Do góry

Fringe: Spektakl WESELE/WEDDING

Gdzie?

Edynburg

Kiedy?

13-14.08.2019


Na festiwalu Fringe w Edynburgu będzie można zobaczyć spektakl Margot Przymierskiej – polskiej artystki na stałe mieszkającej w Wielkiej Brytanii.

Wesele/Weding to dynamiczny monodram w wykonaniu prawdziwej wodzirejki weselnej. Spektakl doceniony przez brytyjskie Ministerstwo Kultury (Arts Council England) oraz ważne teatry i festiwale w Anglii, bawi, zaskakuje i czaruje międzynarodową publiczności, która wcielając się w rolę gości poznaje polskie tradycje weselne, nuci przyśpiewkami przeplecionymi współczesną historią o ostatnim polsko-brytyjskim ślubie w dobie Brexitu.

Wesele, grane po angielsku i polsku, jest współczesną interpretacją dramatu Wyspiańskiego, która bardziej przypomina imprezę, trochę stand up, ale z pewnością nie konserwatywny teatr, a wszystko to przy dźwiękach muzyki disco polo.

Wesele w interpretacji Margot Przymierskiej to także moment refleksji i próba odpowiedzi na pytanie, czy miłość (a może międzynarodowy język Esperanto) mogą zjednoczyć międzynarodową publiczność?

Od przyjazdu do Anglii 16 lat temu, ani razu nie czułam aby teatr czy telewizja odzwierciedla moje doświadczenia emigracyjne, ponieważ to Brytyjscy twórcy decydują o tym jak postrzega się Polaków. Postanowiłam więc to zmienić, robiąc spektakl, który dotrze do całego przekroju społeczeństwa w UK i zbliży do siebie Polaków

– mówi Margot Przymierska.

Kiedy: 13.08.2019 (godz. 21:20) i 14.08.2019 (godz. 15:30)

Gdzie: Venue 516, Boteco Do Brasil, 47 Lothian Street, Edynburg, EH1 1HB

Bilety: w przedsprzedaży £5 na stronie edfringe.com lub w dniu spektaklu.

Wstęp od lat 18

Komentarze