Do góry

Camille na największym festiwalu teatralnym Europy

Temat zamknięty
PGardecki
Admin grupy
25
10.04.2016, 02:05

O projekcie

Szukamy wsparcia aby móc zaprezentować spektakl Camille na największym festiwalu teatralnym Europy – Fringe w Edynburgu. Pomóżcie nam zawieźć Camille do Edynburga! Camille to nieduża forma teatralna, gdzie na scenie występują dwie aktorki – Kamila Klamut i Ewa Pasikowska. Autorem projektu świateł jest zaś Bartosz Radziszewski. Główną inspiracją do powstania spektaklu było życie i twórczość francuskiej rzeźbiarki Camille Claudel, siostry Paula Claudela oraz partnerki i muzy Augusta Rodina, która ostatnie 30 lat życia spędziła zamknięta w zakładzie psychiatrycznym. Jej niezwykła historia stała się poniekąd częścią naszego życia, ponieważ tak jak ona chcąc uprawiać sztukę mierzymy się z wieloma trudnościami związanymi ze sposobami jej finansowania..

Spektakl powstał jako autorski projekt Kamili Klamut, dzięki rezydencji artystycznej w Instytucie Grotowskiego, mając premierę 27 lutego 2014 w ramach cyklu prezentacji Monosytuacje. Od razu zyskał przychylność widzów oraz krytyków jako ważne artystyczne wydarzenie. Rok temu razem z Ewą Pasikowską stworzyłyśmy angielską wersję Camille, którą właśnie chciałybyśmy zaprezentować w ramach festiwalu Fringe w Edynburgu. Festiwal ten jest przyjazny polskim teatrom i niejeden raz polska sztuka teatralna udowadniała na nim, iż jest sztuką najwyższej klasy. Jednym z nagrodzonych teatrów był Teatr ZAR, którego spektakl Cesarskie Cięcie (byłyśmy jego częścią) w sierpniu 2012 roku zdobył prestiżowe wyróżnienia: Total Theatre w kategorii teatr fizyczny oraz Herald Angel.
Jesteśmy po pierwszej fazie rozmów z Summerhall (to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc prezentacji podczas festiwalu Fringe) gdzie spektakl Camille mógłby być prezentowany ponad dwadzieścia razy. Wiąże się to jednak z pokaźnym budżetem, na który składają się koszty przelotów, materiałów promocyjnych, akomodacji, obsługi technicznej oraz koszt transportu scenografii. Jednym z ważnych elementów scenografii są niewielkie rzeźby, które w każdym spektaklu ulegają zupełnej destrukcji. Chcąc zatem zagrać ponad dwadzieścia spektakli potrzebujemy wyprodukować oraz przewieźć do Edynburga ponad osiemdziesiąt takich rzeźb. Liczymy, że dzięki wsparciu miłośników teatru osiągniemy ten cel.

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis