Do góry

I Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej

Gdzie?

12.01.2020

Kiedy?

Londyn


I Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej zaplanowano na 12 stycznia 2020 roku. Konferencja odbędzie się w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie.

Organizatorom udało się zaprosić do współpracy grono znakomitych wykładowców i szkoleniowców zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i Polski, specjalizujących się w działaniach glottodydaktycznych.

WYDARZENIU BĘDĄ TOWARZYSZYĆ:

  1. Promocja podręcznika Legendy polskie na A2. Podręcznik dla dzieci polonijnych i nie tylko. Redakcja: Mateusz Gaze, Dorota Hrycak-Krzyżanowska, Marta Archman, Magdalena Synowiec.

  2. Promocja materiałów edukacyjnych, takich jak: gry edukacyjne do podręcznika Legeny Polskie, gra planszowa, karty do storytellingu, karty do teatrzyku kamishibai – autorstwa Doroty Hrycak-Krzyżanowskiej.

  3. Wystawa Rektorzy Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie. W 80. rocznicę powołania uczelni – przedstawione zostaną kolaże jedenastu rektorów, których życie splotło się z Polskim Uniwersytetem na Obczyźnie. Cyfrowe kolaże zostały utworzone przez grupę artystów w składzie: Justyna Gorzkowicz, Jarosław Solecki, Olga Winiarczyk w ramach działalności Laboratorium Lingua-Brandingu w Zakładzie Współczesnej Kultury Literackiej i Artystycznej Instytutu Kultury Europejskiej PUNO.

Koszt uczestnictwa: £35

Komentarze