Do góry

KinoTerapia: nagrodzony Oscarami film „Nomadland”

Nagrodzony Oscarami „Nomadland” to opowieść o tym, czym jest dom, ale też wyzwaniach współczesnego świata, o przyjaźni i miłości, o potrzebie wolności, poczuciu niezrozumienia i dopasowania, a z drugiej braku empatii i wrażliwości u innych członków społeczeństwa, a nawet rodziny.

Film porusza wiele ważnych i uniwersalnych wątków, które w obecnych czasach polaryzacji opinii, pozwalają widzowi zrobić krok w tył i spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy.

„Nomadland” to kolejny dobry film, który jest pretekstem do zorganizowania spotkania Polaków w Wielkiej Brytanii w ramach KinoTerapii.

Projekt dla Polaków na Wyspach

KinoTerapia to klub dyskusyjny, który wykorzystuje kinowe hity jako pretekst do wymiany poglądów na tematy z obszaru psychologii. Spotkania są bezpłatne i mają charakter warsztatowy, a każdy z uczestników jest zachęcany do aktywnej rozmowy.

W czasie zamkniętej sesji uczestnicy oglądają fragmenty filmów (bez ujawniania szczegółów fabuły), a następnie w podgrupach debatują o przedstawionym problemie. Nad przebiegiem dyskusji czuwają ekspertki ds. psychologii i komunikacji społecznej.

Projekt jest skierowany do Polaków i osób polskojęzycznych mieszkających w Wielkiej Brytanii, a w szczególności w Szkocji i działa pod auspicjami edynburskiej organizacji Feniks – Counselling, Personal Development and Support Services Ltd. Spotkania odbywają się online za pośrednictwem platformy Zoom. Link do sesji otrzymują zarejestrowani uczestnicy. Zarejestrować można się na stronie eventbrite.co.uk

Największe kinowe hity

Wśród filmów, nad którymi organizatorki będą chciały się pochylić, są największe polskie i zagraniczne produkcje kinowe ostatnich lat, a wśród poruszanych zagadnień znajdą się takie tematy jak: równowaga między życiem zawodowym i prywatnym („Mroczne wody”), różne sposoby na przeżywanie żałoby („Cząstki kobiety”), relacje małżeńskie/partnerskie i decyzja o rozwodzie lub rozstaniu („Historia małżeńska”), mowa nienawiści i kompleks mesjasza („Hejter. Sala samobójców”), poważne zaburzenia psychiczne, osobowość socjopatyczna i gniew społeczny („Joker”).

Komentarze