Do góry

Zwrot pieniedzy za pranie ubran roboczych

Temat zamknięty
helgascot
3
18.10.2015, 19:56

Witam czy ktos z Panstwa slyszal moze o zwrocie pieniedzy za pranie swoich ubran roboczych ? Ponoc revenue zwraca pieniazki i jak sie o to aplikuje ? Za wszelkie informacje z gory dziekuje

taki_nick
497
taki_nick 497
#118.10.2015, 22:53

Rzecz nazywa się uniform tax rebate, nie jest wiele bo na swoich payslipach nawet nie zauważyłem, możesz aplikować kilka lat wstecz ale tylko u obecnego pracodawcy, jest to zniżka w podatku dochodowym o którą się starasz wysyłając formę do Revenue bodajże. Wychodzi to około 20-30F na rok.
Więc jeżeli aplikujesz wstecz i pracujesz u swojego pracodawcy powiedzmy 3 lata to zmniejszą ci podatek tak żebyś dostała do 5 kwietnia 2016 powiedzmy 90F więcej - 90F W SUMIE ( o ile ci się należy ) czyli ok 15F miesiecznie.
Od 6 kwietnia 2016 bedziesz placic ok 2-3F podatku dochodowego miesiecznie mniej..
www.uniformtaxrebate.co.uk

taki_nick
497
taki_nick 497
#218.10.2015, 23:05

Poprawka odnośnie wstawionego linka, niestety jest to link do firmy jakiejś, która pobiera prowizję za pomoc - coś w stylu PPI.
Polecam Dr. google

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#319.10.2015, 11:34

@helgascot

poczytaj na stronie HMRC lub gov.uk czy pranie Twoich ubran roboczych kwalifikuje sie do tej ulgi. generalnie wprowadzono ja dla tzn. zawodow "mundurowych" czyli takich, w ktorych specjalny uniform jest wymagany I nie ma mozliwosci uzyc go poza praca. Np lekarz, pielegniarka, policjant itp. Natomiast np jesli ja bym chcial to uzyc na pranie moich koszul I krawatow, to mimo iz nie uzywam ich poza praca, to nie bede mogl skorzystac z tej ulgi.

Profil nieaktywny
raytoo
#919.10.2015, 16:15

mam kolezanke pielegniarke, ciekawe czy o tym wie? pewnie wie

  • Strona
  • 1

Katalog firm