Do góry

Festiwal Sztuki Polskiej dla Dzieci „Latawiec i trąbka”

Gdzie?

Edynburg

Kiedy?

12.10.2017 - 22.10.2017


Dołączcie do kreatywnej przygody z najlepszą polską sztuką dla dzieci. Zainspirujcie się sztukami Teatru Pinokio z Łodzi i Teatru Figur z Krakowa. Zabierzcie dzieci na kolorową podróż po Bawialni, gdzie znajdziecie pięknie ilustrowane książki i gry i zabawki z najwyższej półki polskiego designu. Dołączcie do twórczych warsztatów przygotowanych przez wybitnych artystów z Polski i Szkocji

zachęcają organizatorki pierwszej edycji festiwalu polskiej sztuki dla dzieci „Latawiec i trąbka”. To za ich sprawą do edynburskich centrów sztuki zawitają spektakle, wystawy i warsztaty przedstawiające współczesny polski design dla dzieci.

Festiwal będzie trwał od 12 do 22 października 2017 roku w Edynburgu. W programie m.in. „Bawialnia” – interaktywna, dotykalna wystawa polskiej sztuki dla dzieci – przedstawienia teatralne dla dzieci (m.in. „Billy Fog” i „Król Maciuś Pierwszy”) i warsztaty artystyczne dla dzieci prowadzone przez wybitnych polskich artystów z całej Polski i ze Szkocji, m.in. Joanny Lubońskiej, Kasi Matyjaszek, Wiktorii Bendiuk i Elizy Marcinowicz. Do Edynburga zawita także wystawa związana z książką „Lokomotywa / Ideolo” Małgorzaty Gurowskiej i Joanny Ruszczyk, zainspirowana wierszem Tuwima.

Warsztaty, wystawy i spektakle odbędą się w edynburskich galeriach sztuki Summerhall, The Scottish Storytelling Centre i North Edinburg Arts Centre. Większość spektakli odbędzie się w języku polskim

Na festiwalu zadbano o potrzeby uczestników w każdym wieku, od niemowlaków po ich opiekunów, oraz przedstawiono propozycje na każdą kieszeń, także darmowe. Większość spektakli odbędzie się w języku polskim, z tłumaczeniem dla anglojęzycznych widzów. Szczegółowy plan festiwalu znajdziecie na www.kiteandtrumpet.com oraz na Facebooku na stronie: Kite and Trumpet Festival of Polish Art for Children (#kiteandtrumpet).

Organizatorami wystawy są Polish Cultural Festival Association, Fabryka Sztuki Łódź i Teatr Chorea.

Środki na organizację udało się pozyskać dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Creative Scotland, Konsulatowi RP w Edynburgu, Radzie Miasta Warszawa, Instytutowi Kultury Polskiej w Londynie, Scotrail, Fundation Scotland, BEMIS, rządowi szkockiemu i Radzie Miasta Edynburg.

Komentarze