Do góry

Komedia „Krime Story. Love story” w kinach w Wielkiej Brytanii

Gdzie?

Wielka Brytania

Kiedy?

25.02.2022


„Krime Story. Love story” to komedia gangsterska, której historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami opisana w książce rapera Marcina „Kali” Gutkowskiego.

Miasto gniewu, a w nim dzielnica, w której nikt nie ma lekko. Dwóch przyjaciół (Krime i Wajcha) dostają propozycję nie do odrzucenia – zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Planują, że będzie to ich ostatni nielegalny “skok”, który ustawi ich już na całe życie. “Życie” jednak napisze dla nich zupełnie inny scenariusz.

Człowiek, na którego dostają zlecenie okaże się ojcem dziewczyny, dla której główny bohater kompletnie straci głowę. Miłość skomplikuje wszystko i nawet taki facet jak Krime, którego nie usidliła wcześniej żadna kobieta, będzie musiał wybrać, co jest dla niego najcenniejsze i najważniejsze w życiu.

Reżyserem filmu jest Michał Węgrzyn, twórca takich produkcji jak m.in. „Gierek”, „Proceder”, „Wściekłość”, czy serialu „Komisariat”.

W filmie zagrali m.in: Cezary Łukaszewicz, Michał Koterski, Piotr Witkowski, Gabriela Muskała, Wiktoria Gąsiewska, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz i Cezary Żak.

Komentarze