Do góry

palenie

Klinika Rzucania Palenia dla Polaków

Poranna kawa, wyjście do pubu z przyjaciółmi, przerwa w pracy, kłopoty, stres. W takich chwilach najtrudniej oprzeć się pokusie palenia. Jednak dla tych, którzy zdecydowali się już nie palić, NHS przewidziało daleko idącą pomoc.

Na terenie okręgu Hammersmith & Fulham niebawem rozpocznie swoją działalność Klinika Rzucania Palenia. Już teraz można się zapisać na 6-tygodniowy program prowadzony w języku polskim.

Edynburg: Rzuć palenie!

Zastanawiasz się czy jesteś uzależniony/uzależniona od palenia? Myślisz o rzuceniu palenia? Próbowałeś/aś wiele razy i boisz się kolejnej porażki?

Centrum Rozwoju Terapii i Wsparcia FENIKS w Edynburgu zaprasza do udziału w programie terapeutycznym prowadzonym według najnowszej wiedzy o uzależnieniu nikotynowym. Zajęcia poprowadzi specjalistka psychoterapii uzależnień – Danuta Garstka.

Dzieci rzucają palenie

Brytyjski NHS rozpoczął kampanię antynikotynową dla dzieci. Młodzież będzie otrzymywać kupony na zakupy w zamian za rzucenie palenia – podaje serwis Telegraph.co.uk.

Dzieci w wieku poniżej 18 lat otrzymają vouchery na zakupy w supermarketach o wysokości 15 funtów jeżeli udowodnią, że nie paliły przez miesiąc, pomimo tego, że w świetle przepisów nie mają prawa do zakupu papierosów.

W trosce o zdrowie obywateli

Otyłość i szerzący się nawet wśród dzieci alkoholizm to współczesne epidemie, które masowo dotykają brytyjskie społeczeństwo. Jeśli dodać do nich bierne i czynne palenie, mamy receptę na schorowany i krótko żyjący naród. Nie chcąc dopuścić do takiego scenariusza, tutejszy rząd dwoi się i troi, wydając przy tym kolosalne kwoty na kolejne uświadamiające kampanie. Wszystko w trosce o zapewnienie swoim obywatelom zdrowszego i szczęśliwszego życia.

Palenie nie jest "cool"

Lekarze wezwali, aby antynikotynowe reklamy były wyświetlane przed każdym filmem i programem, który przedstawia palenie jako oznakę bycia na topie – podaje serwis ic.Wales.co.uk.

Także British Medical Association (BMA) chce filmowej cenzury. Według stowarzyszenia pokazywanie w filmie palenia tytoniu powinno mieć wpływ na ustalanie granicy wieku od którego można ten film oglądać.

Lekarze chcą także zaangażowania polityków w uczynienie całej Wielkiej Brytanii kompletnie wolnej od nikotyny do 2035 roku.

Papierosy - dozwolone od lat osiemnastu

Minister Zdrowia w Irlandii Płn. zapowiedział podniesienie granicy wieku, w którym można będzie legalnie kupić wyroby tytoniowe z 16 do 18 lat – informuje serwis BBC.

Zmiana w przepisach wejdzie w życie 1 września.

„Jest oczywiste, że musimy zrobić wszystko, co można, by uchronić nasze dzieci i młodzież przed nałogiem palenia" - tłumaczy Minister Zdrowia, Michael McGimpsey.

Chcesz zarobić? Rzuć palenie!

Przedstawiciele służby zdrowia w Dundee zaoferowali palaczom z najuboższych dzielnic zakupy spożywcze o wartości 150 funtów jeżeli rzucą palenie – informuje serwis BBC.

Osoby biorące udział w 12-tygodniowej akcji otrzymają co tydzień 12,5 funta, jeżeli testy wykażą, że nie palili.

Pieniądze będą przetrzymywane na karcie elektronicznej, przy użyciu której nie można będzie kupić papierosów lub alkoholu.

W Dundee ponad 36 000 osób pali z czego połowa to ludzie ubodzy.

Rzucasz palenie? Jest wsparcie

Wielu palaczy chce rzucić papierosy, ale nie bardzo wie, jak to zrobić. Jeśli siła woli to za mało, abyś rzucił szkodliwy nałóg, możesz skorzystać ze wsparcia, jakie oferuje brytyjska Narodowa Służba Zdrowia (National Health Service).

Do udzielania wskazówek dla palaczy przygotowany jest Twój lekarz ogólny GP oraz farmaceuci w aptekach. Oprócz tego, funkcjonują także inne formy pomocy.

Anglia