Do góry

Jak Polacy czują się po referendum? Badanie

Pracownicy i wolontariusze Centrum Pomocy i Wsparcia Feniks, organizacji charytatywnej udzielającej w Edynburgu wsparcia psychologicznego emigrantom z naszej części Europy, postanowili zebrać dane dotyczące stosunku Polaków z UK do Brexitu.

Barbara Wesołowska i Magda Czarnecka z Centrum Pomocy i Wsparcia Feniks

Na stronie organizacji umieszczony został kwestionariusz. Jego celem jest zbadanie psychologicznych skutków decyzji z 23 czerwca. Jak mówi Ania, wolontariuszka Feniksa:

Interesuje nas reakcja obywateli Unii na wyniki referendum oraz to, czy miało ono wpływ na ich poczucie przynależności i bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii.

Zadaniem sondy jest również zbadanie nastrojów poreferendalnych: czy obywatele Unii zostaną w Wielkiej Brytanii, czy może rozważają dalszą emigrację.

Twórcy mają nadzieję, że badanie w obiektywny sposób pokaże nastroje panujące wśród emigrantów. Wyniki zostaną ogłoszone w październiku i zostaną rozesłane do polityków oraz prasy brytyjskiej (zarówno szkockiej, jak i angielskiej).

Feniks zaprasza do udziału w sondzie do końca tego miesiąca.

Komentarze 5

Profil nieaktywny
jozek.
#124.08.2016, 11:27

Dobra robota feniks.

stroming
1
#224.08.2016, 11:45

Ankieta wypełniona. Trochę szkoda, ze nie jest po polsku... Znam kilka osób dla których taki zaawansowany angielski będzie wyzwaniem i raczej sobie odpuszczą.

nataliapoznaj
78 091
nataliapoznaj 78 091
#324.08.2016, 18:24

done. mam mieszane odczucia co do ankiety. to specyficzna forma reklamy? sprytne

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#425.08.2016, 09:24

Super!!!, Madrosc i zdrowy rozsadek to podstawa!, ;-)