Do góry

ZAKUPY NA EBAY ORAZ ALLEGRO

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
pryncypal
07.04.2012, 08:56

Witam ,mam problem ,kupilem na Allegro tel ,ale nie moge zaplacic Paypalem ,natomiast na Ebay nie mam zadnych problemow z zaplaceniem ,nie wiem o co chodzi ,na Allegro pisze ze jest to przesylka pobraniowa ,przy odbiorze ,nie ma takiej mozliwosci skoro to ma byc wyslane z Polski tam na miejsce ,a ja mieszkam tutaj ,napisalem do sprzedajacego i nic nie odpisal ,napisalem do Allegro tez nic nie odpisali jak mozna anulowac taka transakcje ,skoro nie moge zaplacic Payem to inaczej nie da rady .

Mniuniusia
1 971
Mniuniusia 1 971
#107.04.2012, 09:05

Ja ostatnio jak zamiawialam z allegro to najpierw zadzwonilam do sprzedajacego i zapytalam sie czy wysle do Uk i jak moge zaplacic( tez nie bylo mozliwosci paypal). Podal mi numer konta zby wpalcic pieniazki i tyle.

Profil nieaktywny
pryncypal
#207.04.2012, 09:32

ja mam taki problem ze wyslaem email i wrocil mi sie ,na tel nie odpowiada ,a jesli chodzi o wysylke ma to byc wyslane w kraju tam na miejscu ,tylko dlaczego z Ebaya nie mam problemu z zaplata PAYU ,a jesli chodzi o sprzedajacego to pisze ze wysyla za granice ,problem jest z zaplata Payem.na ALLEGRO ,czy trzeba miec inne konto Payu ?,nie wiem gdyz jestem pierwszy raz na Allegro ,i od razu problem ,oczywiscie nr konta mam jego ,ale to mi sie nie oplaca gdyz zstad za drogo na konto ,ma jednak opcje zaplaty Payu tylko dlaczego nie moge zaplacic tego nie wiem .

Profil nieaktywny
pryncypal
#307.04.2012, 09:39

jak to jest czy jesli nie zaplacisz to chyba nie dostaniesz tej przesylki ,ale jesli jest ze zaplata przy odbiorze choc ja tego nie zaznaczalem ,to co ?

poluszka
2 687
poluszka 2 687
#407.04.2012, 09:52

na allegro nie ma opcji platnosci paypalem. Przesylki z Polski do |UK nie moga byc za pobraniem, poniewaz nie ma takiej opcji w UK.

Profil nieaktywny
pryncypal
#507.04.2012, 10:05

poluszka ja pisze ze chodzi o przeslanie tego towaru na teren polski nie do uk ,,ale czy w polsce moga byc wyslane i platne przy odbiorze czy najpierw trzeba zaplacic .

poluszka
2 687
poluszka 2 687
#607.04.2012, 10:06

lewarek - nie wyslesz stad za pobraniem, bo poczta w UK nie ma takiej opcji. Jedynie mozesz wyslac do kogos znajomego i ten potem juz z Polski moze wyslac za pobraniem

Profil nieaktywny
pryncypal
#707.04.2012, 10:08

poluszka towar ma byc dostarczony z polski do polski ,tylko ja chcialem ko zakupic bedac tutaj ,no i oczywiscie kupilem tylko ze nie moge zaplacic ,bo jak mam to zrobic skoro przez OPay nie mozna .

poluszka
2 687
poluszka 2 687
#807.04.2012, 10:18

a to nie doczytalam - chyba spie - mozesz zaplacic poprzez system Payu, czy jak to sie zwie na allegro- zwykla karta debetowa tutejsza - jest taka opcja. Platnosc sie bezpieczna. Sprzedawca otrzyma platnosc w kilka minut.

Profil nieaktywny
bizoniusz1975
#907.04.2012, 10:37

poluszka
#4 | Dziś - 09:52
na allegro nie ma opcji platnosci paypalem. Przesylki z Polski do |UK nie moga byc za pobraniem, poniewaz nie ma takiej opcji w UK.
Niezupelnie.Rowniez na Allegro wiekszosc platnosci odbywa sie za pomoca PayPala - warunek : musisz byc w Polsce , przynajmniej gdy zakladasz konto na payPalu.Jesli zakadasz konto bedac w Szkocji , nie kupisz nic na Allegro za jego pomoca.Karta platnicza? Jaka masz pewnosc ze sprzedawca z mala iloscia gwiazdek wysle Ci towar? Nie wplacamy pieniedzy za pomoca przelewu dopoki nie otrzymamy towaru.Ale sprzedawca rowniez moze sie tym kierowac - nie wysle nam towaru dopoki nie otrzyma pieniedzy .Jakie wyjscie? Albo prosimy kogos w polsce o zalozenie na siebie konta w polsce na PayPal-u , albo wysylke kierujemy do kogos z rodziny w Polsce . Z doswiadczenia wiem ze czasami nie otrzymujemy zamowionego towaru gdy jestesmy tutaj ...

Profil nieaktywny
OverLord
#1007.04.2012, 10:42

#4

Dokładnie tak. Jest opcja "Płacę z Allegro" ale nie trzeba z niej korzystać.

lewarek
Nie miał byś problemu, gdybyś więcej czasu poświęcił na przeczytanie tego, co jest wyświetlanie na ekranie monitora. Przeczytanie ze zrozumieniem ;
Idę o zakład, że najpierw kupiłeś towar (być może nawet bez rejestracji konta), a później pisałeś maila do sprzedawcy, którego pewnie tyle to obchodzi co zeszłoroczny śnieg.
____________________
"Płatność z góry

Przez PayU lub zwykły przelew bankowy na konto..."

PayU to nie PayPal ;

TuneUp
78 452
TuneUp 78 452
#1107.04.2012, 10:47

bizoniusz1975
#9 | Dziś - 10:37

Niezupelnie.Rowniez na Allegro wiekszosc platnosci odbywa sie za pomoca PayPala - warunek : musisz byc w Polsce , przynajmniej gdy zakladasz konto na payPalu

A ja myślałam że to jest bez znaczenia gdzie mieszkam obecnie, że mając PayPala mogę płacić online wszędzie.
Widocznie się myliłam, robiłam zakupy przez Allegro ale będąc jeszcze w Polsce.

piszczyk
677 2
piszczyk 677 2
#1207.04.2012, 10:59

Paypal dziala wszedzie nie wazne gdzie sie mieszka bo przeciez jak kupuje sie cos na ebayu z USA czy innego kraju to nie ma zadnego problemu. na allegro wiekszosc opcji platnosci to platnosc przy odbiorze lub place z allegro. kazdy sprzedawca ma wyszczegolnione w opcjach jakie formy platnosci sa u niego dostepne i kupujac od danej osoby akceptuje sie warunki przez nia uznawane.

Profil nieaktywny
pryncypal
#1307.04.2012, 11:10

co sie stanie jesli nie zaplace przelewem ,bo nie am takiej opcji z tad .

piszczyk
677 2
piszczyk 677 2
#1407.04.2012, 11:15

Jesli nie zaplacisz koles wystawi Tobie negatywa. Jesli nie ma opcji platne przy odbiorze to zostaje Tobie poprosic kogos znajomego w PL aby zrobil przelew

Profil nieaktywny
pryncypal
#1507.04.2012, 11:19

o negatywa mi nie chodzi ,niech sobie wystawia ,chodzimi o to czy prawnych konsekwencji nie bedzie .

Profil nieaktywny
pryncypal
#1607.04.2012, 11:35

DO OVERLORD kolego mylisz sie .najpierw sprawdzam jaka jest mozliwosc zaplaty ,potem kupuje ,problem jest w tym ze wybralem platnosc PALu ,a na koncu gdy przyszlo potwierdzenie to bylo napisane ze wybralem platnosc przy odbiorze ,wiec nie piepsz mi glupot ,napisz mi wiec dlaczego sprzedajacy nie odpisuje mi na emaila ,jeden gdy pisalem zwrocil mi sie wiec napisalem na drugi i zero odpowiedzi ,telefon wyloczony ,wiec jak to jest ,ze podaje email ktorego tak naprawde nie ma ,dopiero za pomoca Allegro udalo mi sie napisac ale na inny ,dlaczego nie odpisuje ?.

piszczyk
677 2
piszczyk 677 2
#1707.04.2012, 11:38

Nie sadze ze Cie do sadu poda a towar wysle dopiero jesli dostanie kase. skontaktuj sie z nim najlepiej lub czekaj na wiadomosc od niego

Profil nieaktywny
pryncypal
#1807.04.2012, 12:03

piszczyk wysylam mu wiadomosci i nic facet milczy .

Profil nieaktywny
pryncypal
#1907.04.2012, 12:06

chciaklem zalozyc sobie konto na PAyu ale wpisujac nr kart ten 16 cyfrowy ,wyskakuje mi ze mam wpisac prawidlowy nr ,sprawdzam nr sie zgadza ,wiec nie wiem o co chodzi .

piszczyk
677 2
piszczyk 677 2
#2007.04.2012, 12:35

Pisz do niego ze nie mozesz sie z nim skontaktowac bo nie mozesz zaplacic wiec jak juz napisze do Ciebie dlaczego nie zaplaciles to bedziesz mial jakas szanse na unikniecie "problemow" bo pisales a nic nie poradzisz na to ze nie bylo odpowiedzi

Profil nieaktywny
pryncypal
#2107.04.2012, 12:38

piszczyk ile mozna pisac ,pisalem do Allegro ze nie moge sie z nim skontaktowac i tez nic odpuszcze ,bo co mam zrobic ,gdyby udalo mi sie zalozyc kon to Payu to moze i udalo by mi sie zaplacic przez nie ..ale problem z nr kart ,nie wiem dlaczego ,na Ebay jest ok a tu problem .

piszczyk
677 2
piszczyk 677 2
#2207.04.2012, 13:47

no to juz chyba jedyne co Tobie pozostaje to czekac

Profil nieaktywny
OverLord
#2307.04.2012, 15:00

#16

Bez urazy, ale trochę chaotycznie pisałeś o wszystkim...podaj namiar na gościa, najlepiej mail albo konto na allegro.
Moge wysłać wiadomość do gościa i zobaczymy czy odpisze. Jestem w PL i raczej nie będzie nic podejrzewał. Jak mi odpisze to będą diw opcje:
1) Twoja poczta trafia do niego jako spam a fona może nie odbierać z powodu np. świąt (będąc pewnym że mu zapłacisz, spokojnie czekając na przelew...)
2) Nie chce mu się z Tobą dyskutować...

Tylko dawaj szybko, bo nie mam czasu na siedzenie przy kompie.
Sałatkę warzywną muszę zrobić na jutro dla rodzinki ;

Profil nieaktywny
pryncypal
#2407.04.2012, 15:20

masz [email protected] jestem ciekaw czy odpisze .

Profil nieaktywny
OverLord
#2507.04.2012, 15:33

Dobra i jak by co, to odezwę sie wieczorem OK ? Bo już już mi sie obrywa za siedzenie przy lapku...

Profil nieaktywny
pryncypal
#2607.04.2012, 15:34
tombobruki
78
#2707.04.2012, 15:39

ZAPLAC KARTA NA ALLEGRO JEST TAKA MOZLIWOSC, ABY ZAPLACIC PAYPAL MUSISZ ZALOZYC SOBIE KONTO NA POLSKIM PAYPALU

Profil nieaktywny
pryncypal
#2807.04.2012, 15:58

mam konto na PAYPALU ale tutejszym ,czy jest jakas roznica miedzy Polskim ,a tutejszym ,bo jednak z tutejszego nie moge zaplacic ,napisalem do sprzedajacego ,zeby uzgodnic z nim inna forme zaplaty ,moze na miejscu przy dostarczeniu i czekam .zobacze co i czy odpisze .

Profil nieaktywny
bizoniusz1975
#2907.04.2012, 18:00

ewarek
#19 | Dziś - 12:06
chciaklem zalozyc sobie konto na PAyu ale wpisujac nr kart ten 16 cyfrowy ,wyskakuje mi ze mam wpisac prawidlowy nr ,sprawdzam nr sie zgadza ,wiec nie wiem o co chodzi .
To jest to o czym pisalem w poscie #9 - Pamietajmy: Gdy chcemy kupic cos na Allegro , zalozmy konto na PayPal bedac w polsce.Nie kupimy nic na Allegro gdy zalozylismy konto PayPal juz tu w Szkocji.Jednak jak ktos tu juz slusznie zauwazyl , majac takie konto PayPal zalozone tutaj juz - mozemy dokonywac platnosci na calym swiecie,mowie tu o Ebay,Amazon.
ewarek
#28 | Dziś - 15:58
mam konto na PAYPALU ale tutejszym ,czy jest jakas roznica miedzy Polskim ,a tutejszym ,bo jednak z tutejszego nie moge zaplacic ,napisalem do sprzedajacego ,zeby uzgodnic z nim inna forme zaplaty ,moze na miejscu przy dostarczeniu i czekam .zobacze co i czy odpisze .
Odpowiedz powyzej.

Profil nieaktywny
bizoniusz1975
#3007.04.2012, 18:14

Jesli nie rozwiazesz tego po swietach , bo musisz uwzglednic ze sa swieta i poczta pewnie nie pracuje, albo roztargniony sprzedawca z Allegro gdzies wyjechal , daj mi znac - rozwiazemy ten problem.

Katalog firm