Do góry

Czy to prawda, że większość Polaków już za pierwszym razem zdaje egzaminy na brytyjskie prawo jazdy?

Tak, jakkolwiek nie ma na ten temat oficjalnych danych. Na egzaminie praktycznym potknięć jest trochę więcej, głównie z powodu nadmiernego zdenerwowania lub niewłaściwego przygotowania się do egzaminu. Aby prawidłowo przygotować się do części praktycznej, warto skorzystać z usług licencjonowanych instruktorów nauki jazdy. Nauka z profesjonalnym instruktorem kosztuje, w zależności od rejonu Wielkiej Brytanii, £20–£25/godz. Jakkolwiek nie ma obowiązku przejechania z instruktorem określonej liczby godzin, radziłbym wykupienie lekcji, np. u któregokolwiek z polskich instruktorów, których jest w Wielkiej Brytanii aktualnie ponad 100.

Emano oferuje m.in. bezpłatną pomoc w zakresie skontaktowania się z polskimi instruktorami. Liczba godzin, po których przejechaniu można przystąpić do egzaminu praktycznego, jest sprawą indywidualną – zazwyczaj jest to od kilku do kilkudziesięciu godzin z wykwalifikowanym instruktorem.

Zobacz także:Na Wasze pytania odpowiada Tymek Skroban-Korzeniecki, ekspert w dziedzinie zagadnień motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii, założyciel firmy Emano (www.emano.co.uk), która jest wydawcą i dystrybutorem publikacji dla zmotoryzowanych na Wyspach Polaków. Jeżeli masz pytanie do Tymka napisz na [email protected]
Lubię to  Śledź 1

Komentarze 2

rommfm
118
rommfm 118
#116.02.2011, 13:11

> nie ma na ten temat oficjalnych danych
To skad Pan o tym wie???

rommfm
118
rommfm 118
#216.02.2011, 13:11

Moze wiekszosc KAZDEGO narodu zdaje za pierwszym razem.