Do góry

powroty z emigracji

Czat na powroty.gov.pl

24 listopada (wtorek) w godzinach od 18.00 do 20.00 gościem czatu na portalu www.powroty.gov.pl będzie psycholog Anna Osińska.

Tematem czatu będą problemy związane z powrotem do Polski z emigracji.

Psycholog opowie dlaczego czasami trudniej wrócić do kraju niż z niego wyjechać, w jaki sposób na wyjazd i powrót reagują dzieci i jak sobie z tym poradzić. Wśród pytań i odpowiedzi nie zabraknie także innych kwestii i sugestii jak sobie z nimi radzić.

Czat na powroty.gov.pl

Na portalu www.powroty.gov.pl pojawił się zapis czatu na temat m.in. zakładania własnej działalności gospodarczej, możliwości uzyskania pomocy (także finansowej) państwa bądź środków Unii Europejskiej oraz miejsc, w których można uzyskać bezpłatną radę i sugestie.

Czat został zorganizowany ze względu na olbrzymie zainteresowanie tą tematyką Polaków planujących powrót do kraju z zagranicy. Wielu z nich myśli o tym, by po powrocie założyć jakąś formę działalności gospodarczej.

Zarezerwuj przedszkole

Dla osób myślących o powrocie do Polski z dziećmi na stronie www.powroty.gov.pl został utworzony specjalny dział "Nabór do przedszkoli". Można w nim znaleźć informacje o rozpoczęciu i zasadach zapisów do przedszkoli na rok 2009/2010.

Jeśli planujesz powrót do Polski jesienią bądź zimą, o miejscu dziecka w przedszkolu powinieneś pomyśleć już dziś. Terminy zamknięcia list zależnie od miasta upływają często już pod koniec marca!

Imigranci powrócą do domu

Thames Reach, jedna z największych organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii, której celem jest zapobieganie bezdomności w stolicy, uruchomiła projekt pomagający bezdomnym i bezrobotnym imigrantom w Europy wschodniej i centralnej powrócić do domu.

W ramach projektu osoby wysyłane do swojego kraju będą otrzymywały opiekę oraz kontakt do placówki, która zaopiekuje się nimi po powrocie. Celem jest zapewnienie, aby otrzymali oni pomoc, jakiej potrzebują a więc zakwaterowanie i wsparcie zdrowotne, włączając w to problemy alkoholowe.