Serwisy tematyczne
Strona głównaSpołecznośćMiastaGlasgowForum dyskusyjne › ZAKUPY NA EBAY ORAZ ALLEGRO
ALLon discos ALLon discos
Cała Szkocja
ALLon Discos - Sounds Great
Restauracja "U Jarka... Restauracja
Glasgow
christmas party book now zapraszamy telefon 07756970306
Kalina Slusarska Kalina Slusarska
Glasgow
Malarstwo, rysunek, projekty graficzne

Glasgow

Polacy w Glasgow, Szkocja

Zaloguj się i dodaj komentarz

ZAKUPY NA EBAY ORAZ ALLEGRO

pryncypal
3619
pryncypal
07.04.12, 08:56

Witam ,mam problem ,kupilem na Allegro tel ,ale nie moge zaplacic Paypalem ,natomiast na Ebay nie mam zadnych problemow z zaplaceniem ,nie wiem o co chodzi ,na Allegro pisze ze jest to przesylka pobraniowa ,przy odbiorze ,nie ma takiej mozliwosci skoro to ma byc wyslane z Polski tam na miejsce ,a ja mieszkam tutaj ,napisalem do sprzedajacego i nic nie odpisal ,napisalem do Allegro tez nic nie odpisali jak mozna anulowac taka transakcje ,skoro nie moge zaplacic Payem to inaczej nie da rady .

pryncypal
3619
pryncypal
#31 | 07.04.12, 18:29

bizoniusz1975 konto na ALLEGRO bylo zakladane tutaj stad nie w kraju ,mam zalozony tuytaj PAy.PAL przez ktory place na Ebay ,ale na tym piepszonym ALLEGRO nie da rady ,chcialem zalozyc sobie konto PAYU ale jak wczesniej pisalem nie moge ,bo jak wpisuje te 16 to cyfrowy numer to itd ,wiec co robie zle ,moze ty wiesz ?

piszczyk
666
2
piszczyk
#32 | 07.04.12, 18:36

lewarek - bo payU dziala tylko pod PL kontem a nie da rady zalozyc na tutejsza karte i tutejsze konto

pryncypal
3619
pryncypal
#33 | 07.04.12, 18:38

piszczyk na to wyglada tylko wiec dlaczego z tad udalo mi sie zalozyc konto na ALLEGRO z tutejszym adresem .

piszczyk
666
2
piszczyk
#34 | 07.04.12, 18:43

konto na allegro mozesz zalozyc z kazdego miejsca na ziemi i podac adres jaki chcesz - inny problem czy sprzedajacy Tobie wysle na ten adres. Jesli jednak chodzi o platnosci i polaczenie tego konta allegro z kontem bankowym to juz inna sprawa.

pryncypal
3619
pryncypal
#35 | 07.04.12, 18:46

piszczyk towar mialbyc wyslany w kraju tam na miejscu gdyby mi nie zalezalo na skonczeniu tej transakcji to dalbym sobie spokoj ,ale na Ebay ,nie ma tego co ja kupilem .

piszczyk
666
2
piszczyk
#36 | 07.04.12, 18:52

lewarek - dobrze Ciebie rozumiem, tez kupuje na allegro siedzac tutaj ale wybieram opcje platne przy odbiorze (jesli sprzedawca ma taka opcje) lub prosze kogos ze znajomych w PL aby wplacil kase (poszedl na poczte z druczkiem wplaty na konto sprzedawcy lub przelewem internetowym bo Inteligo, PKOBP i inne banki maja taka mozliwosc). JA swoje konto zakladalem jeszcze dlugo zanim nawet myslalem ze bede mieszkal w UK. mysle ze sprzedawca sie nie odzywa do Ciebie przez to ze sa swieta i wiekszosc ludzi w Polsce ma wolne od piatku wiec mozliwe ze wyjechal do rodziny a wiesz ze w PL nie kazdy ma internet w komorce jak tutaj zeby sobie sprawdzil emaila w kazdej chwili

pryncypal
3619
pryncypal
#37 | 07.04.12, 18:59

piszczyk ,on mial tez taka opce ze zaplata przy odbiorze ,wlasnie piszac do niego proponowalem mu te zaplate ja wysle kase westernem do tych do ktorych ta bprzesylka ma byc dostarczona ,ale nawet nie wiem czy bedzie i kiedy ,dopiero jak odpisze to z nim uzgodnie wszystko .

piszczyk
666
2
piszczyk
#38 | 07.04.12, 19:01

dla mnie najlepsza opcja wlasnie to ta platne przy odbiorze. nie trzeba sie bawic w wysylanie kasy na konto, martwienie sie czy koles dostal kase i czy wysle towar - tutaj placisz jak go dostaniesz - moim zdaniem najwygodniejsza opcja

pryncypal
3619
pryncypal
#39 | 07.04.12, 19:07

..piszczyk zobaczymy ,napewno po swietach wszystko sie wyjasni ,dzieki za rady i pomoc ,spokojnych swiat .

bizoniusz1975
bizoniusz1975
#40 | 07.04.12, 20:10

lewarek
#31 | Dziś - 18:29
bizoniusz1975 konto na ALLEGRO bylo zakladane tutaj stad nie w kraju ,mam zalozony tuytaj PAy.PAL przez ktory place na Ebay ,ale na tym piepszonym ALLEGRO nie da rady ,chcialem zalozyc sobie konto PAYU ale jak wczesniej pisalem nie moge ,bo jak wpisuje te 16 to cyfrowy numer to itd ,wiec co robie zle ,moze ty wiesz ?

Dokladnie,stad mozesz zalozyc konto na Allegro jak i konto na PayPal-u , lecz malo sprzedawcow indywidualnych ma opcje wysylki za granice , z tego wzgledu ze tak naprawde Allegro jest nastawione glownie na polski rynek , co innego na E-bay-u czy na Amazon-ie , zalozenie konta na PayU nic nie zmieni :Uniwersalne konto do zakupów w wielu sklepach i na platformie Allegro.Pisza o tym na pierwszej stronie:http://www.payu.pl/ . Pozostaje czekac az sprzedawca , w tym wypadku podejrzewam ze jest to osoba prywatna , skontaktuje sie z Toba po swietach , jesli nie - odezwij sie do mnie po swietach.

pryncypal
3619
pryncypal
#41 | 07.04.12, 20:19

..jesli bedzie zalezalo mu na dokonczeniu to napewno sie odezwie ,zobaczymy we wtorek .

poluszka
poluszka
#42 | 07.04.12, 20:37

piszczyk
#32 | Dziś - 18:36

ja mam PAYU zalozone na RBSa - nie mialam problemow.

piszczyk
666
2
piszczyk
#43 | 07.04.12, 20:39

poluszka - dobrze wiedziec, dzieki za info :-)

pryncypal
3619
pryncypal
#44 | 07.04.12, 20:45

Poluszka ,jak to zrobilas ,skoro mi sie nie udaje zalozyc konta na PAYU..

poluszka
poluszka
#45 | 07.04.12, 20:48

lewarek
#44 | Dziś - 20:45

lewarek, nie pamietam dokladnie - ale krok po kroku jako sprzedawca sie rejestrowalam - i podawalam tam numer rachunku bankowego, Kod BIC/SWIFT, etc. Zeby zaplacic payu - wystarczy tylko wybrac opcje platnosc karta kredytowa - nasze debetowe spelniaja te funkcje.

pryncypal
3619
pryncypal
#46 | 07.04.12, 20:53

poluszka ja chcialem zalozyc sobie konto PAYU ale wpisujaac nr karty 16 cyfrowy ,wyswietlilo mi sie na czerwono ze w[polunr karty musi byc poprawna liczba ,ja mam na karcie tylko 16 liczb ,wiec ,skad mam wziasc wiecej czy mniej ]nr sa prawidlowe bo sprawdzam kilka razy ,chyba ze chodzi o nr ktore sa na odwrocie ,ale tez je wpisywalem i to samo ,sam nie wiem o jakie nr chodzi ,skoro przepisuje z karty i jest zle .

poluszka
poluszka
#47 | 07.04.12, 21:15

lewarek a nie masz czasami karty maestro?

pryncypal
3619
pryncypal
#48 | 07.04.12, 21:19

poluszka mam master cart ,z ktora place na Ebay i visa zadnej nie moge wpisac ,bo cos nie tak .

poluszka
poluszka
#49 | 07.04.12, 21:40

to kurde nie pomoge:(

bizoniusz1975
bizoniusz1975
#50 | 07.04.12, 22:20

Lewarek - poczytaj,tak jak mowilem,konto na PayU , nic Ci nie da
http://www.payu.pl/pomoc/pomoc-dla-...

bizoniusz1975
bizoniusz1975
#51 | 07.04.12, 22:27

Po prostu probuj sie kontaktowac ze sprzedawca,jesli minie 7 dni , napisz do suportu , poki co wstrzymaj sie z platnoscia , zasady obowiazujace na tych portalach mowia jasno i wyraznie ze sprzedajacy ma OBOWIAZEK poinformowac Cie o akceptowalnych formach platnosci i ewentualnych dodatkowych kosztach wysylki( jesli jest to zagraniczna przesylka,opcje dodatkowego ubezpieczenia itp.) Sprzedawca ewidentnie zasluguje na minus , dlatego najrozsadniejszym rozwiazaniem jest odpuscic sobie kupno czegolkolwiek od Niego i wystawienie mu minusa , co w przyszlosci uchroni innych od kupna od takiego partacza.

login_failed
527
login_failed
#52 | 07.04.12, 22:27

ja zawsze place przez "place z Allegro" karta lloydsTSB VISA debetowa i nigdy problemu nie bylo - zawsze latnosc szla

login_failed
527
login_failed
#53 | 07.04.12, 22:31

a co do Paypala - Paypal i Ebay to ta sama firma - sprzedawca nie musy akceptowac Payala na Allegro bo to dla niego dodatkowe koszty - na Ebayu musi bo to jedna firma i tak nabijaja sobie dodatkowa kase (prowizje trzeba zaplacic od transakcji)
bizoniusz1975 To ze klient nie moze zaplacic nie robi ze sprzedajacego partacza - powinien sie dowiedziec czy moze uzyc Payala zanim kupil i sprawdzic czy moze zaplacic karta przy place z Allegro - zadnej winy sprzedajacego w tym nie ma - obowiazkiem kupujacego jest zaplacenie jedna z mozliwych metod.

kama79_79
Glasgow
22931
kama79_79
#54 | 07.04.12, 22:40

Zeby kupowac telefon, z allegro...z Polski, zyjac w UK, to trzeba miec niezle kuku.Tutaj kupujesz telefon on-line, i tego samego dnia kurier przynosi ci go do domu.

login_failed
527
login_failed
#55 | 07.04.12, 22:41

Qrwa kama idz trollic gdzie indziej - sio sio sio

kama79_79
Glasgow
22931
kama79_79
#56 | 07.04.12, 23:11

Boli?Lewarek jest expertem od nieudanych tranzakcji.Samochod, trup za kilka stow mu padl, sprzedal mu go jakis oszust.Jakis sprzet rtv chcial kupic, jeczal, ze mu ktos nie odpisal na wiadomosc-identyczna sytuacja, okres swiateczny.Teraz telefon...z Polski, jak tutaj takowe sa tansze, dostepne...i sierota nie wie, jak zaplacic, nie umie...Po facecie, ktory twierdzi, ze facet skazany za gwalt mogl tego nie zrobic, tylko jego byla dziewczyna wszystkiego mozna sie spodziewac.

snow_crash
Moderator
8989
snow_crash
#57 | 07.04.12, 23:51

@lewarek, panikujesz jak baba; ide na to ze koles widzac twoje akrobacje co do platnosci, wysylania na adresy trzecie i innych porpozycji przelewow western union, wrzucil ciebie poprostu w zakladke 'scam z nigerii'

bizoniusz1975
bizoniusz1975
#58 | 07.04.12, 23:58

login_failed
#53 | Dziś - 22:31
To ze klient nie moze zaplacic nie robi ze sprzedajacego partacza - powinien sie dowiedziec czy moze uzyc Payala zanim kupil i sprawdzic czy moze zaplacic karta przy place z Allegro - zadnej winy sprzedajacego w tym nie ma - obowiazkiem kupujacego jest zaplacenie jedna z mozliwych metod.
W sumie masz racje,bedac tutaj powinnismy sie upewnic przed dokonaniem zakupu jakie formy platnosci akceptuje Allegro.Mam pytanie do : piszczyk - Czy udalo Ci sie powiazac karte z RBS-u z PAYU? Sa jakies problemy i czy trzeba uwierzytelniac autentycznosc swoja tozsamosc np. scanem z prawa jazdy czy odbywa sie to bezproblemowo?

OverLord
Polska
2130
OverLord
#59 | 08.04.12, 08:07

lewarek
Czekam na maila, wczoraj nie mogłem się już odezwać a i dzisiaj czasu mało...Przyznam jednak, że nie sądzę żeby ten sprzedawca dzisiaj odpisał.

OverLord
Polska
2130
OverLord
#60 | 08.04.12, 08:16

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, byłby przekaz pieniędzy np.MoneyGram.
Tylko że musisz sie z gościem dogadać, a co do wysyłki to jeśli to ma być odebrane w PL to nie ma problemu, jeśli jednak w GB to już inna sprawa.
Z tego co widziałem, to sprzedawca należy do uczciwych i ma czyste konto.Może nie będzie sprawiał problemów.

Zaloguj się i dodaj komentarz
© 2014 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact