Do góry

Odwieczna walka rowerzysta kontra taksiarz!

Temat zamknięty
FacePlant
Admin grupy
16 223
FacePlant 16 223
08.08.2011, 16:18

Kolejna odsłona.

To się stało dziś, przy dość dużym ruchu ulicznym, w słoneczną pogodę, na winklu West End od Princess St. i Lothian Road. Dokładnie na ostatnim przejściu dla pieszych przed skrętem i światłami na Lothian Rd. Dojechałam do przejscia na, którym świaciło się czerwone światło dla ruchu ulicznego, jednakże żadnego przechodnia ani pojazdu nie było. Tak wiem moja wina, ale skorzystałam z niepisanego prawa "czerwone nie dla rowerzystów" więc przemknęłam ostrożnie wyprzedzając stojące do zielonego w kolejne auta. W kolejce tej pierwszy był kto? TAKSIARZ! (sic) Widząc mnie głośno i długo zatrąbił i usłyszałam pare faków:/ Odwróciłam się, patrze a taksiarz jest w totalnej furii! Macha rękoma...krzyczy, przeklina....To wywołało u mnie lekki uśmiech, a może chcialam załagodzić nim sytuacje, ktora wg mnie jeszcze nie była, aż tak przerażająca i wymagająca aż takiej reakcji. Zaznaczę iż bezposrednio taksowce nie stalo sie nic, nie stracila ani czasu, ani honoru...nie wiem co jeszcze moglaby stracic:/....Jednakze....zielone światło widocznie się włącza i taksówkarz ciśnie na gaz niesamowicie mocno (zaczynam się bać, przechodnie sie oglądają kto tak ciśnie na Princess tuz przed kolejnymi światłami). Taksówkarz wyprzedza mnie i PRYSKA NA MNIE FONTANNE PLYNU DO SZYB! ( wstretny stuff dostaje mi sie do oczu i ust :/ )
Tu jednoczesnie chce mi się smiac, ale bardziej zaczyna mi sie podnosić ciśnienie!

Postanawiam zrobić stry numer rowerzysty z cylku "teraz ciulu pojedziesz za mna 15/h"...
Toteż uczyniłam. Od początku Lothian do praktycznie Usher Hall przechodznie mieli okazję zobaczyć barwny w dzwięki korowód rower plus taxa! Klaksony i faki byly głowna atrakcją, jednakze choreografia tanca frustracji taksowkarza prawdopodobnie tez byla ciekawa, nie moglam jej sledzic, gdyz niebezpiecznie jest nie patrzec na to co przed rowerzystą.

Wiem, ze dzielimy pas, wiem, ze oni zarabiaja czasem, ale do jasnej anielki , nieradzenie sobie z nieuzasadniona zloscia to juz chyba czas, aby pomyslec nad zmiana zawodu drodzy taksowkarze!

Menelaios
2 068 23
Menelaios 2 068 23
#15116.09.2013, 15:36

a tu artykulik o nowych przepisach drogowych o rowerzystach:)

http://moto.wp.pl/kat,92714,page,2,...

nawet z pomyslem trzeba przyznac!

Katalog firm