Do góry

Wazne pytania odnosnie wiary

Temat zamknięty
iviS
17
iviS 17
03.03.2012, 23:10

Część pytań zadaję w formie “do Ciebie”, bowiem łatwiej się wówczas odnieść do nich z osobistego punktu widzenia.
____________________________________________________________________________________________
1. Skąd się wzięli w Egipcie uwięzieni Żydzi? I dlaczego nawet w żydowskich przekazach nie ma o tym słowa?

2. Jeżeli Bóg kocha wszystkich, to dlaczego ludzie bez chrztu nie pójdą do nieba/pójdą do piekła nawet jeśli byli dobrymi ludźmi? I czy w związku z tym, że kościół zmienił zdanie i dzieci niechrzczone pójdą jednak do nieba, to oznacza, że miliony zmarłych wcześniej dzieci też ta zmiana obejmie?

3. Jeżeli jakiś święty leczy różne choroby zmieniając struktury biologiczne wewnątrz organizmu, to dlaczego nie ma uleczeń utraconych kończyn, mimo że modlą się o to ludzie równie gorliwie?

4. Jeśli modlisz się np. o podwyżkę albo o zdrowie, to dlaczego Bóg miałby wysłuchać Ciebie, zamiast błagań głodnych dzieci w Afryce czy Azji?

5.

Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią.
(Księga Wyjścia, 35:2)

Każdy z nas pracował kiedyś w niedzielę. Dlaczego jeszcze żyjemy?

6.

Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki (…) ojciec i matka (…) powiedzą starszym miasta: “Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny (…)”. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze.
(Księga Powtórzonego Prawa, 21:18-21)

Czy gdy Twoje dziecko będzie Ci nieposłuszne i krnąbrne zabijesz je?

7.

Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie (…). Bo wiszący jest przeklęty przez Boga.
(Księga Powtórzonego Prawa, 21:22-23)

Czy jesteś za przywróceniem kary śmierci, niezależnie od stanowiska kościoła i Twojego sumienia? Czy gdy ktoś Cię o to poprosi, pomożesz dopełnić woli boskiej?

8.

Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi, zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: «Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa, (…) jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze (…). Usuniesz zło spośród siebie.
(Księga Powtórzonego Prawa, 22:13-21)

Czy zabijesz swoją żonę, jeżeli wstępując z nią w związek nie będzie ona dziewicą? A co jeśli to mężczyzna ma ten sam “grzech” na sumieniu?

9. Skoro Bóg mówi tyle o zabijaniu naszych bliźnich za wiele błahych błędów, to co z piątym przykazaniem i naszą wiarą, że Bóg jest łaskawy i pełen przebaczenia?

10.

Jeżeli kto obcuje cieleśnie z kobietą mającą miesięczne krwawienie i odsłoni jej nagość, obnaża źródło jej [krwi], a ona też odsłoni źródło swojej krwi, to oboje będą wyłączeni spośród swojego ludu.
(Księga Kapłańska, 20:18)

Czy przed każdym stosunkiem z kobietą pytasz ją o jej cykl? Co jeśli nowo poznana (ok, wiem, że to nie po bożemu) skłamie bo ma taką ochotę, też mężczyzna jest winny? I czy jeżeli masz w zwyczaju sypiać z partnerką nago, to gdy tylko zbliża się okres menstruacji każesz jej się całkowicie po szyję ubrać? Taki zapis ma sens odnośnie ludzkiej higieny, ale co ma do tego grzech? Za takie coś ma się kogoś wykluczać ze społeczeństwa? (edit)

11.

Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju (…) we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają (…) milczeć; nie (…) mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! (…) Czyż od was wyszło słowo Boże? Albo czy tylko do was przyszło? (…) to, co wam piszę, jest nakazem Pańskim. A gdyby ktoś tego nie uznał, sam nie będzie uznany.
(1 Kor 14, 33-38)

Czy faktycznie będąc kobietą milczysz w kościele? Czy prosisz męża swojego o pozwolenie na naukę? Jeżeli nie, to kara powinna być wiadoma?

12.

Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem – Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; [będą zbawione wszystkie], jeśli wytrwają w wierze i miłości, i uświęceniu - z umiarem.
(1 Tm, 2:8-15)

Planujesz mieć dzieci? W Piśmie mowa o liczbie mnogiej, więc musi ich być co najmniej dwoje. I muszą wytrwać w wierze! A co z kobietami niepłodnymi?

13. Jeżeli Twoja odpowiedź na część z powyższych pytań brzmiała: “Bo Biblia pisana była pod kątem tamtych czasów”, to dlaczego nie stworzył on takiej dla naszych czasów?

Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki
(Księga Izajasza, 40:8)
słowo zaś Pana trwa na wieki (…)
(1 List św. Piotra, 1:25)
Prawo Pana doskonałe (…) nakazy Pana słuszne
(Księga Psalmów, 19:8-9)

Jak można z tego wywnioskować, nakazy Boga się nie zmienią, są doskonałe, słuszne i musimy się do ich doskonałego przekazu stosować. Czyli jednak mamy zabijać siebie i innych? Czy jeżeli ktoś z Twojej rodziny zdradził swojego partnera, to jego również zabijesz, nawet jeśli to Twoja matka lub ojciec? (Księga Kapłańska, 20:10)

14. Idźmy nieco dalej.

Jeśli się znajdzie (…) ktoś, kto czynić będzie to, co jest złe w oczach Pana, Boga twego, przestępując Jego przymierze, przechodząc do bogów obcych, by służyć im i oddawać pokłon, jak słońcu, księżycowi lub całemu wojsku niebieskiemu, czego nie nakazałem (…) zbadasz dokładnie sprawę. Jeśli okaże się prawdą (…) zaprowadzisz (…) do bramy miasta i będziesz tego mężczyznę lub tę kobietę kamienował, aż śmierć nastąpi.
(Księga Powtórzonego Prawa, 17:2-5)

Czy uśmiercić zatem musimy nie tylko wszystkich, którzy wierzą w tarota, przeznaczenie, ale nawet Tybetańczyków, których tak bronimy? (czyli Chińczycy czynią dobrze?) No i nas samych, bowiem podążamy za prawami RP, nie zabijając naszych bliźnich, za co powinniśmy ponieść śmierć?

15. Jeżeli Świat stworzono (wg jednej z wersji) 6000 lat temu, to co ze szczątkami dinozaurów, które możesz obejrzeć w muzeum?

16. Po co Bóg kazał wymyślać niestworzone historie, skoro wiedział że za parę tysięcy lat ludzie odkryją, że to nieprawda? Dlaczego nie ma najmniejszego śladu potopu zalewającego Mount Everest? I skąd miałaby się wziąć ta woda? I jak Noe zmieścił miliony gatunków na jednej łódce? Jak Jonasz przeżył w brzuchu ryby przez 3 dni nie będąc strawionym?

17. Czy zgadzasz się z faktem, że powinniśmy mieć niewolników, albo sami nimi być? (Kol, 3:22-24; 1 P, 2:18; Ef, 6:5; Wj 21:20-21 i wiele więcej)

18. Dlaczego Jezus chce, abyśmy jedli jego ciało i pili jego krew?

19. Jeżeli Bóg łączy, to powinno to mieć jakieś efekty. Dlaczego zatem częstotliwość rozwodów wśród wierzących jest identyczna z osobami niewierzącymi?

20. Dlaczego są wierzący w Boga, którzy wątpią, a nie ma wątpiących niewierzących?

21.

Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
(Mt, 18:19-20)

Czy jeżeli modlimy się o pokój na świecie, to oznacza że więcej osób modli się o wojnę? Jeżeli nie, to dlaczego nie ma pokoju? Czy jeżeli poprosisz osobę najbliżej Ciebie o modlitwę, by Jezus Ci się ukazał, wówczas tak jak obiecał – to się stanie?

No i w końcu najważniejsze pytanie, tak spoza listy:
Czy jeżeli już znajdziemy odpowiedzi na wiele z tych pytań, to czy nie są one po prostu… wymówkami?

Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, to proszę, podziel się nimi. Thx ]

kama79_79
Glasgow
22 709
#103.03.2012, 23:13

Sobotni wieczor ludzi glebokiej wiary.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#203.03.2012, 23:19

Mnie się Bóg wyobraża tak...
zjarany hippis o pokręconej moralności, która zależy od jakości wyjaranej maryśki. Dlaczego? Otóż nikt na trzeźwo nie jest w stanie zarządzać tak popierd...ym królestwem.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#303.03.2012, 23:22

at 2
To wszystko dlatego, że bóg jest mężczyzną, zadna kobieta by tak nie spierdoliła sprawy :))) - parafraza z Georg'a Carlina

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#403.03.2012, 23:23

a do tego mieć na głowie zawszepolaka, dziecko we mgle i paru innych. Choć wydaje mi się, że Bóg ma bardziej przerąbane z własnymi fanatykami co mu pod całun zaglądają bez przerwy...

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#503.03.2012, 23:24

Gdzie jest spider72 On na pewno się podzieli wiedzą ;)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#603.03.2012, 23:25

o już jest :)

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#703.03.2012, 23:26

'Każdy z nas pracował kiedyś w niedzielę'

nieprawda

niektorzy (szczegolnie w szkocji) nie pracowali NIGDY

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#803.03.2012, 23:27

Bez obrazy ale mam takie luźne skojarzenie.
Jeśli Bóg byłby odchodem a spider muchą to siadałby na nim pierwszy, wywalając skrzydełkami konkurentów.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#903.03.2012, 23:31

at 8
Niestety tym razem Ty mnie wyprzedziłeś i również energiczniej jak dotąd machasz tutaj skrzydełakami.

Profil nieaktywny
sklejacz
#1003.03.2012, 23:31

Jesli nie ma Boga to my jestesmy bogami. Umarl Bog niech zyje Bog.
Czlowiek na szczycie drabiny, opanowal swiat, udomowil zwierzeta. Wniosek jest bogiem:)

Profil nieaktywny
sklejacz
#1103.03.2012, 23:32

Itak tak na marginesie to inny temat i tutaj sobie nie wrzucamy...

sonia83
903
sonia83 903
#1203.03.2012, 23:32

Bog istnieje jezeli tylko w to wierzysz,ale nie taki jakim go "stworzyli" ludzie.To wszystko,te przykazania,biblia,itd.itp.zostala napisana przez zwyklych ludzi aby miec wladze nad "ciemnymi" ludzmi.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#1303.03.2012, 23:33

Idę, dwóch fanatyków mojszości nie da rady strawić!

Profil nieaktywny
sklejacz
#1403.03.2012, 23:34

#12
No pewnie ze istnieje, Itak jest bogiem bedzie zyl wiecznie w wspomnieniach ludzi na emito i genach dzieci ktore splodzil... On juz swoje geny wyslal w przyszlosc.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#1503.03.2012, 23:34

...szczególnie o tej porze.

Profil nieaktywny
sklejacz
#1603.03.2012, 23:34

itak zostan bede sie staral:)

iviS
17
iviS 17
#1703.03.2012, 23:46

sonia83
#12 | Dziś - 23:32

Bog istnieje jezeli tylko w to wierzysz,ale nie taki jakim go "stworzyli" ludzie.To wszystko,te przykazania,biblia,itd.itp.zostala napisana przez zwyklych ludzi aby miec wladze nad "ciemnymi" ludzmi.

Aha rozumiem musze kupic sobie murzyna ;]

TuneUp
78 452
TuneUp 78 452
#1803.03.2012, 23:48

wiara to moja osobista sprawa

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#1903.03.2012, 23:55

18, jasne, ale tylko dopóki nie zaczniesz "zawodzić" chwaląc Pana pod moimi oknami o 6 rano. :)

Profil nieaktywny
sklejacz
#2003.03.2012, 23:57

1
Bzdura ze nie ma. Byl jozef z bracmi i cala reszta ktora przybyla z powodu glodu.
2
Tego nikt na 100% nie wie. Moze te dzieci beda mialy rekaw jak na lotnisku do czestych odwiedzin w niebie i beda sie stolowali w kantynie.
Wiadomo ze dzieci same sobie nie ugotuja.
3
Nie prawda moj znajomy modlil sie gorliwie i odrosla mu noga.
4 Nie wiem zapytaj boga.
6 Zyjemy bo wszyscy kaci zostali wyslani do NKWD
5
Nie zabije. Dam mu noz przypne do kaloryfera dom podpale a on sie sam zabije. Bo napisane jest nie zabijaj
6.
Kosciol nie mowil nigdy ze wyrok smierci jest niedopuszczaly. Mowi tylko ze jesli to nie jest konieczne bo sa warunki aby tego nie robic, to zeby nie robic.

7 Ja jej nie zabije. Wynajme kogos zeby to zrobil za mnie.
8
Bog jest pelen milosci i dlatego w imie tej milosci zebysmy sie nie musieli meczyc wiecej i mogli szybciej trafic do raju i dlatego nie interesuje sie jak jeden zabija drugiego
10
Nie pytam bo ona sama mowi ze przyjechala do niej ciocia z ameryki. I wtedy wchodzi do przescieradla a ja je zaszywam aby mnie nie kusilo.
11
Jak bede kobieta to ci powiem.
No ale wogole to powinny byc cicho.
12
Zawsze moga sobie sklonowac. Albo wynajac surogatke.
13
Jak to nie stworzyl
A pisma Marksa i Engelsa to niby co?

14
Oczywiscie na szafot wszystkich rozwodki zdeprawowane kobiety prostytutki etc.
15
Chinczycy je zrobili w fabrykach
16
Zeby ludzie sie nie nudzili i mieli nad czym zastanawia.
17 Bardzo fajna idea. Autor tego posta moglby byc moim.
18 Bo nie lubi jak jedzenie sie marnuje.
19
Osoby niewierzeca sa tez wierzace w swoj brzuch i swoje pieniadze.
20 Dlatego ze mieli inne matki.
20
Oczywiscie ostatnim razem podawal mi w mc donaldzie jedzenie i nawet mu nie musialem mowic jaki sos bo doskonale wiedzal.

Profil nieaktywny
PiotrReszcz
#2103.03.2012, 23:58

Bóg istnieje, tylko go trzeba znalezc w sobie ! umiec go poszukac, bo jest on tam gdzies gleboko zakopany :)

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#2204.03.2012, 00:01

Czy nazywanie człowieczeństwa "Bogiem" to nie jest lekka przesada? :)

iviS
17
iviS 17
#2304.03.2012, 00:01

Najsmutniejsze,wręcz tragiczne w tym wszystkim jest to,że powyższe wersety są wyjęte słowo w słowo z Waszej ukochanej Biblii Świętej! Przecież to słowo Boże,z jego wspaniałymi poradami,nakazami i zaleceniami. Nic tu nie jest zmyślone,nic!
I ja mam w coś takiego wierzyć? W takiego Boga? Przecież to napisał jakiś wariat albo szaleniec! Kto w ogóle może traktować coś takiego poważnie?! Chyba,że katolicy mają inne zdanie na ten temat i stosują na codzień zalecenia swojego Pana ale wtedy to ja wyrywam gdzie pieprz rośnie – jak najdalej od tej “miłościwej” religii ha,ha,ha. Synuś wyzwie tatusia a mamusia walnie go za to toporem w główkę a potem w sądzie powoła się na biblię! I będzie niewinna w katolickim kraju,bo słucha i przestrzega słowa Bożego płynącego prosto ze Świętej Księgi. Tak Bozia kazali,to tak ja zrobiła!
Cała ta biblia to jeden wielki kretynizm i wypociny jakiegoś zwyrodnialczego świra! Faktycznie,bardzo kocha swój lud – za wszystko najchętniej karałby śmiercią

Profil nieaktywny
PiotrReszcz
#2404.03.2012, 00:02

zaprzeczanie istnienia Boga jest wielka przesada, bo mozna poczóc na kazdym kroku ....

Profil nieaktywny
sklejacz
#2504.03.2012, 00:08

Wierz sobie w kalozerce z burkina faso jesli tylko ci pasuje. Kogo to obchodzi? jesteś zmutowanym skwarem na cycku rumuńskiej suki ktora pieprzy takie glupoty podnieca sie takimi pierdolami jakby niczego innego rozsadniejszego nie miala do roboty.

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#2604.03.2012, 00:10

24, gdzie zaprzeczam istnieniu Boga ???

To, co czujesz, zależy od składu chemicznego...

Profil nieaktywny
sklejacz
#2704.03.2012, 00:10

Odpowiedzialem na twoje postulaty. Wiec sobie przeczytaj i targaj pieroga osle ivis. Nie nazywam cie tak dlatego ze smiesz watpic tylko ze wstawiasz takie glupie kawalki ktore nikogo nie obchodza. Odpowiedzi powinienes sobie sam znalesc na internecie...

Profil nieaktywny
PiotrReszcz
#2804.03.2012, 00:11

chcialbym abys kiedys to zrozumial co ja do Ciebie mówie ...
Boge istnieje, tylko musisz go odnalezc w sobie :)

Profil nieaktywny
sklejacz
#2904.03.2012, 00:13

Moze istnieje a moze nie istnieje. Jesli na prawde istnieje to jest dla mnie osoba ktora slyszy modlitwy i nigdy nie odpowada, ma mnie w de...
Wiec mam go ich w de..

Profil nieaktywny
PiotrReszcz
#3004.03.2012, 00:16

ona nie ma Cie w du... ale sprawi, ze sprowadzi Cie na wlasciwa droge ... pokory ...

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm