Do góry

Monika Trojanowska- terapeuta CBT I ACT

Kategoria:
Psycholodzy i psychoterapeuci
Obszar:
Cała Wielka Brytania

Opis

Jestem dyplomowanym terapeuta kognitywno-behawioralnym (CBT) ale w mojej pracy stosuję również narzędzia i techniki z terapii Akceptacji i Zaangażowania. W ramach mojej praktyki kontynuuje współprace z organizacją Projekt42 w Edynburgu, oferując sesje terapeutyczne dla jej klientów.

Terapia kognitywno- behawioralna (CBT) pozwala nam lepiej poznac siebie samych, dowiedziec sie wiecej na temat tego, jak postrzegamy samych siebie, świat i innych oraz w jaki sposób nasze zachowania, mysli i uczucia wplywaja na siebie. Zmiana sposobu myslenia i zachowania moze znakomicie przyczynic sie do poprawy naszego samopoczucia

CBT zajmuje się problemami i trudnościami, które dzieją się „tu i teraz” i skupia sie na poszukiwaniu i nauczeniu sie sposobów poprawienia stanu swojej świadomości w chwili obecnej.

Główną ideą podejścia w terapii poznawczo-behawioralnej jest przekonanie, że zaburzenia w zachowaniu są utrwalonymi negatywnymi reakcjami, których nauczyliśmy się w ciągu życia. Możemy je zatem zmodyfikować lub „oduczyć” się nieprawidłowych badz szkodliwych dla nas i innych reakcji. Mówiąc więc o problemach psychicznych w ujęciu poznawczo-behawioralnym, mówimy, że dochodzi do nich wtedy, gdy określony bodziec (czyli źródło problemu, np. trudna sytuacja rodzinna) powoduje negatywne uczucia, myśli i działania pacjenta.

Podczas spotkań ustalimy wspólnie cele Twojej terapii, rozlożymy problematyczną sytuację na „czynniki pierwsze” - wspólnie rozróżnimy źródło problemu (bodziec) i to jakie zachowania i reakcje zostały przez nie wywołane i jaki miały Ciebie wpływ. Zrozumienie tego procesu pozwoli na modyfikację Twoich reakcji, a w efekcie przerwanie błędnego koła negatywnych myśli, odczuć, zachowań w ktorym sie znalazłeś.

Celem końcowym terapii jest doprowadzenie do momentu kiedy będziesz w stanie samodzielnie rozłożyć problem na mniejsze elementy i wypracować własne metody radzenia sobie z nim.

Porozmawiajmy wstępnie o Twoich problemach i oczekiwaniach w trakcie bezplatnej 20-minutowej konsultacji telefonicznej.
Oferuję sesje online oraz "face to face" na terenie Edynburga i okolic.

Zdjęcia

Kontakt

Numery telefonów:
Kom.
07533461444 (Monika Trojanowska, terapeuta kognitywno behawioralny)
Pozostałe

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
9:00 - 20:00
Sobota - Niedziela:
Zamknięte

Lokalizacja

Ulica:
52 Campview
Miasto:
Danderhall
Kod pocztowy:
EH22 1QA