Do góry

Problem z Council Taxem

Temat zamknięty
Stolar
23
Stolar 23
06.04.2014, 17:57

Witam
Mam pewien problem z council taxem. Trochę to skomplikowane, ale postaram się przedstawić to w miarę jasno i mam nadzieję, że może ktoś będzie w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie. Z góry dziękuję za pomoc.
No więc wprowadziłem się do nowego mieszkania w lipcu zeszłego roku.
Poprzednio, mieszkając w Edynburgu byłem zarejestrowany w councilu i płaciłem tax. Podczas przeprowadzki "wymeldowałem" się z tamtejszego miejsca zamieszkania i napisałem gdzie dokładnie się przeprowadzam. Jako że zacząłem tutaj studia nie jestem już zobowiązany do płacenia CT, jednak nie wiedziałem, że należy wysłać aplikacje dotyczącą swojego statusu studenta aby potwierdzić to i w rzeczywistości nie musieć płacić. Minęło 9 miesięcy od kiedy jestem w Glasgow, od tego czasu przyszło kilka listów do osoby która poprzednio wynajmowała moje obecne mieszkanie, ale jako że listy nie były zaadresowane do mnie nie otwierałem ich. Ostatnio, podczas wizyty mojego landlorda zdecydował się pootwierać wszystkie te listy. Wynika z nich, że oficjalnie mieszkanie jest cały czas przypisane do niego i komornik domaga się pieniędzy za zeszłoroczny CT (niecałe 2tys. funtów).
Dostałem ( a właściwie on dostał) również list z opisem nowego CT na nowy rok podatkowy. Wysłałem już aplikacje dotyczącą moich studiów tak aby nie mieć problemów z CT na nowy rok. Zastanawiam się jedynie jak najlepiej rozwiązać sprawę tego zeszłorocznego, które zalega na konto poprzedniego tenanta, które powinno być na mnie i powinno być umorzone ze wzgledu na moje studia.
Mam nadzieję, że udało mi się opisać to na tyle jasno żeby ktoś był w stanie zrozumieć problem i coś doradzić.
Jeszcze raz w skrócie:
-Mieszkam tu od lipca 13', jako student nie powinienem płacić CT, jednak nieświadom takiego obowiązku nie złożyłem aplikacji.
-Mieszkanie nie zostało również przemeldowane i teraz po 9 miesiącach okazało się, że CT za cały ten okres zalega na konto poprzedniego wynajmującego.
Co najlepiej w tej sytuacji zrobić? Czy jeżeli wyślę maila do Councilu i opiszę wszystko tak jak tutaj zgodnie z prawdą, złożę wniosek o umorzenie tego zalegającego CT jako że jestem (byłem) studentem to przejdzie to gładko i bez bólu? Czy mogą wyniknąć z tego tytułu jakieś nieprzyjemności?
Bardzo dziękuję za pomoc wszystkich którzy mają jakieś większe obeznanie w tutejszym prawie i doświadczenie z podobnymi problemami.
Pozdrawiam.

kama79_79
Glasgow
22 709
#106.04.2014, 18:46

Idz do Councilu, do najblizszego oddzialu financial services,Housing i CT benefit office.Przedstaw sytuacje.Bedziesz potrzebowal swistek z uczelni, potwierdzajacy, ze jestes studentem full-time i od kiedy.Wypelnisz papier, dostarczysz id, umowe najmu.Mysle, ze nie powinno byc z tym wiekszego problemu. Odzial, najblizszy znajdziesz z pomoca Google, kierujac sie swoim kodem pocztowym.

Stolar
23
Stolar 23
#206.04.2014, 18:54

Dziękuję bardzo.

  • Strona
  • 1

Katalog firm