Do góry

Praca w Przemyśle w Glasgow

Temat zamknięty
Moniqua
7
15.08.2015, 09:07

Witam.Od Września palnuję przeprowadzkę z Edinburgha do Glasgow.Mam pytanie jak wyglada sytuacja z pracą w fabrykach ? Dodam iż w wielu branżach posiadam doświadczenie oraz język nie jest dla mnie barierą .

anatema
3 450
anatema 3 450
#115.08.2015, 10:14

To chyba trochę wróżenie z fusów. Dlaczego? Ano, dlatego, że:
a) fabryki obstawiane są głównie przez agencje pracy, a te są nieprzewidywalne co do rozdzielania pracy pomiędzy zatrudnionych,
b) na początku września wielu studentów, którzy wpadli tu na wakacje, aby zarobić na studia, wraca do kraju, ale
c) większość fabryk "spożywka") potrzebuje nieco mniej pracowników (chyba- tak myślę, ale mogę się mylić), przynajmniej do końca października/początku listopada, kiedy zaczyna się przedświąteczny szczyt zamówień,
dlatego też (patrz początek wpisu: "to chyba trochę wróżenie z fusów").

Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

sheen1
2 942
sheen1 2 942
#215.08.2015, 12:05

gdy szukałem osoby do biura, nie od kawy i loda tylko pakiet office, ogólnie obsługa komp., rozmowy telefoniczne itp prace biurowe, wszyscy wymagania spełniali a przy kompie już nie bardzo :-/, sprecyzuj te wiele branż przemysłowych, bo tak to niewiele mówi, a jak mówi niewiele to i niewielkie zainteresowanie Twoją osobą.

Moniqua
7
#321.08.2015, 08:32

Jeśli chodzi o branże, są to motoryzacyjna oraz odzieżowa, doświadczenie nabyte w Polsce.Szukam pracy na linii produkcyjnej, jako pakowacz, kontoler jakości, zakres obowiązków może być wieloraki. Chciałbym uzyskać informację czy jedyną drogą poszukiwań są ogłoszenia agencji, czy też istnieje możliwość rozsylania Cv po stronach oficjalnych agencji? Dziękuję.

lolla
316
lolla 316
#421.08.2015, 21:33

hej, jakbyś zamiast czytać odpowiedzi na swojego posta poszła do zakładki praca Glasgow to już byś pracowała.

lolla
316
lolla 316
#521.08.2015, 21:34

pj sorki od września w takim razie przeglądaj :) pozdro

Moniqua
7
#622.08.2015, 07:14

Dzięki za poradę ;)

Moniqua
7
#722.08.2015, 07:15

Dzięki za poradę ;)

anatema
3 450
anatema 3 450
#822.08.2015, 10:20

Moniqua
#3 | Wczoraj - 08:32
"Jeśli chodzi o branże, są to motoryzacyjna oraz odzieżowa, doświadczenie nabyte w Polsce.Szukam pracy na linii produkcyjnej, jako pakowacz, kontoler jakości, zakres obowiązków może być wieloraki. Chciałbym uzyskać informację czy jedyną drogą poszukiwań są ogłoszenia agencji, czy też istnieje możliwość rozsylania Cv po stronach oficjalnych agencji?"
______________________________________

Yyy... to chyba widać, gdy wejdzie się na stronę takiej agencji? ;)
Inna sprawa, czy takie aplikowanie ma sens- w przypadku prostych prac agencje na ogół biorą ludzi "z łapanek", którzy akurat nawiną się pod rękę, albo odpowiedzieli na aktualne ogłoszenie- proces rekrutacji do takich prac jest na ogół dość prosty: aplikacja w poczcie pracownika agencji- telefon do kandydata- jeżeli potencjalny kandydat nie odbiera, telefon pod numer z następnej aplikacji... ;) Nie oszukujmy się, ale w przypadku prostych prac, kandydaci to "mięso" liczone "na sztukę", a to, co taki delikwent robił w Polsce, na ogół ma chyba niewielkie znaczenie.

Tomek86ldz
6
#926.08.2015, 17:41

Sa tu jakies fabryki w ktorych mozna sie bezposrednio zalapac a nie przez agencje ?

  • Strona
  • 1

Katalog firm