Do góry

polska

"Czy tam w Polsce jest co jeść?"

Od początku czerwca Polska promuje się w CNN International. To już druga kampania naszego kraju w tym międzynarodowym kanale informacyjnym w ciągu ośmiu miesięcy. O wizerunku Polski za granicą oraz pomysłach na jego poprawę i promocję opowiada Nina Kowalewska – Motlik, prezes firmy New Communications i wyłączny przedstawiciel CNN International, The Economist Group i Financial Times na Polskę.

Brytyjczycy na saksach

Z powodu kryzysu oraz ostatnich strajków na Wyspach hasło "Brytyjskie miejsca pracy dla Brytyjczyków" powtarzane jest jak mantra. Jednak dziennik "The Times" ma receptę na recesję – chce wysłać mieszkańców Wielkiej Brytanii m.in. do…Warszawy.

Ponieważ Brytyjczycy tak jak inni członkowie Unii Europejskiej mogą korzystać z prawa do swobodnego przemieszczania się i pracy za granicą londyński dziennik opublikował poradnik, gdzie i jakie zajęcie można znaleźć na świecie.

W Szkocji "Polska Wiosna"

Od lutego do maja 2009 roku w Perth w Szkocji będzie miał miejsce wyjątkowy cykl wydarzeń kulturalnych pod nazwą Scottish Tides – Polish Spring.

Będzie to pierwsze tej skali wydarzenie mające na celu pokazać ścisłe, mające kilkusetletnią tradycję związki Szkocji z Polską oraz zintegrować oba narody na płaszczyźnie kulturalnej.

Początki Polish Spring sięgają ponad 400 lat wstecz – komentuje Jane Spiers, dyrektor zarządzający organizacji Horsecross, która przygotowuje event.

Anglicy kontra Polacy

Wszystko zależy od tego, dokąd się zajedzie. Inaczej jest w małym miasteczku, inaczej w rozpędzonym w niewiadome molochu – stolicy. Inne tempo życia, inni ludzie. Ale jest coś, co łączy wszystkie wsie, mieściny i metropolie. To mentalność i obyczaje Anglików, które pomimo tak rozpowszechnionej wielokulturowości kraju, adaptowane są z chęcią przez niemal wszystkich przybyszy.

Polscy studenci świętują

Polscy studenci z Londynu postanowili wspólnie uczcić okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym celu London Polish Society – nowa organizacja studencka w stolicy UK zorganizowała wydarzenie "Polish Independence Celebration".

Wieści z Polski

Poniedziałek 21 lipca

Ostatnia droga Profesora Geremka

Na warszawskich Powązkach pochowano Bronisława Geremka. Mszę żałobną w archikatedrze świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście odprawili wspólnie metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz i arcybiskup Tadeusz Gocłowski.
W ostatniej drodze towarzyszyli mu między innymi: prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering, przedstawiciele rządu oraz rodzina, przyjaciele i mieszkańcy Warszawy.

Wieści z Polski

Poniedziałek 14 lipca

PKP drożeje

Jak donosi IAR, od poniedziałku PKP wprowadza nowe ceny na niektóre usługi. Zmiany nie obejmują opłat za bilety jednorazowe, ale oferty specjalne – między innymi za bilety turystyczne, przejazdy rodzinne oraz grupowe. Spółka zmiany taryf tłumaczy rosnącymi cenami paliw, energii elektrycznej i usług zewnętrznych. Ceny biletów w PKP Intercity nie zmieniają się. Wakacje w pełni, wszystko drożeje więc czemu PKP miałoby być przyjazne pasażerom?

Ostatni rozbitek z „Mokotowa” zatrzymany

Program Wracaj do Polski

Program „Wracaj do Polski” jest wspólną inicjatywą HAYS Poland oraz Brytyjsko Polskiej Izby Handlowej (BPCC). Program wystartował 20 października 2007 roku na Brytyjsko Polskich Targach Pracy w Londynie. Inicjatywa skierowana jest do Polaków pracujących za granicą i planujących powrót do kraju.



Głównym zamierzeniem programu „Wracaj do Polski” jest przedstawienie osobom, które wyjechały z kraju nowych możliwości rozwoju zawodowego w Polsce oraz zastosowania zdobytych za granicą umiejętności.