Do góry

dziecko

Wyjeżdżasz? Zabierz ze sobą dziecko

"Od trzech lat jestem samotną mamą. Za dwa tygodnie wyjeżdżam do Londynu. Mam tam już "nagraną" pracę. Synka na miesiąc zostawię z dziadkami" – pisze Katarzyna na forum internetowym dla emigrujących rodziców.

Oferta dla najzamożniejszych

Zapracowane mamy nie mają czasu na kupownie ubrań swoim dzieciom. Przychodzą do Harrodsa, gdzie osobisty asystent małego szkraba kompletuje mu garderobę. Warunek – do wydania minimum 2,5 tys. funtów.

Mama w tym czasie idzie na lunch. Usługa dostępna nie tylko w stolicy. Harvey Nichols w Edynburgu takich klientów ma prawie codziennie. Co to jest? Przedszkolne lekcje mody, czy odrażający konsumpcjonizm? Ocena należy do czytelnika.

Wpływ wózka na rozwój dziecka

Dzieci wożone w wózkach tyłem do rodziców rozwijają się gorzej, niż te, które podczas spacerów mają z nimi kontakt wzrokowy – donosi BBC.

Na podstawie obserwacji ponad 2 722 niemowląt i ich rodziców z całej Wielkiej Brytanii, naukowcy doszli do wniosku, że dzieci prowadzone w wózkach twarzą do mamy lub taty więcej się śmieją i gaworzą, a dzięki większym możliwościom interakcji, lepiej się rozwijają.

Matka porzuciła dziecko

Policja w Lincolnshire rozwiesiła plakaty w języku polskim w celu odnalezienia rodziców dziecka, które zostało znalezione przed szpitalem w sobotę 8 listopada – podaje serwis BBC.

Niemowlę zostało znalezione w wózku przed izbą przyjęć szpitala w sobotnie popołudnie.

Dziewczynka, która ma od dwóch do czterech miesięcy jest pod opieką rodziny zastępczej.

Mamo, a pani w przedszkolu nigdy nie krzyczy

„Moje dziecko w przedszkolu jest grzeczne ale w domu nie mogę sobie z nim dać rady" – mówi mama 4 letniego Adasia. Z kolei rodzice Gabrysi skarżą się – co mamy zrobić jeśli Gabrysia nas w ogóle nie słucha, mówi że z nianią mają ustalone inne zasady niż w domu? Rodzice często borykają się z podobnym problemem.

Przedszkole a rodzice – konflikt autorytetów

Zanim dziecko pójdzie do angielskiej szkoły...

Przygotowanie dziecka do pójścia do angielskiej szkoły, przedszkola to bardzo ważna kwestia. W przypadku dzieci emigrantów staje się sprawą zasadniczą, niezbędną, najważniejszą. Tylko jak to zrobić ? – pytają rodzice.

Jak znaleźć opiekę do dziecka w Irlandii Północnej?

Organizacja Northern Ireland Child Minding Association wydała przewodnik, który ma pomóc rodzicom w Irlandii Północnej znaleźć odpowiednią opiekę do dziecka – informuje serwis BBC.

Northern Ireland Child Minding Association (NICMA) to charytatywna organizacja udzielająca informacji oraz pomocy w znalezieniu opiekunki do dzieci w wieku 0-14 lat w Irlandii Północnej.

Emigracja a dziecko

Większość rodziców po przyjeździe do Wielkiej Brytanii wcześniej czy później zaczyna się zastanawiać jak ich dziecko przyjmie nową rzeczywistość, nowy język, zupełnie obce otoczenie, kolegów i wreszcie szkołę. Dla samych rodziców wyjazd jest często dużym przeżyciem a przystosowanie do nowych realiów wymaga czasu. Dla dziecka, które dotąd wychowywało się w znajomej rzeczywistości, będzie to także na pewno duża zmiana. Jednak z pewnością nie musi ona negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka.

13-letnie ofiary gwałtów

Jedna na osiem ofiar gwałtu i przemocy seksualnej leczona w centrum pomocy The Archway w Glasgow jest w wieku od 13 do 15 lat – donosi „Scotland on Sunday”.

Podczas prawie rocznej działalności centrum pomocy ofiarom gwałtu The Archway udzieliło wsparcia 160 osobom – 20 z nich to dziewczynki w wieku od 13 do 15 lat.

May Deanie, która odpowiedzialna jest za funkcjonowanie placówki The Archway, przypuszcza, że jedna-trzecia pacjentów zgłasza się w pierwszej kolejności do centrum zamiast udać się na posterunek policji.