Do góry

Mieszkaj w Polsce, lecz się za granicą

Nowe przepisy dotyczące możliwości świadczenia usług medycznych Polakom w krajach Unii Europejskiej właśnie weszły w życie.

Dyrektywa o leczeniu transgranicznym sprawia, że każdy Polak, który leczył się w innym państwie należącym do Unii, będzie mógł domagać się zwrotu kosztów opieki zdrowotnej od Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach nowych przepisów każdy Polak ma prawo do korzystania z porad lekarzy pracujących w zagranicznych szpitalach i przychodniach. Możemy również poddawać się zabiegom trwającym mniej niż jeden dzień u specjalistów różnego typu.

Na jakiej zasadzie funkcjonuje refundacja opieki zdrowotnej Polaków w krajach Unii Europejskiej? Najpierw musimy samodzielnie uregulować wszelkie koszty. Zwrot należności nastąpi dopiero po tym, gdy złożymy wniosek do NFZ, udokumentujemy poniesione nakłady, a nasze roszczenia zostaną pozytywnie rozpatrzone.

Warto pamiętać, że w ramach zwrotu kosztów leczenia, o który będziemy ubiegać się od Narodowego Funduszu Zdrowia, pod uwagę brane będą stawki zabiegów obowiązujące w Polsce. Refundacja nie będzie więc wynosić 100% kosztów leczenia za granicą.

Komentarze 2

iwo
7 761
iwo 7 761
#225.11.2014, 12:41

a potem powodzenia w sciaganiu tego:)