ja bym sie skontaktowal z pixmania.com, z tego co pamietam to ich glowna siedziba to francja, a wysylaja sprzet na cala europe, a wiec mozesz u nich kupic sprzet przeznaczona np. na rynek polski, z gwarancje miec od nich. W razie problemu wysylasz sprzet do nich i nie ma problemu (maja tez oddzialy w UK). Jest to na pewno firma godna polecenia, czy pojda na taki uklad, nie wiem, ale skontaktowac sie z nimi nie zaszkodzi
pozdro
@ Dominik (sanfran) - z Twojego postu wynika, że ma to być laptop dla "firmowego jusera" - jeśli tak, to nie widzę żadnego problemu... Po prostu "życzysz" sobie wybrany model laptopa z klawiaturą US bez żadnej chorej dopłaty i wskaż mi liczącego się producenta i/lub sprzedawcę, który tego nie zrobi... :)
Trochę inaczej to wygląda w przypadku zakupów dla... "Home Juzera" :)
Polonus, no wlasnie....
Laptop ma byc dla dziecka, z ktorego czasem bedzie korzystac i moja malzonka (na pieterku jast lepszy zasieg komorki - minusy mieszkania na wsi). Polskie znaki potrzebne sa czasem.
Nie ma doswiadczenia z Applami, ale nie sadze, zeby na nim chodzil Office 2007, McAfee czy inne badziewia, na ktore zakupilem licencje trzystanowiskowe.
@ Dominik (sanfran) - wcale Ciebie nie namawiam na PowerMaczka !
Ale, w Twojej sytuacji mam propozycję (pomysł), który w "moich przypadkach" sprawdził się już wielokrotnie, ale... najpierw pytanko :) Czy firma, w której aktualnie pracujesz ma jakiegoś stałego dostawcę sprzętu komputerowego ? Czy mam pisać dalej... ? :)
@ Dominik (sanfran) - dzięki :) ale... teraz już chyba rozumiesz, dlaczego między innymi dawno, dawno... temu zrezygnowałem ze sprzedawania sprzętu komputerowego... :)
Chociaż, być może był ten jeden z moich wielu błędów życiowych, bo jak mawiała znajoma sklepikarka... "lepszy jest kilogram handlu, niż godzina usługi" :)
Polonus, u mnie problem byl taki, ze zapytalem tuz po zlozeniu zamowienia on-line, choc jeszcze przed rozpoczeciem skladania laptopa. Nie myslalem, ze na tym etapie wstawienie innej klawiatury bedzie jakimkolwiek klopotem, ale jak widac bylo. Tak czy inaczej, nawet teraz w opcjach konfiguracji nie widze klawiatury US do wyboru.
@ bladteth - nooo... teraz nie dziwię się, że dostałeś właśnie taką odpowiedź, bo przecież najpierw zamknąłeś / zatwierdziłeś swoje zamówienie, bo tzw. systemy transakcyjne dla zakupów On-Line wcale nie są "z gumy" jak się powszechnie uważa :)
Podobnie działają systemy bankowości On-Line, bo jeśli zatwierdzisz wykonanie przelewu, to przy standardowych parametrach konta bankowego, nie wycofasz takiej dyspozycji...
BTW - znam troszeczkę "od środka" jak to działa i całkowicie popieram w/w procedury ! Dlaczego ?
Otóż, IMHO zbyt duża "wygoda obsługi" transakcji On-Line jest zaprzeczeniem Bezpieczeństwa i Stabilności takich transakcji...
@ Dominik (sanfran) - a przy okazji, chyba jednak... mimo wszystko :) chyba bezpieczniej jest podać takie informacje przez telefon konkretnej osobie, która je wpisze ręcznie do odpowiedniego formularza w LAN-ie, niż w Internecie nawet z użyciem HTTPS... no chyba, że ktoś zaczaił się na Ciebie w pobliżu i podstawił odpowiednie urządzonko, które przechwytuje Twoją komunikację z najbliższym BTSem... :)
Notebook dzisiaj przyszedl. Kawiatura US!!!! Dell Model 1545. Wlasnie jest reinstalowany z tych wszystkich badziewi i instalowane jest to co trzeba.
Teraz co i jak. Teoretycznie taka operacja jest free, ale trzeba zaplacic dwie dychy za "specjalna" wysylke sprzetu z fabryki z Polski, jak mnie uslusznie poinformowal pan konsultant o specyficznym akcencie (bynajmniej nie srodkowoeuropejskim). Chodzi w miare rozsadnie.
Co do dell'a jestem przekonany, bo mialem juz chyba z 5 sluzbowych i chodzily swietnie. A jak kiedys firma kupila jekies nonamy to sie sypaly zarowno fizycznie jak i programowo. AAA, i seriala nie mialy, co palantom w biurze nie przeszkadza, ale inzynierom od cisco juz bardziej.
Tak przy okazji, ze 4 lata juz mam HP Omnibook 6000. Oce niam go na 7-8 lat, juz dawno bateria nie chodzi, USB 1.0 jes wolny jak slimak, bo prawda nie wydala juz przy najnowszym McAfee, ani tez Offica 2007 na nim nie mam zamiaru instalowac. Ale jeszcze chodzi i nie wiesza sie, co jest niezaprzeczalnym plusem.
Po prostu pozostanie taki do ewentualnego downloadu roznych rzeczy i na stare DOSowe gierki dla synusia.
@ Dominik (sanfran) - Dzięki za Soczysty Odzew !
Potwierdzam, że laptopy wyprodukowane przez takie firmy jak (kolejność alfabetyczna !): Compaq, Dell, HP, IBM... przeważnie są niezawodne, mimo iż zdarzają się wyjątki, złe przypadki, a nawet "wpadki inżynierskie" z niektórymi modelami... :)
Szopen, wlasnie wszedlem na dell.co.uk by sprawdzic dostepnosc klawiatur i nie ma takiej opcji. W konfiguracji, zarowno dla laptopow domowych jak dla biznesu, masz "Internal UK English Qwerty Keyboard" bez mozliwosci zmiany. Jesli wiesz jak to zamowic on-line, to daj mi znac - mi sie nie udalo.
Z ciekawostek, ktore moge dodac to obsluga WiFi przez Viste. Z godzine sie meczylem, zeby zalogowac sprzeta przez WiFi, i stwierdzilem, ze Vista nie obsluguje szyfrowania WEP. Kiedy AP na WPA2-Personal to zaskoczylo.
"Najslabsze" ustawienia na AP wywodzily sie jeszcze z czasow "historycznych" kiedy to mialem sprzeta zwanego O2-EXEC, ktory zas znowu nic innego nie obslugiwal.
Potrzebuje notebook'a z amerykanskim ukladem klawiatury, bo potrzebuje polskich znakow.
Numer z przelaczaniem driverow nie przejdzie, bo to ma byc komputer dla "user'a" a nie "admin'a" :-)
Z tego samego powodu nie da rady "ignorowac" malpki, krzyzykow i cudzyslowiu..
Currys/Dixons oraz PCWorld wyslaly mnie na drzewo.
Raczej interesuje mnie sklep "murowany" w przypadku dochodzenia sie o ewentualne prawa gwarancyjne.
Wiem, ze jedna z mozliwosci jest zakup klawiaury US i przelozenie jej, ale po diabla kupowac druga klawiature za trzy lub cztery dychy.
Kto ma jakies pomysly?