Do góry

Przeprowadzka do Szkocji.

Temat zamknięty
deorro
1
deorro 1
01.11.2015, 18:14

Witam. Wraz z rosnącym kursem funta szterlinga zastanawiam się nad wyjazdem do Szkocji. Otrzymałem jedną nawet interesująca ofertę w mieście Kirkcaldy.

W związku z tym kilka pytań :
- jakie zarobki panują w tym mieście przeciętnie ? (mam spore doświadczenie jako frezer CNC i w takim zawodzie szukalbym pracy) do tego płynnie mówię po angielsku i niemiecku, chodzi mi o stawki godzinowe i przekrojowo miesięcznie. Oczywiście mówimy tylko o legalnej pracy, bo żadna na czarno mnie nie interesuje.
- jak kształtują się ceny mieszkań dwupokojowych?
- jak kształtują się ceny żywności? glownie chodzi mi I porownanie wzgledem cen niemiech (może ktoś z was był w Niemczech i ma już porównanie)

Możecie polecić coś dla nowej osoby? Na jakiej dzielnicy szukać mieszkania? Znalazłem ogłoszenie mieszkań na ulicy The Kyles w Kirkcaldy. Mieszkania tam z tego co widzę są relatywnie tanie.
Podsumowując czy singiel pracując w Kirkcaldy i wynajmując jakieś sensowne mieszkanie jest w stanie się tam utrzymać i w miarę sensownie żyć nie zwracając uwagi na każdego zarobionego funta?

Profil nieaktywny
raytoo
#101.11.2015, 19:02

moze zostan tlumaczem jak tak plynnie z angielskim i niemieckim ;)

anatema
3 450
anatema 3 450
#201.11.2015, 19:48

Wynagrodzenia, ceny chałup i żarełka- do wyguglania w necie i wyuczenia "na blachę" w 3 min., nawet bez płynnego angielskiego. Pozostaje pytanie o dzielnicę. ;P

Antek_z_Zadupia
7 122
#301.11.2015, 20:04

W Kirkcaldy i Glenrothes jest sporo firm, ktore zajmuja sie obrobka metali, glownie jako firmy serwisowe dla sektora oil&gas. Co prawda teraz jest okres, ze firmy zwalniaja pracownikow bo rozpaczliwie brakuje im zlecen, ale jest to tez moment, kiedy moga tanio pozyskac kogos extra z unikatowymi umiejetnosciami. Jezeli Twoje umiejetnosci sa "takie jak wszyscy", to bedzie ci nielatwo znalezc prace, bo dobrych operatorow CNC poszykujacych pracy w regionie mozna liczyc w setkach. Trudno teraz rozmawiac o stawkach bo ofert jest niewiele i rynek zwariowal, wiec propozycje wynagrodzenia sa od najnizszej krajowej do £16-18/h. Do tego moga dochodzic rozne dodatki, ale wcale nie musza.
Ceny mieszkan sobie spawdz sam na gumtree lub rightmove. Mieszkanie dwupokojowe to tutaj jako one bedroom flat.

  • Strona
  • 1

Katalog firm