Do góry

nhs

Pielęgniarki nie chcą szczepień

Jedna trzecia pielęgniarek brytyjskich nie chce przyjąć szczepionki przeciw świńskiej grypie. Z ankiety, którą wśród 1 500 pracowników NHS, przeprowadził magazyn "The Nursing Times", wynika, że przede wszystkim nie ufają oni w to, iż preparat jest bezpieczny.

NHS rozdaje talony

Brytyjski NHS zaproponował mieszkańcom wschodniego Londynu talony w zamian za zaangażowanie w poprawę stanu własnego zdrowia – podaje serwis BBC.

NHS Waltham Forest rozda kupony warte 25 funtów pierwszym 500 uczestnikom spotkania, na którym omawiane będą problemy zdrowotne.

Mieszkańcy, którzy wezmą udział w spotkaniu w Walthamstow Town Hall będą mogli zrealizować otrzymane talony w lokalnych sklepach.

NHS che poznać opinie Polaków

W kwietniu walijska służba zdrowia wprowadziła serwis internetowy "Tell us what you think", który pozwala pacjentom na komentowanie usług medycznych. Teraz serwis dostępny będzie również w języku polskim – podaje BBC.

Przedstawiciele North Wales NHS Trust powiedzieli, że Polacy stanowią dużą społeczność w Walii, dlatego też postanowiono wyjść naprzeciw ich potrzebom.

W serwisie "Powiedz Nam Co Myślisz" pacjenci mogą wyrażać swoje opinie m.in. na temat czystości ośrodków i szpitali czy jakości komunikacji i świadczonych usług.

Narodowa Służba Zdrowia (NHS)

National Health Service to brytyjska Narodowa Służba Zdrowia. Niektóre świadczenia w ramach NHS dostępne są bezpłatnie dla wszystkich, za inne na pewno będziesz musiał zapłacić. Jednak w większości przypadków, Twoje uprawnienia do korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii zależeć będą od długości pobytu i celu przyjazdu.

Świadczenia NHS, dostępne bezpłatnie dla wszystkich

Jak znaleźć placówkę NHS

W Wielkiej Brytanii funkcjonuje kilka dróg dostępu do informacji na temat służby zdrowia, adresów lokalnych placówek zdrowotnych, jak również porad dotyczących zdrowia i zdrowego trybu życia.

Osoby które nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać z informacji dostępnych książkach telefonicznych oraz w miejskich/wiejskich bibliotekach. Biblioteki to skarbnice wiedzy na wszelakie lokalne tematy. Możesz tu pytać o przychodnie, dentystów i przedszkola, znajdziesz tam też komputery z darmowym dostępem do internetu.

Anglia

Polaków spotkania z brytyjską służbą zdrowia

W przychodniach i szpitalach w Wielkiej Brytanii coraz częściej można spotkać polskich pacjentów. Większość przyjechała tutaj niedawno – trzy, cztery lata temu. Na ogół nie znają jeszcze dobrze języka angielskiego. Mają też słabe pojęcie o tym, jak działa brytyjska służba zdrowia NHS.


W prostych sprawach medycznych każdy sobie jakoś radzi, tym bardziej, że podstawowe leczenie jest bezpłatne.

NHS prosi o ochronę policji

Przedstawiciele NHS wezwali policję do rozlokowania funkcjonariuszy w karetkach pogotowia oraz w izbach przyjęć w piątkowe i sobotnie wieczory – informuje serwis BBC.


Ataki pijanych pacjentów na pracowników służby zdrowia są tak częste, że wymagana jest interwencja policji.

W piątki i soboty 40% zgłoszeń w szpitalach powiązanych jest ze spożyciem alkoholu, a po północy 70% pacjentów stanowią osoby, które wcześniej piły.

13% pracowników NHS spotkało się z użyciem przemocy ze strony pacjentów.