Serwisy tematyczne
Strona głównaWiadomościWielka Brytania › Uniwersytet Jagielloński w Londynie
Uniwersytet Jagielloński w Londynie

Materiał informacyjny 17:45, 01.10.2012
www.pon.uj.edu.pl

Po sukcesie ubiegłorocznych, inauguracyjnych studiów w Londynie Uniwersytet Jagielloński powiększa w bieżącym roku akademickim swą propozycję edukacyjną o kolejne kierunki:

Studia podyplomowe "Polsko-brytyjskie partnerstwo strategiczne w UE i NATO" (£850) kontakt: pon [dot] studia [at] uj [dot] edu [dot] pl.
Studia podyplomowe "Nauczanie języka polskiego i kultury polskiej jako drugich" (£1200/3 semestry) kontakt: uj [at] puno [dot] edu [dot] pl.
Seminarium doktoranckie z zakresu stosunków międzynarodowych, politologii i ekonomii (£400) kontakt: pon [dot] studia [at] uj [dot] edu [dot] pl.
Kurs akademicki języka polskiego: podstawowy i zaawansowany (£400) kontakt: learn [dot] polish [at] uj [dot] edu [dot] pl.

Przyszli dyplomaci w polskiej Ambasadzie

Szczególnie ostatni z wymienionych kierunków to doskonała okazja, aby zachęcić znajomych Brytyjczyków do poznania podstaw języka i kultury polskiej. Potomkom polskich emigrantów mającym problemy z poprawną polszczyzną oferujemy kurs dla zaawansowanych. Z myślą przede wszystkim o kadrze pedagogicznej (ale nie tylko) szkół sobotnich przygotowaliśmy trzy semestry studiów podyplomowych nauczania polskiego języka i kultury.

Dla osób zainteresowanych niuansami dyplomacji, polityki, miejsca Polski w UE, NATO oraz jej współpracy z Wielką Brytanią mamy do zaproponowania seminarium doktoranckie oraz kurs podyplomowy "Polsko-brytyjskie partnerstwo strategiczne w UE i NATO".

Jesteśmy pewni, że kurs ten będzie cennym uzupełnieniem studiów: historycznych, dziennikarskich, politologicznych, socjologicznych i innych pokrewnych kierunków. Szczególnie polecamy go osobom marzącym o karierze w dyplomacji.

Kadrę naukową kursu stanowią czołowi polscy i brytyjscy naukowcy. Zajęcia ze studentami w poprzednim roku mieli również znani politycy z tytułami naukowymi (dr hab. Krzysztof Szczerski, prof. Włodzimierz Bernacki, dr Marek Migalski oraz wiceminister MSZ dr hab. Maciej Szpunar) Studenci wizytowali także parlament europejski w Brukseli.

Na naszych absolwentów czekają podwójne dyplomy sygnowane przez Uniwersytet Jagielloński oraz Polski Uniwersytet na Obczyźnie. W zakresie merytorycznym i organizacyjnym współpracujemy z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz polską ambasadą w Londynie.

Przyjacielska atmosfera pomiędzy przyszłymi dyplomatami, a ich wykładowcami.

Chcąc przywrócić blask polskiej emigracji, a także nauce polskiej oraz wykorzystać potencjał drzemiący w emigrantach, Uniwersytet Jagielloński przy współpracy z Polskim Uniwersytetem na Obczyźnie utworzył Polski Ośrodek Naukowy UJ w Londynie. W jego ramach, jako uzupełnienie programu studiów, przygotowaliśmy bogaty program debat, konferencji naukowych, wykładów jagiellońskich o charakterze otwartym. Pierwsza z nich „Rycerze wolności – Polscy naukowcy w Wielkiej Brytanii” odbędzie się już 14 października.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania sie ze szczegółowym programem naszych studiów, konferencji oraz debat. Naszym celem jest eksportowanie tego co najlepsze w polskiej nauce oraz współpraca i korzystanie z doświadczeń uczelni brytyjskich. Chcemy też przyczynić się do powstania nowych elit polskiej emigracji. Mamy nadzieję, że te cele osiągniemy razem!

Rekrutacja trwa do 17 października. Prosimy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy też do wzięcia udziału w naszym dniu otwartym 6 października w sobotę w Ognisku Polskim w Londynie. Kontakt: 07776646681

Więcej informacji na naszej stronie: www.pon.uj.edu.pl.
Dołącz też do nas na FB: www.facebook.com/#!/PONUJ.

Wasze komentarze
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany.Zaloguj się, aby dodać komentarz
© 2016 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact