Do góry

monaco 2019

Temat zamknięty
Zbychu_zPlebani
7 835
26.05.2019, 22:04

to mógł być ciekawy wyscig Roberta, ale nie wiem co oni odpieprzaja w tym Williamsie.

polecam ta stronke, ciekawe opisy z onboard Kubicy

https://powrotroberta.pl/

"Kilka okrążeń później Polak jest informowany o żółtych flagach po przygodzie Leclerca, a gdy pojawił się samochód bezpieczeństwa na torze to Robert jako pierwszy krzyknął, informując o neutralizacji. Inżynier zrobił to pół sekundy później, dodając od razu „stay out”, aby Kubica pozostał na torze. Co ciekawe, Polak był w idealnym miejscu, co ściągnięcia go od razu, trzy zakręty przed zjazdem do boksu.

Już teraz warto powiedzieć, jak to było w przypadku George Russella, który jechał 4 sekundy za Polakiem. Zapytał on od razu, czy zjeżdżać do boksów i czekał na odpowiedź. Na jeden zakręt przed zjazdem do boksów powiedział: „Mam zjeżdżać? Tak czy nie, muszę to wiedzieć teraz”. W trakcie kolejnych sekund milczenia Anglik praktycznie zatrzymał się do zera i w ostatnim momencie otrzymał polecenie zjazdu do boksów. Miał on ten komfort, że nie było za nim nikogo, nie blokował zatem stawki.

Warto zauważyć, gdy gdyby Robert Kubica zjechał do boksu, to Williamsowi mogłoby być trudno wykonać podwójny pit-stop, a już na pewno Robert utrzymałby pozycję przed Russellem.

...

Na okrążeniu zjazdowym Kubica mówi: „Myślałem, że kierowca, który jest z przodu, ma priorytet nad tym, który jest z tyłu”. „Przyjąłem, sprawdzę i wrócę z odpowiedzią” – usłyszał, ale odpowiedzi się nie doczekał."

  • Strona
  • 1

Katalog firm