Do góry

CIPD online kursy

Temat zamknięty
Drago123
9
27.08.2018, 15:39

Witam serdecznie,

Mieszkam w UK od jakiś trzech miesięcy i aktualnie pracuje na full time. Mam 19 lat i nie mam zbyt wiele ani doświadczenia ani tez żadnych pokonczonych studiów czy kursow. Mimo wszystko mam możliwość pójść na part time w pracy i zaczęłam myśleć o jakimś college’u albo właśnie ewentualnie o kursach.

Nie ukrywam, że kursy online wydają mi się być lepsza opcja bo wydaje się to łatwiejsze ze względu na to, ze nie muszę nigdzie podróżować.

Nie mam pojęcia jednak jak to jest z wartością takich kursów.Myslalam o tym aby pójść na Human Resources level 3 lub wtedy ewentualnie 5 i byłoby by to z ICS ale kompletnie nie mam pojęcia o nauce tutaj i jak te systemy działaj.

Czy mógłby mi ktoś pomoc, doradzić czy opłaca się to w ogóle robić i czy ma to jakaś wartość dla pracodawców ? Mam świadomość, ze to nie są studia ale na sam początek chciałabym załapać co kolwiek.

Co waszym zdaniem opłaca się robić albo jak zwiększyć jakoś swoją atrakcyjność na rynku pracy ?

Xorso
472
Xorso 472
#127.08.2018, 21:58

Te kursy są drogie więc sprawdź ile kosztowałoby Cię studiowanie HR w college'u bądź na uniwersytecie - ogólnie rzecz biorąc 'degree' jest bardziej respektowane i 'uniwersalne' niż 'levele' osiągane na kursach w instytutach.

Z drugiej strony, coraz bardziej skłaniam się ku twierdzeniu, że studia biznesowe, humanistyczne i nauk społecznych nie są warte pieniędzy skoro za procent czesnego można uzyskać dostęp do materiałów do nauki i nauczyć się przedmiotu samemu, ale bez papierka. Z kolei, studia licencjackie chyba są w Szkocji darmowe jeśli spełnia się odpowiednie wymagania.

Jeśli przejrzysz ofery pracy, to na 'entry level' zwykle tego typu kwalifikacje tj. te levele, często są określane jako 'desirable' aniżeli 'essential'. Z drugiej strony, do HR podobno ciężko się dostać. Jedną ze ścieżek jest zdobycie doświadczenia w rekrutacji np. w agencji, tyle, że to zwykle rola sprzedażowa. Inną ze ścieżek jest 'payroll'.

Jeśli nie chcesz podróżować, jak piszesz, to są opcje 'part-time' i 'distance-learning' w college'u czy na uniwersytecie.

Co waszym zdaniem opłaca się robić albo jak zwiększyć jakoś swoją atrakcyjność na rynku pracy ?

Moim zdaniem, zdobywać doświadczenie i specjalizować się.

  • Strona
  • 1

Katalog firm