Serwisy tematyczne
Strona głównaWiadomościAnglia › Obchody Święta Niepodległości w Londynie
Obchody Święta Niepodległości w Londynie

mf 20:01, 07.11.2010
Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii

Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie oraz Instytut im. Józefa Piłsudskiego mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które będą miały miejsce w niedzielę, 14 listopada 2010 r.

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dnia 11 listopada 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, Polska odzyskała wolność. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu i rozpoczęto przygotowania do powołania koalicyjnego rządu, w skład którego mieli wejść przedstawiciele polskich stronnictw politycznych.

Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone przez Sejm odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej w roku 1989.

W Polsce 11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Rocznicowe uroczystości mają miejsce w wielu polskich miastach, jednak największe obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Wasze komentarze
cropas
5515
cropas
#1 | 08.11.10, 04:52

ja juz swietowalem tydzien temu wiec sie nie pisze

© 2016 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact