Do góry

Wazne pytania odnosnie wiary

Temat zamknięty
iviS
17
iviS 17
03.03.2012, 23:10

Część pytań zadaję w formie “do Ciebie”, bowiem łatwiej się wówczas odnieść do nich z osobistego punktu widzenia.
____________________________________________________________________________________________
1. Skąd się wzięli w Egipcie uwięzieni Żydzi? I dlaczego nawet w żydowskich przekazach nie ma o tym słowa?

2. Jeżeli Bóg kocha wszystkich, to dlaczego ludzie bez chrztu nie pójdą do nieba/pójdą do piekła nawet jeśli byli dobrymi ludźmi? I czy w związku z tym, że kościół zmienił zdanie i dzieci niechrzczone pójdą jednak do nieba, to oznacza, że miliony zmarłych wcześniej dzieci też ta zmiana obejmie?

3. Jeżeli jakiś święty leczy różne choroby zmieniając struktury biologiczne wewnątrz organizmu, to dlaczego nie ma uleczeń utraconych kończyn, mimo że modlą się o to ludzie równie gorliwie?

4. Jeśli modlisz się np. o podwyżkę albo o zdrowie, to dlaczego Bóg miałby wysłuchać Ciebie, zamiast błagań głodnych dzieci w Afryce czy Azji?

5.

Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią.
(Księga Wyjścia, 35:2)

Każdy z nas pracował kiedyś w niedzielę. Dlaczego jeszcze żyjemy?

6.

Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki (…) ojciec i matka (…) powiedzą starszym miasta: “Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny (…)”. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze.
(Księga Powtórzonego Prawa, 21:18-21)

Czy gdy Twoje dziecko będzie Ci nieposłuszne i krnąbrne zabijesz je?

7.

Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie (…). Bo wiszący jest przeklęty przez Boga.
(Księga Powtórzonego Prawa, 21:22-23)

Czy jesteś za przywróceniem kary śmierci, niezależnie od stanowiska kościoła i Twojego sumienia? Czy gdy ktoś Cię o to poprosi, pomożesz dopełnić woli boskiej?

8.

Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi, zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: «Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa, (…) jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze (…). Usuniesz zło spośród siebie.
(Księga Powtórzonego Prawa, 22:13-21)

Czy zabijesz swoją żonę, jeżeli wstępując z nią w związek nie będzie ona dziewicą? A co jeśli to mężczyzna ma ten sam “grzech” na sumieniu?

9. Skoro Bóg mówi tyle o zabijaniu naszych bliźnich za wiele błahych błędów, to co z piątym przykazaniem i naszą wiarą, że Bóg jest łaskawy i pełen przebaczenia?

10.

Jeżeli kto obcuje cieleśnie z kobietą mającą miesięczne krwawienie i odsłoni jej nagość, obnaża źródło jej [krwi], a ona też odsłoni źródło swojej krwi, to oboje będą wyłączeni spośród swojego ludu.
(Księga Kapłańska, 20:18)

Czy przed każdym stosunkiem z kobietą pytasz ją o jej cykl? Co jeśli nowo poznana (ok, wiem, że to nie po bożemu) skłamie bo ma taką ochotę, też mężczyzna jest winny? I czy jeżeli masz w zwyczaju sypiać z partnerką nago, to gdy tylko zbliża się okres menstruacji każesz jej się całkowicie po szyję ubrać? Taki zapis ma sens odnośnie ludzkiej higieny, ale co ma do tego grzech? Za takie coś ma się kogoś wykluczać ze społeczeństwa? (edit)

11.

Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju (…) we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają (…) milczeć; nie (…) mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! (…) Czyż od was wyszło słowo Boże? Albo czy tylko do was przyszło? (…) to, co wam piszę, jest nakazem Pańskim. A gdyby ktoś tego nie uznał, sam nie będzie uznany.
(1 Kor 14, 33-38)

Czy faktycznie będąc kobietą milczysz w kościele? Czy prosisz męża swojego o pozwolenie na naukę? Jeżeli nie, to kara powinna być wiadoma?

12.

Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem – Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; [będą zbawione wszystkie], jeśli wytrwają w wierze i miłości, i uświęceniu - z umiarem.
(1 Tm, 2:8-15)

Planujesz mieć dzieci? W Piśmie mowa o liczbie mnogiej, więc musi ich być co najmniej dwoje. I muszą wytrwać w wierze! A co z kobietami niepłodnymi?

13. Jeżeli Twoja odpowiedź na część z powyższych pytań brzmiała: “Bo Biblia pisana była pod kątem tamtych czasów”, to dlaczego nie stworzył on takiej dla naszych czasów?

Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki
(Księga Izajasza, 40:8)
słowo zaś Pana trwa na wieki (…)
(1 List św. Piotra, 1:25)
Prawo Pana doskonałe (…) nakazy Pana słuszne
(Księga Psalmów, 19:8-9)

Jak można z tego wywnioskować, nakazy Boga się nie zmienią, są doskonałe, słuszne i musimy się do ich doskonałego przekazu stosować. Czyli jednak mamy zabijać siebie i innych? Czy jeżeli ktoś z Twojej rodziny zdradził swojego partnera, to jego również zabijesz, nawet jeśli to Twoja matka lub ojciec? (Księga Kapłańska, 20:10)

14. Idźmy nieco dalej.

Jeśli się znajdzie (…) ktoś, kto czynić będzie to, co jest złe w oczach Pana, Boga twego, przestępując Jego przymierze, przechodząc do bogów obcych, by służyć im i oddawać pokłon, jak słońcu, księżycowi lub całemu wojsku niebieskiemu, czego nie nakazałem (…) zbadasz dokładnie sprawę. Jeśli okaże się prawdą (…) zaprowadzisz (…) do bramy miasta i będziesz tego mężczyznę lub tę kobietę kamienował, aż śmierć nastąpi.
(Księga Powtórzonego Prawa, 17:2-5)

Czy uśmiercić zatem musimy nie tylko wszystkich, którzy wierzą w tarota, przeznaczenie, ale nawet Tybetańczyków, których tak bronimy? (czyli Chińczycy czynią dobrze?) No i nas samych, bowiem podążamy za prawami RP, nie zabijając naszych bliźnich, za co powinniśmy ponieść śmierć?

15. Jeżeli Świat stworzono (wg jednej z wersji) 6000 lat temu, to co ze szczątkami dinozaurów, które możesz obejrzeć w muzeum?

16. Po co Bóg kazał wymyślać niestworzone historie, skoro wiedział że za parę tysięcy lat ludzie odkryją, że to nieprawda? Dlaczego nie ma najmniejszego śladu potopu zalewającego Mount Everest? I skąd miałaby się wziąć ta woda? I jak Noe zmieścił miliony gatunków na jednej łódce? Jak Jonasz przeżył w brzuchu ryby przez 3 dni nie będąc strawionym?

17. Czy zgadzasz się z faktem, że powinniśmy mieć niewolników, albo sami nimi być? (Kol, 3:22-24; 1 P, 2:18; Ef, 6:5; Wj 21:20-21 i wiele więcej)

18. Dlaczego Jezus chce, abyśmy jedli jego ciało i pili jego krew?

19. Jeżeli Bóg łączy, to powinno to mieć jakieś efekty. Dlaczego zatem częstotliwość rozwodów wśród wierzących jest identyczna z osobami niewierzącymi?

20. Dlaczego są wierzący w Boga, którzy wątpią, a nie ma wątpiących niewierzących?

21.

Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
(Mt, 18:19-20)

Czy jeżeli modlimy się o pokój na świecie, to oznacza że więcej osób modli się o wojnę? Jeżeli nie, to dlaczego nie ma pokoju? Czy jeżeli poprosisz osobę najbliżej Ciebie o modlitwę, by Jezus Ci się ukazał, wówczas tak jak obiecał – to się stanie?

No i w końcu najważniejsze pytanie, tak spoza listy:
Czy jeżeli już znajdziemy odpowiedzi na wiele z tych pytań, to czy nie są one po prostu… wymówkami?

Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, to proszę, podziel się nimi. Thx ]

Profil nieaktywny
PiotrReszcz
#3104.03.2012, 00:16

przebaczenia, wybaczenia ....

Profil nieaktywny
kibel
#3204.03.2012, 00:16

iviS
Wczoraj - 23:10
.

Część pytań zadaję w formie “do Ciebie”, bowiem łatwiej się wówczas odnieść do nich z osobistego punktu widzenia.

Zadajesz pytania, których tresci nie rozumiesz. Jesteś nieudacznikiem, który nic w życiu nie osiagnął, szukasz poklasku wklejajac wynalezione gówna w necie, bo sam inteligencją i wiedzą nie błyszczysz. No cóż, jesteś nikim, ale musisz z tym żyć :)

Profil nieaktywny
PiotrReszcz
#3304.03.2012, 00:19

#32
czemu tak ostro ....
nie mozesz jej/jego ganic za to, ze czegos nie rozumie.Moze postaraj jej/mu wytlumaczyc ?!:)

Profil nieaktywny
sklejacz
#3404.03.2012, 00:20

Kibel. Nawet jakbys mu odpowiedzial na te pytania to on nawet nie wiedzialby jak sie do tych odpowiedzi odniesc.
Szkoda gadac.
Jak juz krytykowac to jakos z sensem a nie tak byle pierdzielnac.
Do tego jesli cos znajduje w internecie i wklejam to winienem podac link do strony bo inaczej kradne czyjasc wlasnosc intelektualna. Te pierdoly z netu tez ktos poskladal do kupy a wis sprawia wrazenie jakby to on osobiscie napisal.
To zlodziej i pijak, bo kazdy pijak to zlodziej.

Profil nieaktywny
sklejacz
#3504.03.2012, 00:24

z tej strony tekst zajebal
http://www.brt12.eu/2008/05/18/21-t...

a tutaj gabriela ci odpowiedziala na innej stronie.
gabriela pisze:
24. Maj 2008 o 21:28

Postaram się odpowiedzieć Ci na te pytania na które znam odpowiedź. Nie jestem teologiem.. Na pytania odpowiadam na podstawie własnej wiedzy lub doświadczenia.

Ad 2. Nikt nie powiedział, że ludzi bez chrztu nie pójdą do nieba. To wszystko zależy od okoliczności. Kościół w swojej nauce znajduje miejsce na coś takiego jak kręgi zbawienia. Obejmuje to także powód dlaczego dana osoba nie została ochrzczona – np. jeśli nie miałeś takiej możliwości bo dajmy na to żyłeś w buszu i po prostu Chrystusa nie poznałeś, ale żyłeś jako dobry człowiek – zostaniesz zbawiony. Oczywiście to zależy od Chrystusa. Podobnie jest jeśli ktoś utraci wiarę przez inną osobę i nie ma możliwości nawrócenia – oczywiście prawdziwie, a nie poprzez wymówki. Myślę, że Duch Święty działa na tyle silnie, że takiej osobie wskaże odpowiednią drogę i to od niej zależy czy Go posłucha – czy będzie trwało przy zranieniu przez daną osobę i nie otworzy się na Jego działanie.

Ad 3. Po pierwsze to nie święty uzdrawia tylko Bóg przez świętego, a po drugie nie następuje zmiana struktury biologicznej organizmu. Dany narząd pracuje prawidłowo mimo, iż jest uszkodzony – to dotyczy np. słuchu (nic się w środku nie naprawia, a mimo to osoba uzdrowiona zaczyna słyszeć) czy stawów – pomimo uszkodzenia działa on prawidłowo i nie wywołuje bólu – pomimo iż dana struktura działa prawidłowo.

Ad 4. Poza moją prośbą w modlitwie (tudzież modlitwy głodnych dzieci w Afryce) musi pojawić się wola Boża. Nasza prośba, aby została spełniona musi być zgodna z wolą Bożą. Teraz pytania: Czy Bóg chce aby dzieci w Afryce cierpiały? Zapewne nie, aczkolwiek być może to cierpienie jest komuś potrzebne – być może właśnie tym dzieciom, misjonarzom lub innym ludziom do zbawienia? Bo to jest dla Boga najważniejsze – zbawienie – ważniejsze od naszego zdrowia czy samopoczucia. Pozatym warto też zapytać się jak doszło do tego co możemy zaobserwować w Afryce.

Ad 5. W całym Piśmie Świętym grzech nazywany jest śmiercią – śmiercią duchową. W tym też znaczeniu użyty jest w tym zdaniu. Śmierć oznacza grzech.

Ad 6. Jest to fragment Starego Testamentu w którym takie panowało prawo. Jezus Chrystus przyszedł na świat i dał mu nowe przykazanie: “Przykazanie Nowe daje wam abyście się wzajemnie miłowali” – odmienia starotestamentalny pogląd o śmierci i zabijaniu. Podobne zachowanie obserwujemy w sytuacji z cudzołożnicą. Wg. starego testamentu powinna zostać ukamienowana – Jezus Chrystus zmienia to prawo – nadaje prawo Miłości i przebaczenia, pokazuje inne sposoby. Chociażby upomnienie braterskie – Mt 18, 15 – 17. I zmiana nauki w Piśmie Świętym nie jest sprzecznością, tylko ewolucją – ze Starego Testamentu – nauczania prawa do Nowego Testamentu (Dobrej Nowiny) przepełnionego Miłością.

Ad 7. Patrz ad 6. ;-)

Ad 8. Patrz ad 6.

Ad 9. Patrz ad 6…

Ad 10. Hm.. Troche nie rozumiem do końca tego pytania? Jeśli chodzi o stosunek przypadkowy to nie możesz się pytać czyja to wina bo wg Boga nie powinno mieć to w ogóle miejsca, a zatem nie możesz rozważać co by było gdyby? a kto jest winny? itp. bo dla Boga taka sytuacja jest ogólnie złem.
Poza tym z tego co się orientuje nagość nie oznacza ubrania się po szyję tylko narządy intymne;>

Ad 12. Jak wiemy – są trzy rodzaje powołania. Zakonne, do samotności i w rodzinie. Generalnie zadaniem kobiety w rodzinie jest także rodzenie dzieci i to też ma na myśli św.Paweł – iż kobieta powinna rodzić dzieci a następnie wychować je w wierze, miłości i uświęceniu. Bezpłodność zaś jest także wolą Bożą – darem, pewnym cierpieniem do przezwyciężenia, do wytrwania, próbą wiary… Rzeczą potrzebną do zbawienia.

Ad 13. Odpowiedź na większość powyższych pytań nie brzmiała iż Biblia jest przestarzała – w skrócie. Nakazy Pana trwają na wieki – trzeba je tylko mądrze, chronologicznie i zgodnie z Duchem Świętym interpretować.

Ad 14. Patrz ad.6

Ad 15. Gdzie jest to napisane w Piśmie Świętym tudzież nauczaniu kościoła? Nie spostrzegłam tego. W Piśmie Świętym nie określono kiedy powstał świat, tylko jak – i w jakim czasie. Wg księgi Rodzaju jest to tydzień. Zapominamy jednak, że dla Boga jeden dzień jest jak tysiąc lat (Ps 90, 4) a zatem stworzenie człowieka dla Boga trwać mogło jeden dzień – dla nas trwało to tysiące lat…. Tak nawiązując do teorii Darwina i ewolucji.

Ad 16. Z tego co się orientuje – chociaż tu głowy nie dam, bo z tego co wiem odnaleziono pozostałości po Sodomie i Gomorze – większość opowieści starotestamentalnych jest głęboką metaforą. A nawet jeśli nie – to dla Boga nie ma nic niemożliwego. Jeśli Jezus potrafił wskrzesić to dlaczego nie mógł spowodować olbrzymiego deszczu?

Ad 17. W cytowanym fragmencie Kol 3, 22 – 25 Jezus mówi o wypełnianiu swoich doczesnych obowiązków bez względu na to jakie one są. Mamy pracować – jako niewolnicy lub w kazdy inny sposób – tak jakbyśmy pracowali dla samego Boga.
1 P 2, 18; Ef 6, 5; – dokładnie to samo. Księga Wyjścia – Patrz ad 6.

Ad 17. Oczywiście nie chodzi Jezusowi o kanibalizm. Ciało i krew Chrystusa są pokarmem duchowym. “Kto spożywa moje ciało i pije moją krew będzie żył na wieki”.

Ad 18. Pytanie ile osób z tych wierzących.. prawdziwie buduje od samego początku (zaczynając od wyboru partnera) buduje swój związek na Bogu ? Zakładamy przecież że to Bóg łączy – a jeśli ma łączyć to On musi być w danym związku najważniejszy.

Ad 19. Wierzących kusi Szatan. I oczywiście, że są wątpiący niewierzący – chociażby Ty – zadając takie pytania szukasz. A to szukanie nazywane jest także działaniem Ducha świętego.

Ad 20. Wspominałam już o woli Bożej prawda? To o co prosimy musi być zgodne z wolą Bożą… Po prostu czasem coś innego jest dla nas lepsze – dla naszego zbawienia (które jest ważniejsze od zdrowia, cierpienia itp…)

Ad 21. Nie, nie są ;-)

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#3604.03.2012, 00:28

"To, co czujesz, zależy od składu chemicznego..."

----

Nie chodzi mi o sam fakt przyznania "nie lubię", ale wypadałoby zaargumentować - dlaczego?

"Jeżeli powiedziałem coś źle - popraw mnie, a jeżeli powiedziałem dobrze, to dlaczego mnie bijesz?"

Profil nieaktywny
sklejacz
#3704.03.2012, 00:34

Nie karmic trolli. Zignorowac religia sobie odejdzie w zapomnienie a w kosciolach zrobi sie fajne mieszkania.
Bylem kiedys w kosciele przeriobionym na mieszkania. Kozak bym sobie mieszkanie w takim kosciele kupil.
Zrobili strop i byly mieszkania na dole i u gory.

iviS
17
iviS 17
#3804.03.2012, 00:42

sklejacz
#27 | Dziś - 00:10

Odpowiedzialem na twoje postulaty. Wiec sobie przeczytaj i targaj pieroga osle ivis. Nie nazywam cie tak dlatego ze smiesz watpic tylko ze wstawiasz takie glupie kawalki ktore nikogo nie obchodza. Odpowiedzi powinienes sobie sam znalesc na internecie...

i znalazlem ale chcialem wiecej odp ale tutaj i MAM ^^ a oslem sam jestes bo sie nabrales wyklej sobie to i wklej na czolo wtedy bedziesz prawdziwy sklejacz buahaha

Profil nieaktywny
sklejacz
#3904.03.2012, 00:45

zlodziejacha jestes i tyle....

Profil nieaktywny
kibel
#4004.03.2012, 00:46

iviSka, jesteś ciota. Dobranoc

iviS
17
iviS 17
#4104.03.2012, 00:48

tylko cioty mowia dobranoc nara

TuneUp
78 452
TuneUp 78 452
#4204.03.2012, 10:16

checkmate
#19 | Wczoraj - 23:55

18, jasne, ale tylko dopóki nie zaczniesz "zawodzić" chwaląc Pana pod moimi oknami o 6 rano. :)

Obiecujem. Nie bedem.

siedem
3 112 107
siedem 3 112 107
#4305.03.2012, 00:03

czy ktos móglby strescic wpis tytulowy ?
przeczytalem pytanie pierwsze i moge sié podzielic - bo mieli silne nogi

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#4405.03.2012, 00:37

Nie streszczę w trosce o twoje zmęczenie czytaniem streszczenia.
Czytanie to cholernie męczące zajęcie, chyba dlatego młodzież woli filmy.
Ale ale, czy nie pomyliłeś emito z YouTube?? ;)

siedem
3 112 107
siedem 3 112 107
#4505.03.2012, 00:46

jakis taki belkot bym powiedzial - przynajmniej móglby na koncu jednym zdaniem podsumowac o co mu chodzi tak naprawde

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#4605.03.2012, 00:50

Niekoniecznie bełkot, dowodem na to jest fakt, że żaden chrześcijanin nie odpowiedział na ponad 20, dosyć istotnych pytań dotyczących religii chrześcijańskiej.

siedem
3 112 107
siedem 3 112 107
#4705.03.2012, 00:57

sá istotne dla Ciebie ?
Nikt nie uznal ich widocznie za istotne
takich pytan mozna wymyslic z 200 , ale po co

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#4805.03.2012, 01:06

"sá istotne dla Ciebie ?"
----
Już nie, kiedyś były.

=====

"Nikt nie uznal ich widocznie za istotne"
-----
Albo uznał je za niewygodne dla swojego samopoczucia.

=====

"akich pytan mozna wymyslic z 200 , ale po co"
-----
Pytania - ze swej natury - domagają się odpowiedzi.
Nie masz pytań? Nie ma problemu, żyj po swojemu.

siedem
3 112 107
siedem 3 112 107
#4905.03.2012, 01:32

checkmate , stawianie pytajnika na koncu zdania nie swiadczy ze to domaga sié odpowiedzi
mogé mu odpowiedziec zeby sié nie zadréczal szukaniem odpowiedzi na te pytania
albo wstapil do szkoly teologicznej lub pomodlil o wersje odpowiednia dla naszych czasów

iviS
17
iviS 17
#5005.03.2012, 08:47

Prosze bardzo podsumowanie ----WIARA CZYNI CZUBA----

http://www.youtube.com/watch?v=zgDd...

siedem
3 112 107
siedem 3 112 107
#5105.03.2012, 09:35

Git . Checkmate chcial cos z you tube i jest

Mr_Azathoth
970
#5203.05.2012, 06:42

o Checkmate ;] Pozdrawiam ;]
BTW - przeciez w bibli jest napisane ze boga niema :P wiecie gdzie?

Jinoo
2
Jinoo 2
#5317.04.2015, 10:10

W którym momencie?

Z resztą nieważne, moim zdaniem wszyscy wypowiadający siętutaj powinni przeczytać to: http://syjon.pl/duch-swiety-charyzm...

twen10.chamon
39
#5417.04.2015, 12:08

Jakby Maria żyła współcześnie, to by mogła od dziś zażywać pigułkę "dzień po".

twen10.chamon
39
#5517.04.2015, 12:08

Jakby Maria żyła współcześnie, to by mogła od dziś zażywać pigułkę "dzień po".

twen10.chamon
39
#5617.04.2015, 12:09

Ewentualnie ustalić ojcostwo w celu ściągnięcia alimentów.

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm