkretnie na ten temat gdzie mogę wnieść sprawę tu? czy w polsce? i jak miała bym to zrobić jeśli by mogła by się tu odbyć , na jakich zasadach to działa była bym wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam

Katalog firm