Do góry

Wystawa prac It's My Place

Temat zamknięty
JoannaZawadzka
Admin grupy
351
09.07.2008, 14:28

Wystawa finalowa projektu!

3 sierpnia organizujemy wystawe prac polskich artystow i impreze konczaca tegoroczna czesc projektu It's My Place . Do glownych atrakcji nalezec beda : dziela sztuki nowoczesnej: malarstwo, rzezba i fotografia, instalacje video, wizualizacje i pokaz slajdow malowanych recznie przez Roberta Motyke i krotkich filmow! Do tego degustacja polskich przysmakow oraz winko...

Kiedy : 3 sierpnia 2008
Godzina: 19.00
Gdzie: Craigmillar Art space
11 Harewood Rd.
Edinburgh EH16 4NT
Wstep: wolny

Tak wiec pomalu szykujcie sobie wolny wieczor! Zapraszam!

Gosia
224
Gosia 224
#109.07.2008, 15:20

Dzięki za informacje:)

JoannaZawadzka
Admin grupy
351
#210.07.2008, 19:59

Nie ma sprawy! Zapraszam:)

doubledareya
88
#314.07.2008, 20:58

mmm chetnie chetnie...niech ino dojade z gla...jakos... a tak wogle to POWODZENIA!

JoannaZawadzka
Admin grupy
351
#429.07.2008, 16:14

To juz ten weekend:) Zapraszamy

JoannaZawadzka
Admin grupy
351
#529.07.2008, 16:15

Kilka slow o projekcie dla zainteresowanych:)

IT’S MY PLACE PROJECT
Polscy i Szkoccy artyści pracują z lokalną społecznością

It’s My Place jest projektem społecznościowym organizowanym pod skrzydłami Scottish Polish Cultural Association przez Małgorzate (Goshke) Białek, Robert Motykę i Joannę Zawadzką.
W rezultacie wielkiej fali emigracji w związku z otwarciem rynku pracy dla Polaków w 2004 roku Szkocja stała się domem dla wielu ludzi, którzy przyjechali tutaj żeby żyć, pracować czy studiować. Edynburg jako stolica kulturalna Europy i wspaniałe miejsce do życia, stał się jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków miast do osiedlenia się. Polska społeczność stanowi obecnie jedną z największych grup etnicznych w Edynburgu. Głównymi założeniami tego projektu jest; stworzenie możliwości do współpracy i wymiany kulturalnej pomiędzy polską i szkocką społecznością, które są kluczowe dla sukcesywnej integracji.
Wielu młodych ludzi, którzy wyemigrowali do Szkocji, często pracuje niezgodnie ze swoim wykształceniem, nie wykorzystując tym samym swojej wiedzy i talentów. Bardzo często ze względu na niższe ceny zakwaterowania, Polacy decydują się mieszkać w ubogich dzielnicach, gdzie trudno jest nawiązać kontakt z lokalną społecznością, która często niechętnie socjalizuje się z przybyszami innych narodowości.
Zainicjowany przez Goshke Bialek projekt zjednoczył wielu młodych, utalentowanych, pełnych energii i entuzjazmu ludzi, którzy poprzez udział w projekcie mają szansę rozwijać się oraz tworzyć i jednocześnie wspierać lokalną społeczność w naturalny sposób się z nią integrując.
Latem tego roku w Craigmillar Art. Centre i Niddrie Community Church odbyła się seria warsztatów podczas których uczestnicy uczyli się wykorzystywać różnorodne techniki do tworzenia dzieł sztuki. Warsztaty prowadzone były przez profesjonalnych artystów, doświadczonych w prowadzeniu podobnych projektów kilkunastu młodych polskich artystów mieszkających w Szkocji. Podczas warsztatów mieli oni okazję nauczyć się; jak pracować z różnymi ludźmi, zorganizować sobie miejsce pracy oraz jak promować swoją sztukę.
Projekt podzielony jest na dwie części. Pierwsza odbywa się w tym roku w Edynburgu, druga część zaplanowana jest na przyszły rok i odbędzie się w Krakowie.
Otwarcie wystawy finałowej projektu odbędzie się w Craigmillar Art Space, 3 sierpnia 2008 bo godzinie 19.00. Wystawę wzbogacą; muzyka na żywo, pokaz wizualizacji i ręcznie malowanych slajdów oraz projekcja krótkich filmów.
Na wystawie kończącej tegoroczną część projektu będzie można zobaczyć rezultaty wspólnej pracy artystów z lokalną społecznością oraz część ich własnego dorobku artystycznego. Prace prezentowane będą w kilku galeriach w Edynburgu na przełomie sierpnia i września oraz podczas Festiwalu Kultury Polskiej w Edynburgu w kwietniu przyszłego roku.
Realizacje projektu umożliwiły nam środki przkazane przez Awards for All (Lottery Funding), Senat RP, Konsulat RP w Edynburgu, Edinburgh City Council, Urząd Miasta Kraków i wsparcie ze strony wielu innych organizacji.
Patronat nad wydarzeniem objął Konsul Generalny RP w Edynburgu Aleksander Dietkow.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 19.00 w Craigmillar Art Space, 11 Harewood Road, EH16 4NT, Edinburgh.

DanseKat
2
#618.05.2010, 23:32

byłam, widziałam i tańczyłam ;] razem z koleżankami przygotowałyśmy kilka układów choreograficznych ;]

  • Strona
  • 1

Katalog firm