Do góry

królowa

Królowa w internecie

Wizerunek Elżbiety II został wykorzystany w logo Google na stronie głównej aby uczcić wizytę królowej w siedzibie firmy w Londynie – podaje dziennik "The Times".

Tzw. "Google doodle", czyli rysunek dodawany do logo firmy w celu podkreślenia rocznic i ważnych wydarzeń, będzie zawierać dzisiaj wizerunek królowej Elżbiety II. Specjalny rysunek będzie się pojawiał na głównej stronie brytyjskiej wersji wyszukiwarki.

Piwo? Nie dla królowej

Ostatnio królowa Elżbieta II otrzymała niecodzienną przesyłkę. 12 beczek piwa przeznaczonych dla pubu The Windsor Castle zostało przez pomyłkę dostarczonych do rezydencji królowej – podaje serwis BBC.

Ciężarówka wioząca piwo na mecz Anglii z Chorwacją dostarczyła alkohol do prawdziwego zamku królewskiego w Windsorze. Pub The Windsor Castle jest oddalony od zamku o pięć mil.

Służba królowej nie wiedziała nic o dostawie dlatego odesłała przesyłkę, która dotarła do baru z trzydniowym opóźnieniem.

Pierwsi królowie Szkocji

W roku 843, Piktowie ostatecznie zjednoczyli swoje ziemie z ziemiami Dal Riata – królestwa Szkotów i orzekli Kennetha mac Alpin wspólnym królem. Tak rozpoczęła się historia szkockiej monarchii.

Następcy Kennetha

Kenneth rządził oboma plemionami przez 16 lat, odpierając w tym czasie liczne ataki Wikingów z północy i Anglów z południa. Po śmierci pochowany został – według legendy – na Ionie.