Do góry

Nabór do szkółek Football Academy UK w Szkocji

Gdzie?

Szkocja


W pierwszej połowie kwietnia Football Academy UK otworzy dwie nowe szkółki w Perth i Kirkcaldy. Właśnie trwa nabór dzieci. W planie jest otwarcie szkółki w Stirling. W kwietniu zostanie otwarty też nowy ośrodek w Plymouth na południu Anglii.

Football Academy UK poszukuje osób chętnych do prowadzenia szkółek na terenie całej Wielkiej Brytanii, szczególnie w Walii i Irlandii, gdzie jeszcze ich nie ma.

W tej chwili na terenie UK istnieje już 19 szkółek FA. Szkoli się w nich około tysiąca dzieci w wieku od 4 do 12 lat, zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Głównie są to mali Polacy, ale FA jest otwarta także na dzieci innych narodowości. Zajęcia, w zależności od potrzeb, mogą być bowiem prowadzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Football Academy UK poszukuje też osób, które chciałyby prowadzić szkółki oraz trenerów. Zgłosić może się praktycznie każdy.

Najchetniej widzielibyśmy jednak osoby z przeszłością piłkarską. Dobrze by było posiadać także umiejętności menedżerskie

– mówi Maciej Kamrowski, menadżer projektu Football Academy UK.

Zadaniem menedżera jest przede wszystkim znalezienie odpowiedniej grupy dzieci, które chciałyby uczyć się gry w piłkę.

Prowadzenie szkółki opiera się na zasadzie franczyzy. FA udostępnia materiały potrzebne do przeprowadzenie naboru dzieci oraz pomaga przy formalnościach związanych z wynajęciem boiska. W sklepie FA można zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do prowadzenia treningów, czyli m.in. piłki, bramki, ale też na przykład znaczniki. Zakup jednolitych strojów dla dzieci leży już po stronie rodziców.

W celu zachęcenia dzieci do gdy w piłkę, FA organizuje zawody piłkarskie swoich szkółek. 22 kwietnia w Londynie zostanie rozegrany turniej finałowy I edycji Mistrzostw Football Academy UK. Zwycięska drużyna pojedzie do Polski 16 i 17 czerwca weźmie udział w finale Mistrzostw Polski FA, który będzie miał miejsce w Opolu.

CAPTION_GOES_HERE
CAPTION_GOES_HERE
CAPTION_GOES_HERE

Komentarze