Do góry

Wiatrówka bez zezwolenia ?

Temat zamknięty
Maciej.Siembab
14
03.04.2016, 07:49

Witam czy na posiadanie wiatrówki w Szkocji trzeba mieć pozwolenie? Czy poprostu idziesz do sklepu i kupujesz np. Taki sprzęt ? http://www.tackleandguns.net/evanix...

Jeżeli ma ktos wiatrówkę i ma pojęcie co jak i gdzie proszę o kontakt pozdrawiam

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#103.04.2016, 08:24

Przylaczam sie bo tez mnie ciekawi. Chory to kraj bo tu nawet gazu pieprzowego miec nie wolno wiec mysle ze nie tak latwo, skoro jest juz na dole notka ze nie moga sprzedawac on line tylko osobiscie

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#203.04.2016, 08:27

Ps na barras jest sklep z antykami i wczoraj ogladalem tskie cacko z czasow wojny podobne co podales.Tez ciekawe czy na taki antyk Musisz miec jakiekolwiek zezwolenia dkoro sprzedaja je w takim sklepie. Wiadomo antyk i strzelac nie powinien

Maciej.Siembab
14
#303.04.2016, 10:00

Właśnie o to mi chodzi czy można tu mieć wiatrówkę czy nie bo wiem ze z ASG to po 2\3 imprezach dostajesz nr UKARA czy jakoś tak i idziesz do sklepu i kupujesz ASG jak bułki w Tesco i wiem tez ze jak nawet masz pozwolenie na broń i w razie napadu , ataku na Twoja osobę czy cos takiego i tak nie możesz jej użyć , natomiast czekam na info od Szkotów odnośnie całej wiatrowkowej sytuacji ale słyszałem tez ze można strzelać do królików i lisów bez zezwolenia bo to szkodniki wystarczy permit od właściciela gruntu ( farmera ) i u niego na polach możesz śmiało działać choć mnie interesuje bardziej strzelanie precyzyjne do puszki , butelki itp

kuba2010
104
kuba2010 104
#403.04.2016, 11:17

zacznij strzelac do lisow to szybko skonczysz to strzelanie .

Maciej.Siembab
14
#503.04.2016, 12:26

Czy ktos tu pisze o tym ze chce zacząć strzelać do lisów.... Widzę ze czytanie ze zrozumieniem niektórym sprawia problem... Pozdrawiam

Profil nieaktywny
raytoo
#603.04.2016, 14:01

nie mam wiatrowki ale doczytalem sie na necie, ze o mocy do 12 ft lb nie potrzeba licencji i mozna ja spokojnie kupic w sklepie( skonczone 18 lat)

Maciej.Siembab
14
#703.04.2016, 14:29

No właśnie tez czytałem o tym i dlatego dałem tu post aby ktos to potwierdził lub zaprzeczył bo wiadomo w internecie piszą duzo rożnych rzeczy a jaka jest prawda to cieżko sie dowiedzieć

Profil nieaktywny
raytoo
#803.04.2016, 14:34

To jest pewne, sprawdzilem to u wielu zrodel, nawet w w tym sklepie do ktorego podales link o tym mowia:
"All the standard rifles are set at the UK legal limit of 12ftlb"

Maciej.Siembab
14
#903.04.2016, 15:09

A no to elegancko sprawa wyjaśniona tylko teraz pytanie jak wyglada sytuacja ze strzelaniem typu " precyzyjnego " ponieważ chciałbym kupic taka broń oraz tarcze lub te metalowe zwierzątka i np jechać do lasu czy na odludzie i tam strzelać czy to jest dozwolone czy sa jakieś przepisy odnośnie miejsc gdzie to można robic a gdzie nie ?

Profil nieaktywny
raytoo
#1003.04.2016, 15:20

tego nie wiem ale zauwaz, ze tutaj kazde "odludzie" ma swojego wlasciciela i trudno ci bedzie uzyskac pozwolenie od niego z uwagi na bezpieczenstwo, nie lepiej zapisac sie do klubu strzeleckiego ?

kuba2010
104
kuba2010 104
#1103.04.2016, 16:35

@9 przeczytaj sobie post 3.,kto to napisal ?

Maciej.Siembab
14
#1203.04.2016, 20:35

Tak czytanie ze zrozumieniem sprawia ból.... Ale pomogę

Cytat z postu 3 ( powiększone litery w celu ułatwienia przeczytania moze i nawet zrozumienia + objaśnienia ... )
ale SŁYSZAŁEM ( czyli ktos mi o tym powiedział lecz pewny nie jestem ) tez ze można strzelać do królików i lisów bez zezwolenia bo to szkodniki wystarczy permit od właściciela gruntu ( farmera ) i u niego na polach możesz śmiało działać choć MNIE INTERESUJE BARDZIEJ STRZELANIE PRECYZYJNE DO PUSZKI , BUTELKI ITP ( czyli interesuje mnie strzelanie do celów typu puszka , butelka a nawet kaczka , ptak lub inne zwierze wykonana z metalu właśnie do tego typu celu tzn Target.... )

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1303.04.2016, 22:31

Maciej kupujesz giwere z linka co wkleiles?

Maciej.Siembab
14
#1404.04.2016, 00:38

Pójdę do sklepu i pogadam ze sprzedawca odnośnie obu spraw strzelania na " odludziu " oraz "licencji, pozwoleń" jeżeli powie gość ze lepsza opcja jest zapisanie sie do klubu itp to tak zrobię no i jeżeli potwierdzi to ze zakup tej broni z linku jest legalny bez żadnych tam papierowych akcji to przemyśle ta bądź inna bo narazie jestem " zielony " w temacie i nie chce szaleć na początku

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1504.04.2016, 07:27

Daj znac jak cos wiecej sie dowiesz

ChaoticBiker
3 048
ChaoticBiker 3 048
#1604.04.2016, 10:25

https://www.youtube.com/watch?v=lMG...

A tak pozatym to najlepiej wystapic o shotgun licence - potrzebny tylko 1 referall, mozna zapisac sie do klubu strzeleckiego, 4 zdjecia i £80 pozniej jestesmy posiadaczami pozwolenia (znacznie to latwiej uzyskac niz firearm licence - a wiatrowki o mocy powyzej 12 lb/ft juz podhcodza pod firearm!) potem kupujemy srutowke i walimy ;)

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#1704.04.2016, 12:41

w zeszlym miesiacu czytalem o pracach nad zmiana zasad i prawdopodobnie juz za kilka miesiecy na wiatrowke beda wymagane podobne pozwolenia jak na zwykla bron palna wiec lepiej poczekac moze az sie wyjasni co z tego wyjdzie lub przygotuje na oplaty....

ChaoticBiker
3 048
ChaoticBiker 3 048
#1804.04.2016, 15:46

Narazie poki co wiatrowki o wiekszej mocy podlegaja pod firearm licence.
The legal muzzle-energy limit for air rifles is 12ft.lb and for pistols, 6ft.lb. You do not require any form of licence for sub legal-limit airguns. For rifles producing more than 12ft.lb,a Firearms Certificate (FAC) is required

Jak wciagna wszystkie tam pod firearm to tak naprawde, calkiem serio, jak zmienia przepisy to latwiej bedzie zdobyc shot gun niz wiatroweczke. Bo shot gun licence to ok polowa wymagan na firearm licence...

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1927.04.2016, 00:46

A czy jest ktos z was w jakims klibie strzeleckim?

  • Strona
  • 1

Katalog firm