Do góry

psychologia

Mity psychologii popularnej

Ile razy spotkaliście się z powiedzeniem, że przeciwieństwa się przyciągają? Ile razy ktoś wam próbował wmówić, że alkoholizm jest nieuleczalny, a jak już alkoholik wypije jeden kieliszek to wraca do nałogu?

Porozmawiajmy o samotności

W związku z udzielającą się powszechnie euforią spełniającej się miłości w dniu św. Walentego "Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego" udostępnia swój telefon zaufania wszystkim Polakom w Wielkiej Brytanii, którzy na co dzień są i czują się samotni.

Szansa na sukces

Tajemnica sukcesu jest tak prosta, że wielu z nas po prostu jej nie dostrzega. Bez względu na to, kim jesteśmy, jaka historia życiowa stoi za nami, możemy mieć wszystko, o czym marzymy. Pod warunkiem, że dostatecznie mocno tego pragniemy i konsekwentnie poprzez nasze działania będziemy do tego dążyć.

„My kobiety” relacja z warsztatów

18 czerwca zakończyły się pilotażowe warsztaty poświęcone kobietom „My kobiety – Czarodziejki i boginie” organizowane przez Centrum Rozwoju Terapii i Wsparcia FENIKS w Edynburgu. Grupa kobieca nie kończy jednak działalności, kolejne spotkanie odbędzie się przed wakacjami. O tym co wyniosły z zajęć opowiedzą uczestniczki.

Uczestniczki warsztatów

Wsparcie psychologiczne dla Polaków

14 marca w Edynburgu odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Rozwoju, Terapii i Wsparcia Psychologicznego FENIKS.

Feniks jest projektem non-profit, którego celem jest pomoc osobom przebywającym poza granicami ojczyzny w rozwiązywaniu problemów natury psychologicznej wynikających z emigracji. Trudności te mogą być związane z pracą i rozwojem osobistym, mogą także dotyczyć głębszych zaburzeń wymagających dłuższej terapii.

Zespół FENIKSA tworzą psychologowie i psychoterapeuci ze stażem pracy w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.