Do góry

Wysylka towarow z PL do klientow w UK

Temat zamknięty
DanyKochany
2 101
DanyKochany 2 101
20.03.2015, 20:46

Hej hol ponownie.
Konto biznesowe sie robi, faktycznie jest to proste, zobaczymy jak sklep ebayowy mi pojdzie :)

Chcialem was zapytac czy jest tutaj ktos kto handluje na ebayu z polski , i towary wysyla bezposrednio klientom w uk.
Dostalem propozycje organizowania takiej wysylki przedsiebiorstwu z polski - wiem ,ze jestem w stanie to zrobic, mam pomysl jak to zorganizowac , ale nie mam pojecia ile kosztuje wysylka, np pary butow w pudelku , poprzez ebay , z polski do uk.

Chcialbym po prostu temat sprawdzic, czy bedac konkurecyjny cenowo, jestem w stanie na tym zarobic.

JustRumble
10
#120.03.2015, 20:57

Ja to wiem tylko tyle ze najtanszy kurier do 30kg to koszt ok 90zl. Mniejsze paczki do 2-5kg ok 70zl. Taniej sie chyba nie da. Sprawdz jeszcze aukcje transportowe w google.

DanyKochany
2 101
DanyKochany 2 101
#220.03.2015, 22:03

Da sie. Ale ja nie o tym.
Handlujesz z polski w uk - na ebayu czy gdzie tam. I chcesz kupujacemu w uk towar wyslac. I ja mysle o tym ,ze dosyc tanio takie rozsylanie np kilkudziesieciu sztuk tygodniowo moglbym w UK zrobic. Ale potrzeba mi danych czy ktos wysyla z pl do uk ( w sumie w druga strone tez moge to zrobic). Nie wiem czy jasno opisuje moj pomysl :)

JustRumble
10
#320.03.2015, 22:23

Chcesz dzialac jak rozdzielnia z czyims towarem?

xlady
2 676
xlady 2 676
#421.03.2015, 01:00

Ciuchy, buty i tym podobny towar to strata czasu. Rynek jest przeładowany tym. Poza tym przypominam o ciemnej strony tego "złotego" biznesu, a mianowicie liczne, czasem zupełnie absurdalne pytanie klientów. Spławisz, dostaniesz negatywa, a takie konto juz nie jest atrakcyjne. Ebay to nie allegr tutaj tylko kupujący może wystawić negatywa, sprzedawca już nie. Jak masz chodliwy biznes to pracujesz non stop bez wakacji, wolnego, nie ważne , że napiszesz na szczycie aukcji grubym czerwonym drukiem , że po miedzy tym , a tym nie wysyłasz bo Cie nie ma w UK i tak się znajdzie oszołom co będzie sie oburzać , że paczka przyszła za późno. Sprzedaje na ebay od 7 lat i moge wam śmiało powiedzieć, jak nie macie anielskiej cierpliwości do klientów co piszą i dzwonią o kazdy porze dnia i nocy, to lepiej sobie odpuścić.
A, zapomniałam dodać poczta w UK działa jak działa i paczki często, a nawet bardzo czeto są gubione , więc musisz wysłac kolejny towar albo zwrócić kase. Zdarzało się ze miałam w tygodniu 3 zagubione paczki...
Tak że zycze owocnych przemyśleń, bo ebay to ciężka praca nie żyła złota.

DanyKochany
2 101
DanyKochany 2 101
#521.03.2015, 09:32

xlady - ale ciezka praca moze byc zyla zlota :]

ale mi o cos zupelnie innego chodzi .
cos jak justrumble napisal : rodzielnia czyjegos towaru w uk. mam mozliwosci i srodki by z polski towar sciagac tanio, ale przy wiekszych ilosciach, i tu moglbym wysylac tez wieksze ilosci paczek (i tak robie to dla siebie, niedlugo pewnie osobna umowe z jakims kurierem podpisze..)

I czy ktos temat sprzedazy z terenu polski , tu na ebayu uk, przerabial? Kwestia policzenia kosztow, bo jak pisalem wyzej , ja w zasadzie to robie dla siebie, mam magazyny i w pl i w szkocji, mam moce przerobowe "pakowaczy" :)

#621.03.2015, 13:47

Tutaj zgodzę się z tym co pisze xlady. Ebay to ciężki chleb, ale można wpaść w odpowiedni rytm i jakoś sie handluje.
Handel na Allegro w porównaniu z Ebayem to plaża pod prawie każdym względem.
A co do Twojego pomysłu. Jak sobie wyobrażasz zorganizować to technicznie. Ludzie mają Ci wysyłać paczki, abyś ty mogl je grupowac w jednym miejscu i wysyłać dalej hurtem (paletą)? Nie za bardzo mogę sobie to wyobrazić. To generuje dodatkowe koszty i starty czasowe. Poza tym kwestia zaufania do nowego kontrachenta i powierzenia towaru. Ale sama koncepcja biznesowa jest dobra, tylko wdrożenie może stanowić bardzo duży problem i na pewno wiązać się będzie z dużymi kosztami. Czego jak rozumiem na razie nie bierzesz pod uwagę. Niemniej jednak życzę powodzenia.

DanyKochany
2 101
DanyKochany 2 101
#721.03.2015, 15:24

Robercie , sprawa jest rozwojowa , gdyż jak pisałem , robię coś podobnego już dla siebie.
Ja to widze w ten sposób ze zabieram kilka-kilkanaście przesyłek jednorazowo, powiedzmy co tydzień , z danego miejsca w Polsce (może to być miejsce prowadzenia biznesu, ale nie musi - odbierać moge skądkolwiek ) , wrzucam do swojego transportu do Szkocji (co tydzień) - i tu w magazynie albo pakuje i rozsyłam do odbiorców w UK , albo tylko rozsyłam . Coś chyba jak amazon :)
Wiadomo , ze jeśliby to chciał zrobic jako kurierskie Przesylki to przy małej wadze do 5 kg , koszt byłby ok 20-25funtów /sztuka. Pytanie czy ktoś wysyła towary z polski do UK , do klientów i jeśli tak to ile płaci. Przy kilkunastu sztukach tygodniowo mozna by opracować o wiele korzystniejsza cene. Przy tym mógłbym tez pakowac(robię to teraz dla innej firmy). Poprostu pomysł jest, szukam niszy dla siebie , szczególnie ze chce wykorzystać istniejące "układy ". Jakby ktoś coś to proszę o info - nie pali sie , ale może warto pogadać :)

Goglobal24
2
#906.01.2016, 12:14

Witam,

reprezentuję firmę świadczącą systematyczną usługę wysyłkową zamówień internetowych z Polski do UK (oraz Niemiec) oraz obsługę zwrotów. Zapraszam do kontaktu osoby szukające rozwiązania na szybką i tanią przesyłkę do Anglii i Niemiec - www.goglobal24.pl.

  • Strona
  • 1

Katalog firm