Do góry

Pielgrzymka Polaków do Carfin , Glasgow 25 sierpnia 2019 (niedziela)

Temat zamknięty
Kirkcaldy10
8
23.08.2019, 11:47

25 sierpnia 2019 (niedziela)

doroczna pielgrzymka Polaków

w Szkocji do Carfin

Każdego roku, od dziesięcioleci, w ostatnią niedzielę sierpnia (25/08/2019) Polacy mieszkający w Szkocji pielgrzymują do Carfin , niedaleko Glasgow (https://www.carfingrotto.org/ https://kosciol.org/dane/1640), aby razem modlić się i duchowo łączyć z jasnogórskimi pielgrzymami u Tej, co Jasnej broni Częstochowy i w Ostrej świeci Bramie.

Adres: St. Francis Xavier's Parish Church, Taylor Avenue, Carfin, Motherwell ML1 5AJ. W stronę Glasgow, godzina drogi autostradą od Kirkcaldy.

{Przypuszczalny} Program Pielgrzymki:

13:30 Rozpoczęcie pielgrzymki procesją różańcową

14:15 Adoracja przed Najświętszym Sakramentem

Akt poświęcenia Narodu Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Spowiedź święta w kościele

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; 15:15 Program modlitewno – patriotyczny

16.00 Uroczysta Msza św. koncelebrowana

17.30 Kawa i herbatka, ciasta domowe w salce - Zapraszamy na dyskusję, dialog. Zakończenie pielgrzymki. Więcej informacji: https://kosciol.org/dane/1640 https://www.carfingrotto.org/

Na terenie miejsca pielgrzymkowego w Carfin znajduje się piękny park po, którym warto się przejść i spędzić rodzinne popołudnie.

Carfin Grotto, znajdujące się w parafii św. Franciszka Ksawerego w miejscowości Carfin (kod pocztowy: ML1 5AJ), niedaleko Motherwell w północnym Lanarkshire, niedaleko Glasgow. Jest szkockim narodowym sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Grotto, otwarte w 1922r. przyjmuje każdego roku ponad 70’000 pielgrzymów z całego świata. Grota jest czynna 365 dni w roku, a codzienne Msze Św., spowiedź, wystawa Najświętszego Sakramentu, nowenny i procesje odbywają się co tydzień podczas sezonu pielgrzymkowego, który trwa od kwietnia do października. Od ponad dziewięćdziesięciu lat szkocka Narodowa Świątynia Lourdes przyciąga grupy z parafii, szkół i organizacji kościelnych z całego świata. Adres: St. Francis Xavier's Parish Church, Taylor Avenue, Carfin, Motherwell ML1 5AJ.

  • Strona
  • 1

Katalog firm