Do góry

teatr

Edynburg: wystawa „Polski Plakat Teatralny”

W czwartek 25 września w w Edynburgu zostanie otwarta wystawa „Polski Plakat Teatralny. Dwie dekady”. Największa w historii wystawa polskiego plakatu w Wielkiej Brytanii jest prezentacją ponad stu plakatów teatralnych z ostatnich dwóch dekad, będących wizualną interpretacją światowej sławy spektakli, autorstwa najznakomitszych polskich plakacistów.

"Sztuka nie ma granic" - wywiad z Magdaleną Cielecką

"Odezwij się, zobacz mnie, dotknij mnie, pokochaj mnie." To dramatyczne wołanie o pomoc można było wczoraj usłyszeć w King's Theatre w Edynburgu podczas premiery spektaklu "4.48 Psychosis". Z Magdaleną Cielecką rozmawialiśmy o przygotowaniach do roli oraz twórczości Sarah Kane.

Została Pani zakwalifikowana przez krytyków, ludzi świata filmu oraz teatru pod hasłem „trudne role”. Grała Pani lesbijkę, zakochaną zakonnicę, samobójczynię. W której z ról czuła się Pani najlepiej?

Sztuka "Krawiec z Inverness" na festiwalu Fringe

"Krawiec z Inverness" (ang. "The Tailor of Inverness") to sztuka napisana i wykonana przez jednego aktora - Mateusza Zająca. Jej reżyserem jest entuzjastycznie przyjęty do teatru Dogstar Ben Harrison. Sztuce towarzyszy gra dwóch najznakomitszych szkockich tradycyjnych skrzypków - Jonny'ego Hardie i Gavina Marwicka.

Teraz jestem tutaj. Jestem stąd. Mówię tutejszym językiem.

Trzy polskie sztuki na Edinburgh International Festival

W tym roku na Edinburgh International Festival będziemy mieli okazję zobaczyć trzy znakomite polskie sztuki w wykonaniu aktorów Teatru Rozmaitości – „4.48 Psychoza”, „Król Roger” i
„Dybuk”.

4.48 PSYCHOZA (4.48 Psychosis)

piątek 15.08 – niedziela 17.08, 20:00
King’s Theatre (2 Leven St, Edinburgh, EH3 9LQ)

4.48 nad ranem, to godzina, kiedy wola życia jest najsłabsza. To także chwila, w której człowiek chory psychicznie czuje spokój, choć wydaje się być wtedy doprowadzonym do granic.

Edynburg: spektakl "As You Always Do"

Od 6 do 8 czerwca w Duncan Place Centre teatr Gappad wystąpi przed edynburską publicznością ze swoim najnowszym spektaklem „As You Always Do”.

Bilety na spektakl "As You Always Do" rozlosowane

Wylosowane zostały dwa podwójne zaproszenia na występy teatru Gappad w Edynburgu w dniach od 6 do 8 czerwca.

fot. Jacek Hubner

Poprawna odpowiedź na pytanie konkursowe brzmiała: Teatr Gappad ma w swoim dorobku dwie produkcje.

Spośród autorów poprawnych odpowiedzi wylosowane zostały dwie osoby, które wraz z osobami towarzyszącymi wybiorą się na przedstawienie „As You Always Do”.

Zwycięzcami są:

Magda Retlikowska;
Monika Kawka.

Gratulujemy!

fot. Jacek Hubner