Serwisy tematyczne
Strona głównaWiadomościSzkocja › Szkocka niepodległość – nastolatki mówią nie
Szkocka niepodległość – nastolatki mówią nie

mlj 09:33, 27.09.2012

Większość nastolatków zagłosowałaby przeciwko niepodległości Szkocji – donoszą najnowsze badania opinii.

Szkocka Partia Nacjonalistyczna (Scottish National Party) zapowiada zmianę ordynacji wyborczej, umożliwiającą 16 i 17- latkom wzięcie udziału w referendum w sprawie niepodległości Szkocji w 2014 roku. Jednak, jak pokazały badania jedynie 26 procent zagłosowałoby za niepodległością Szkocji, podczas gdy 59 procent opowiada się za pozostaniem w Zjednoczonym Królestwie.

Ankieta przeprowadzona była wśród 2.5 tys. uczniów państwowych i prywatnych szkół w całej Szkocji.

Wyniki ankiety są ciosem dla premiera Alexa Salmonda, który na najmłodszych głosujących liczył najbardziej i to jego pomysłem jest obniżenie wieku uprawnionych do głosowania do lat 16.

Wasze komentarze
Yamato
Japan
5244
Yamato
#1 | 27.09.12, 10:24

Ocho zaczyna sie manipulowanie.
Ludzie sami nie mogą myśleć, trzeba ich doinformować zrobić wodę z mózgu, naobiecywac lub nastraszyć, a zrobią tak jak my chcemy. Kwestia tego która strona będzie skuteczniejsza. Jeśli zacznie sie kopanie dołów, zawsze mogą liczyć na ruskich.

Yamato
Japan
5244
Yamato
#2 | 27.09.12, 10:29

26 Proc zaglosowaloby za 59 Proc przeciw
a poszłoby do wyborów ogolnie 25proc.
Jakie moralne prawo wyboru dla ludzkich mas moze miec garstka skolowanych mediami ludzi?
Takie jak Tusk Polska na którego głosowało łącznie może z 15 procent ogółu Polaków

Stirlitz
Stirlitz
#3 | 27.09.12, 11:04

Nastepny projekt Salmonda zaklada podwyzszenie wieku wyborczego do 25 lat :P

dupki
Netherlands
321
dupki
#4 | 27.09.12, 11:14

"Strachy na lachy" - chciałoby się powiedzieć, widać Anglicy słusznie obawiają się głosowania młodzieży.
Poza tym, cóż to za przedziwne tłumaczenie: "Szkocka Partia Nacjonalistyczna (Scottish National Party)"
Oj Panie tłumaczu!!! lipaaaa, chodzi dalej o angielski strach przed szkocką młodzieżą, czy to po prostu nieznajomość języka?

snow_crash
Moderator
8984
snow_crash
#5 | 27.09.12, 11:29

Szkocka Partia NARODOWA baranie NARODOWA

bus_37
Dundee
21076
113
bus_37
#6 | 27.09.12, 11:34

King Alex I

:)

ozzy25
ozzy25
#7 | 27.09.12, 12:22

bo nastolatky i tak nie wyjdą na wybory bo im się nie chcę!!!

rumpelstiltskin
Sierra Leone
4286
rumpelstiltskin
#8 | 27.09.12, 13:48

Yamato
#2 | Dziś - 10:29

jesli na tuska tylko 15% to ile na kaczynskiego?bo wyniki wyborow w 2011 mowia ze na po-38.19% a na pis-29.89% a glosowalo 48.92%.kazdy mogl pojsc i dac swoj glos a jak tego nie zrobil to teraz nie ma prawa narzekac ze cos jest nie tak

Yamato
Japan
5244
Yamato
#9 | 27.09.12, 16:04

do szkoły

rumpelstiltskin
Sierra Leone
4286
rumpelstiltskin
#10 | 27.09.12, 17:58

zatkalo kakalo bucu

rumpelstiltskin
Sierra Leone
4286
rumpelstiltskin
#11 | 27.09.12, 18:00

ludzie widza ze klamiesz tak samo jak pajac jarus i pokazali to na wyborach w ostatnich latach

Konto usunięte
5637
2
Konto usunięte
#12 | 28.09.12, 13:07

Jesli na Tuska glosowalo 15% to na Kaczana jakies 10%. Nie baw sie numerkami Yamato ...

login_failed
527
login_failed
#13 | 28.09.12, 16:17

jak to milo patrzec jak sie pisiory z popaprancami za lby lapia - i dobrze - mamy wojne tumanow - kto lepszy pis czy po a tak naprawde to jedna banda zlodziei - od 1989 w polityce te same sb-ckie mordy tylko opcje zmieniaja , partie zakladaja a tepy narod se wojenke popisowa robi.