Do góry

Nie dla psa kiełbasa ?

Temat zamknięty
ToxicMind
594
ToxicMind 594
25.01.2012, 18:19

Typowy skład taniej kiełbasy.

Kiełbasa wawelska skład :
1. Mięso wieprzowe - 48 proc.
2. MDOM (mięso drobiowe oddzielone mechanicznie), czyli wszystko to co zostaje ze zwierzęcia oprócz mięsa (skóry, chrząstki itp.) - 18 proc.
3. skórki wieprzowe - 10 proc.
4. skrobia ziemniaczana, białko sojowe, ekstrakty przypraw, kasza manna, aromaty, cukry
5. E 120 - kwas karminowy, czerwony barwnik uzyskany ze zmielonych owadów, konserwuje mięso i nadaje mu czerwony kolor
6. E 621 - glutaminian sodu - polepszacz smaku, uczeni ostrzegają, że może powodować alergie
7. E 470a - karagen, przetworzony wodorost morski, służy jako zagęstnik i stabilizator, grozi owrzodzeniem jelit
8. E 417 - guma tara, substancja roślinna ze zmielonych nasion strączkowych, służy jako zagęstnik, nie wskazana dla alergików
9. E 300 - kwas askorbinowy, konserwuje i utrzymuje dłużej świeżość produktów
10. E 316 - izoaskorbinian sodu, służy do peklowania mięsa, naukowcy mówią, że może wywołać duszności
11. E 250 - azotyn sodu, konserwuje mięso, z badań wynika, że może być rakotwórczy, jest też zabroniony niemowlętom do 6 miesiąca życia, a w niektórych krajach wycofywany z użycia.
12. Przeterminowane zwroty z sklepów ( do 5% ) ?

Smacznego :)

kama79_79
Glasgow
22 709
#125.01.2012, 18:30

Podaj jeszcze sklad parowki.Przypomnisz niektorym ich ostatni obiad.

ToxicMind
594
ToxicMind 594
#225.01.2012, 18:42

Parówki z MOM

Tanie parówki zawierają mięso oddzielone mechanicznie, wszelkie pozostałości: skóry i kości, pazury, chrząstki, ścięgna, tłuszcz, konserwanty, polepszacze. Takie parówki mogą być oczywiście dostępne jako produkty wieprzowe, drobiowe lub cielęce, ale nie powstają one z mięsa, ale właśnie wspomnianych wyżej odpadów – czasami w jednej parówce można znaleźć pozostałości pochodzące od różnych zwierząt.
MOM jest tanie ,jest również bardzo nietrwałe. By można je „zapakować” w parówkę, trzeba je błyskawicznie poddać obróbce. Najgorsze dostępne na rynku parówki zawierają w 70% MOM, 20% emulsji oraz 10% tłuszczu. Tak niskiej jakości parówki należałoby uznać za wyrób mięsopodobny.

Oczywiście w parówce nie widać tego, co się w niej naprawdę znajduje. Wszystko za sprawą techniki jej wyrobu (mielenia) oraz dodania substancji, które poprawiają smak mięsa. Parówki zawierają fosforany (E450, E452 i E452), które utrudniają przyswajanie wapnia.
Ważne rady:
- kupując parówki, zwracaj uwagę na ich skład,
- kupując parówki, warto zwracać uwagę na ilość mięsa (najlepiej wybierać te, które mają zawartość mięsa wyższą niż 70% – dla ciekawostki wystarczy jedynie 50%, by produkt mógł być nazwany parówką)
- nie podawaj dzieciom parówek zbyt często (na dziecięcym talerzu nie powinny gościć zwłaszcza gorszej jakości, tańsze parówki),
- ze względu na ryzyko wystąpienia osteoporozy kobiety powinny jeść możliwie jak najmniej parówek,
oczywiście parówki nie są wskazane dla osób z nadwagą oraz dla osób odchudzających, ponieważ mają w swoim składzie łatwo odkładający się tłuszcz.

Smacznego :)

kama79_79
Glasgow
22 709
#325.01.2012, 18:46

Ostatnie kilka zdan wymiata!

Rivan
5 366
Rivan 5 366
#425.01.2012, 18:50

Uwielbiam parówki. Z musztardą.

ToxicMind
594
ToxicMind 594
#525.01.2012, 19:06

Swoją drogą to niedawno kupiłem w Tesco rybkę w puszcze w sosie pomidorowym firmy Neptun. Cena super promocyjna 0.99 funta sztuka.
Otwarcie puszki może sprawić nie lada kłopot jako, że w miarę przyzwoicie otworzyła się tylko do połowy za pomocą uchwytu w kształcie oczka umieszczonego na wieczku, potem to haka i wyciągarki aby otworzyć ... koszmar.

W Lidlu ciut większa puszeczka w 10 różnych sosach i wyśmienitym smaku o wadze większej o 10% otwiera się za lekkim pociągnięciem. Do tego kosztuje ponad 20% taniej i to bez promocji.

Jakość i ceny polskiej żywności w Szkocji pozostawiają wiele do życzenia, ceny są wyższe o 100-200% od tych w Polsce a jakość mizerna , często nawet bardzo.

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#625.01.2012, 19:09

No bo w polskim żarciu normalnie same naturalne składniki...

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#725.01.2012, 19:09

Rubbish.

Rivan
5 366
Rivan 5 366
#825.01.2012, 19:14

Ale za to Polskie:)

ToxicMind
594
ToxicMind 594
#925.01.2012, 19:33

Żyjemy tu, zarabiamy ... w zasadzie powinniśmy tutaj wydawać zarobione pieniądze i kupować w miarę możliwości lokalne produkty które są niejednokrotnie dużo tańsze i smaczniejsze niż te sygnowane jako polskie, lecz nie koniecznie "made in Poland" ....

Rivan
5 366
Rivan 5 366
#1025.01.2012, 19:35

Szczególnie polskie piwo rozlewane w anglii:/

ToxicMind
594
ToxicMind 594
#1125.01.2012, 20:23

Dokładnie, gdzie butelka w Aberdeen to koszt minimum 1.50 w porywach do 2 funtów a ta sama butelka 400km poniżej potrafi kosztować 1 funta. ... paranoja

bazancik
5 164
bazancik 5 164
#1225.01.2012, 20:37

Czyli najlepiej nic nie jesc bo nic nie jest zdrowe.
Wybor jedzenia to czesciowo kwestia gustu-probowalam puszki rybne z Lidla,nie podeszly mi.
Co do polskiego jedzenia-nie znalazlam jeszcze lokalnego substytutu kapusty lub ogorkow kiszonych ani bialego sera,wiec bede sie trzymac polskich.

Rivan
5 366
Rivan 5 366
#1325.01.2012, 20:41

bażancik kupiłabyś główkę kapuchy, posiekala, podeptała i do beki :)

ToxicMind
594
ToxicMind 594
#1425.01.2012, 20:41

Kapusta jak najbardziej z tym, ze nie kiszona. Zakisić można samemu ... trochę soli i marchewki ..rewelka. Co do ogórków ...to fakt .. oni zepsutych nie jedzą :) Nie da się zastąpić niektórych artykułów jako, że nie występują one na rodzimym rynku natomiast mają tu żelatynę i proszek do pieczenia ( jedno i drugie pięciokrotnie tańsze niż polskie ) ....

Rivan
5 366
Rivan 5 366
#1525.01.2012, 20:41

z ogórami gorzej, bo ciężko dostać gruntowe.

ToxicMind
594
ToxicMind 594
#1625.01.2012, 20:45

Swoją drogą to coraz trudniej o dobrą polską kapustę kiszoną. Coraz częściej to wyroby które nie nadają się do jedzenia, na pewno nie na bigos czy też pierogi.

bazancik
5 164
bazancik 5 164
#1725.01.2012, 22:09

Nie uzywam duzo kapusty kiszonej,wiec nie robie.Pewnie mozna kisic w sloikach,ale tej opcji jeszcze nie przerabialam.

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#1825.01.2012, 22:22

Toxic Mind, wystarczy kupować organic.

ania.ania
979
ania.ania 979
#1926.01.2012, 12:23

ja tam lubie sobie szynke w polskim sklepie na wage kupowac

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2026.01.2012, 12:34

Ja do polskiego sklepu chodzę po biały twaróg i chałwę ,mniam mniam :)
Kiedyś byłam wegetarianką - (po prostu nie smakuje mi mięso),teraz czasem skuszę się na parówki - ale widzę że czas najwyższy wrócić do bezmięsnej diety.
I jeszcze muszę się Wam pochwalić że "rzuciłam"picie kawy ! TO JUŻ 2 TYGODNIE ! :)

iwand
1 942
iwand 1 942
#2126.01.2012, 12:35

To dlatego moj kot nie ruszy polskiej kielbasy...

FacePlant
16 223
FacePlant 16 223
#2227.01.2012, 10:18

tyle krzyku zawsze a tu sie okazuje ze chcac nie chac jestescie pol wegetarianami:)

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#2327.01.2012, 10:25
Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2427.01.2012, 13:30

czerwony barwnik uzyskany ze zmielonych owadów...omg,to zdanie skutecznie odstrasza :/

bazancik
5 164
bazancik 5 164
#2527.01.2012, 13:51

Dlaczego odstrasza?Przynajmniej naturalne a nie syntetyczne-koszenila http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_k...

A to straszne E300(kwas askorbinowy to przeciez tylko witamina C.

bazancik
5 164
bazancik 5 164
#2627.01.2012, 13:52

I jak elastyczny wkleil-nie ma lepszego nawozu niz obornik.Tez organic :D

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2727.01.2012, 14:05

jakos łatwiej przechodziloby mni przez gardło ,gdybym jadla ze swiadomoscią przełykania syntetykow chociaz są trujące ,niz ze świadomością przełykania mielonych owadów.
A to nie mogą uzyc barwnika spozywczego ?? Tylko mielą owady?? Blleeeee

bazancik
5 164
bazancik 5 164
#2827.01.2012, 14:12

Przeciez koszenila jest barwnikiem spozywczym?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2927.01.2012, 14:20

Tak ,jest spozywczym mi chodzilo o sztuczny barwinik spozywczy .
A swoja droga to nie wiedzialam ze koszenila jest uzywana m.in. do zabarwiania serków Danio,jest tez w meczku alpejskim.
http://ecostam.blox.pl/2010/08/Kosz...

FacePlant
16 223
FacePlant 16 223
#3027.01.2012, 14:34

elastycznyjozef wegetarianie nie jedza trawy, przynajmniej ja sie z zadnym takowym nie spotkalam:)
a jesli powiesz, ze krowki sraja po grzadkach to coz nawet maka w ktorym obtaczales schabowego gdzies musiala wyrosnac:)

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis