Do góry

Barber Q – polska kapela z Aberdeen nagrała nowy singiel

Barber Q to polska kapela z Aberdeen. Tworzą go Łukasz Pfeifer – gitara, Dawid Kutarnia – gitara, Sebastian Oljasz – gitara basowa, Łukasz Zawadzki – perkusja i Mateusz Psonak – wokal.

Zespół jest już dobrze znany Polakom ze Szkocji, gdzie najczęściej koncertuje. Panowie z Barber Q właśnie nagrali nowy singiel pt. „Afraid”. Jest o tym, że nawet z najgorszych tarapatów można się w końcu wygrzebać i iść naprzód. Utwór jest dynamiczny i może spodobać się wszystkim, którzy lubią nieco mocniejszą muzykę. Podobnie jak pierwszy singiel – „Dynamite” – który zaprezentowali na początku ubiegłego roku.

„Afraid” zasługuje na uwagę także z innego powodu. Bębny, które słychać na nagraniu to dzieło Roberta Markiewicza, perkusity zespołu Organek.

Z zespołem Barber Q poznałem się przy okazji ubiegłorocznego koncertu mojego zespołu w Szkocji. Chłopaki mieli zagrać przed nami. Już na próbie prezentowali się bardzo dobrze, a sam występ był tak żywiołowy i profesjonalny, że wszyscy byliśmy pod dużym wrażeniem. Było dla nas jasne, że jest kwestią czasu, gdy usłyszymy szerzej o ich muzycznych poczynaniach

– mówi w rozmowie z Emito.net Robert Markiewicz.

Łukasz Pfeifer, Robert Markiewicz, Dawid Kutarnia i Jamie Turnbull w studiu Post Electric. Fot. Łukasz Pfeifer

Kilka miesięcy później gitarzysta Łukasz Pfeifer oraz wokalista Mateusz Psonak przylecieli do Polski i po koncercie Organka w Toruniu, zaproponowali Robertowi wspólne nagranie kilku utworów.

Ustaliliśmy plan działania i po paru miesiącach dostałem materiał. Poleciałem do Edynburga na sesje nagraniową, która odbyła się w studiu Post Electric ze znakomitym realizatorem Jamie Turnbull. Praca z chłopakami to była wielka uczta muzyczna. Całość to bardzo dobrze napisane kompozycje rockowe. Atmosfera była tak dobra, że efekt finalny naszej pracy przeszedł moje oczekiwania. Można to ocenić słuchając utworu „Afraid”, ale i kolejnych singli, które niebawem się ukażą. Mam nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy, a Barber Q ma wszystkie atuty, aby osiągnąć wielki sukces.

17 czerwca w Glasgow Barber Q zagrają koncert w hołdzie grupie Dżem. Bilety można kupić na stronie skiddle.com

Komentarze 3

raffaele2
2 993
raffaele2 2 993
#123.05.2023, 11:51

Antek Inawalida

Negocjator
7 120 9
Negocjator 7 120 9
#223.05.2023, 13:07

O mój Boschu! To jeszcze tyle Polaków siedzi w Aberdeen? Przecież wszyscy wyjechali do Polski!

Delirium
30 100
Delirium 30 100
#323.05.2023, 23:47

Negocjator

#2 Dziś - 13:07

"O mój Boschu! To jeszcze tyle Polaków siedzi w Aberdeen?"

"Przecież wszyscy wyjechali do Polski!"

Pałkarz, na ten przykład, fruwa z Polski, żeby chłopaki nie musieli przytupywać nogami.