Do góry

Drugie urodziny Opinia.co.uk

Z okazji drugich urodzin Magazyn Internetowy Opinia uruchomił nowy layout. Zmienił się także dotychczasowy profil strony – serwis nie jest już tylko polską stroną internetową dla mieszkańców Leicester – jest to kulturalna strona dla Polonii, bez względu na miejsce zamieszkania.

Ryanair

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem publikowanymi tekstami oraz potrzebą przybliżania kultury, tradycji i zwyczajów zespół redakcyjny postanowił poszerzyć tematykę publikacji. Opinia będzie teraz przede wszystkim pełnić funkcję magazynu kulturalnego. Wchodząc na stronę Opinia.co.uk, dowiecie się jaki koncert warto zobaczyć, jaki festiwal będzie organizowany w najbliższym czasie, gdzie wybrać się na wycieczkę z przyjaciółmi i co warto zwiedzić.

"Oprócz przydatnych wskazówek jak sobie radzić, rodzi się ogromna potrzeba poznawania kultury kraju, w którym Polacy decydują się zamieszkać. Czytelnicy szukają sposobów na ciekawe spędzanie czasu wolnego, rozwijanie umiejętności zawodowych oraz pielęgnowanie umiłowanego hobby. Dlatego też będziemy regularnie zamieszczać informacje na powyższe tematy" – komentuje Robert Chmura, założyciel serwisu.

Na stronie znajdują stałe sekcje tematyczne, gdzie można znaleźć porady i informacje, zamieścić drobne ogłoszenie, przeczytać wywiad ze znaną osobą, dowiedzieć się, co dzieje się w świecie.

Lokalne opinie publikowane globalnie

Opinia powstała w Leicester, w samym sercu centralnej Anglii. Dlatego też lokalne informacje są zamieszczane z terenu East Middlands. Wykorzystując jednak możliwość, jaką daje internet oraz bardziej dostępne środki transportu, a co za tym idzie okazje do zwiedzania przeróżnych miejsc na świecie, Opinia zachęca czytelników do egzotycznych podróży, odwiedzania galerii w Londynie, wyjazdów na koncerty do Birmingham czy Nottingham, informuje o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i innych zakątkach globu.

Magazyn dwujęzyczny

Spełniając misję platformy integracyjnej, Opinia zamieszcza teksty w języku polskim i angielskim. "Nie mamy intencji tłumaczenia dosłownie wszystkich publikowanych informacji, ale poprzez zapewnienie takiej możliwości chcemy informować każdą z grup językowych o tym, co jest dla niej najważniejsze. W ten sposób umożliwiamy przybliżanie się kultur, poznawanie tego, co wartościowe, ułatwiamy komunikację społeczności zarówno polskiej, jak i angielskojęzycznej" – mówi Robert Chmura.

Komentarze