Do góry

Knockhill

Ostatni wyścig sezonu…

W niedzielę 19 października odbędzie się ostatni wyścig tego sezonu na torze Knockhill. Tym razem, poza kolejną dawką adrenaliny, organizatorzy przygotowali ofertę specjalną dla Polonii: bilety w promocyjnej cenie 6 funtów dostępne są w polskich sklepach.

Program imprezy obejmuje 15 wyścigów:

  • Formuła Ford 1600;
  • Fiesta XR2;
  • Saloons & Sports Cars;
  • Classic Sports & Saloons;
  • The Legends;
  • po raz pierwszy Mini Cooper.

Bilety do nabycia tylko w polskich sklepach:

The Scottish Tuning Show w Knockhill - konkurs

W najbliższą niedzielę 24 sierpnia odbędzie sie ostatnia sierpniowa impreza motoryzacyjna na torze Knockhill – The Scottish Tuning Show.

Kilkanaście konkurencji na najlepszy Show’n’Shine, najlepszą modyfikację, najlepsze wnętrze, najlepsze nagłośnienie, kierowcę dnia oraz najbardziej popularny Best Club Stand. Zobaczyć będzie można rajdy pokazowe oraz setki zmodyfikowanych samochodów.

Mistrzostwa BTCC w Knockhill

W sobotę i niedzielę na torze w Knockhill odbędą się mistrzostwa BTCC. Podczas towarzyszących wyścigów będziemy mieli również okazję zobaczyć polskiego driftera Macieja Polody, tym razem jednak za kierownicą samochodów Legends.

Legends to nietypowej budowy pojazdy, z silnikami od motorów o mocy 120 KM. Maciej Polody gościnnie zaproszony do udziału w wyścigu, nigdy wcześniej nie jeździł samochodami Legends więc tym bardziej trzymamy kciuki.


Wszystkich kibiców Macieja oraz fanów motoryzacji zapraszamy do Knockhill.


Gdzie?

Maciej Polody w Knockhill – wyniki konkursu

W weekend 16 i 17 sierpnia odbędzie się coroczna runda Mistrzostw HiQ MSA British Touring Car Championship w Knockhill.

Będziemy świadkami niesamowitych zmagań kierowców w walce o miejsce na podium. Po raz kolejny fani mogą spodziewać się dreszczyku emocji, którego dostarczą najlepsi w tej klasie: Fabrizo Giovanardi (Vauxhall Vectra), Jason Plato (SEAT Leon TDi), Colin Turkington ( BMW 320si E90) , Mat Jackson ( BMW 320si E90) Matt Neal (Vauxhall Vectra ) i wielu innych.

Maciej Polody w Knockhill – konkurs

Polski drifter Maciej Polody

Odliczanie rozpoczęte: pozostały niecałe dwa tygodnie do corocznej rundy Mistrzostw HiQ MSA British Touring Car Championship w Knockhill.

Miesiąc sportów motorowych w Emito.net

Portal Emito.net oraz ośrodek sportowy Knockhill zaprasza wszystkich miłośników sportów motorowych do udziału we wspólnej zabawie.

W sierpniu w Szkocji odbędą się cztery imprezy, na których nie może zabraknąć fanów motoryzacji oraz ich rodzin. Prędkość, adrenalina, dobra zabawa to tylko kilka rzeczy, których na pewno nie zabraknie w Knockhill.

Scottish Championship Car Racing – niedziela 3 sierpnia

Knockhill – nagrody rozlosowane!

Otwarte pakiety Driving Experinece na torze Knockhill zostały rozlosowane.

Wśród autorów poprawnych odpowiedzi wylosowane zostały dwa nazwiska. Swoich sił jako kierowcy rajdowi spróbują:

  • Łukasz Kowalonek
  • Maciej Malaszuk

Knockhill – tor dla każdego! Konkurs

Knockhill Racing Circuit to największy w Szkocji ośrodek zadedykowany sportom motorowym.

Początek…

Tor w Knockhill jest stosunkowo młodym obietktem, jego początki sięgają lat 70-tych. Powstał dzieki miłości pewnego farmera do wyścigów motorowych. Tom Kinnaird w swojej wizji chciał stworzyć tor długi na 2km i szeroki na 10 z kombinacją prostych zakretów i wzniesień z różnicą 60m od najwyższego do najniższego punktu.

Od zawsze chciałem zostać drifterem

„Musisz pokazać, że jesteś lepszy, to jest show, to jest adrenalina , to jest 30 sekund gdzie nie ma miejsca na błąd, na poprawkę...” - tym jest drifting dla Macieja Polody, z którym udało nam się przeprowadzić wywiad na torze w Knockhill, tuż przed Mistrzostwami EDC.