Do góry

Wszystko o Janie Pawle II

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
Admin grupy
PiotrReszcz
17.08.2012, 14:32

Zaczynamy od cytatu :)
" Kultura jest przede wszystkim dobrem wspólnym narodu. Kultura polska jest dobrem, na którym opiera się życie duchowe Polaków. Ona wyodrębnia nas jako naród. Ona stanowi o nas przez cały ciąg dziejów "

Profil nieaktywny
Admin grupy
PiotrReszcz
#117.08.2012, 14:33

Życiorys...
Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus II) - wł. Karol Józef Wojtyła.
Urodzony 18 maja 1920 w Wadowicach.
Syn Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich.
Karol Wojtyła ochrzczony został dnia 20 czerwca 1920.
Był chłopcem bardzo utalentowanym i wysportowanym. Regularnie grał w piłkę nożną oraz jeździł na nartach. Bardzo ważnym elementem życia Karola były wycieczki krajoznawcze, a także spacery po okolicy Wadowic.
Jego matka zmarła 13 kwietnia 1929 roku, w wieku 45 lat. Trzy lata później, w 1932 r., zmarł na szkarlatynę w wieku 26 lat brat Edmund
Od września 1930 roku Karol Wojtyła rozpoczął naukę w 8-letnim Państwowym Gimnazjum Męskim im. Marcina Wadowity w Wadowicach.
W pierwszej klasie zachęcony przez ks. Kazimierza Figlewicza K.W. przystąpił do kółka ministranckiego, którego stał się prezesem.
Podczas nauki w gimnazjum Karol zainteresował się teatrem.
14 maja 1938 Karol Wojtyła zakończył naukę w gimnazjum otrzymując świadectwo maturalne z oceną celującą.
Następnie Karol Wojtyła rozpoczął studia w październiku 1938 roku - Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Dnia 18 lutego 1941 roku po długiej chorobie zmarł jego ojciec.
Wybuch wojny odebrała Karolowi Wojtyle możliwość kontynuowania studiów.
Jesienią roku 1941 Karol wraz z przyjaciółmi założył Teatr Rapsodyczny, który swoje pierwsze przedstawienie wystawił 1 listopada 1941.
Rozstanie Wojtyły z teatrem nastąpiło nagle w roku 1942, gdy postanowił on studiować teologię i wstąpił do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie gdzie 1 listopada 1946 otrzymał święcenia kapłańskie. W tym samym czasie rozpoczął w konspiracji studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W okresie od kwietnia 1945 do sierpnia 1946 roku Karol Wojtyła pracował na uczelni jako asystent i prowadził seminaria z historii dogmatu.

1 listopada 1946 roku kardynał Adam Stefan Sapieha wyświęcił Karola Wojtyłę na księdza.
15 listopada Karol Wojtyła wraz z klerykiem Stanisławem Starowieyskim poprzez Paryż wyjechał do Rzymu, aby kontynuować studia na uczelni Instituto Internazionale Angelicum.
W roku 1958 Karol Wojtyła został mianowany biskupem tytularnym Ombrii, a także biskupem pomocniczym Krakowa.
Na okres biskupstwa Karola Wojtyły przypadły także obrady Soboru Watykańskiego II, w których aktywnie uczestniczył.
30 grudnia 1963, półtora roku po śmierci swego poprzednika, arcybiskupa Eugeniusza Baziaka, Karol Wojtyła został mianowany arcybiskupem metropolitą krakowskim.
Na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe w roku 1978 Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Wynik wyboru ogłoszono 16 października o 16:16.

od 16 października 1978 do 2 kwietnia 2005 - papież

Więcej informacji o działalności Jana Pawła II w dziale:
Życie papieskie

Zmarł 2 kwietnia 2005 w Watykanie

Profil nieaktywny
Admin grupy
PiotrReszcz
#1317.08.2012, 15:52

jeszcze raz was prosze. Piszcie na temat.
Jezli nie macie nic do powiedzenia warosciowego to sie nie udzielajcie.
Mysli tego watku jest czysto informacyjna.

Pozdrawiam.

Profil nieaktywny
Admin grupy
PiotrReszcz
#1417.08.2012, 15:54

#11
lewarek, on to robia specialnie. :)
Pozdrawiam

Profil nieaktywny
pryncypal
#1617.08.2012, 15:55

@ 14 mozesz jasniej ?.

Profil nieaktywny
Admin grupy
PiotrReszcz
#1717.08.2012, 15:56

Cytat JPII:

"Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wy­maga­li."

Profil nieaktywny
Admin grupy
PiotrReszcz
#1817.08.2012, 15:58

#16
Zawsze bedzie kilka "osób" na tym forum, którzy beda starali sie "pograzyc Polske i polaków" :) Zaprzeczyc wszsytkiemu to co jest Polskie.

Profil nieaktywny
Admin grupy
PiotrReszcz
#1917.08.2012, 16:01

#15

jeszcze raz powtarzam to jest temat o jednym ze najslynniejszym Polaku! :) a nie o atakowaniu kosciola katolickiego. Mam nadzieje,ze sie rozumiemy.

Profil nieaktywny
Admin grupy
PiotrReszcz
#2617.08.2012, 16:16

Kukiz: Na ataki na Kościół mam jeden argument
DODANE 2012-07-25 10:32KAI |
Zło zdarza się także w Kościele, ale gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku – powiedział Paweł Kukiz na spotkaniu z młodzieżą zgromadzoną na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Z młodymi spotkała się też aktorka Anna Seniuk. – Wasza obecność jest dla mnie wielką nauką, dziękuję wam za to – mówiła.

HENRYK PRZONDZIONO/GN
Paweł Kukiz
Znany muzyk był jednym z gości wtorkowego programu Spotkania. Przez godzinę odpowiadał na pytania młodych. Wyjaśniał m.in. że miłość wyraża się przede wszystkim w codzienności.

- Miłość jest czymś bardzo duchowym, to nie jest powtarzanie "kocham cię" i kupowanie kwiatów. To jest dzień codzienny, to jest normalne zwykłe życie. Miłość prawdziwa to jest rzecz nieraz bardzo ciężka i trudna. To wybory, przezwyciężanie słabości – mówił Paweł Kukiz.

Na pytanie, kim jest dla niego Bóg, przyznał, że trudno jest mu jednoznacznie odpowiedzieć. Zapewniał, że nie ma żadnych wątpliwości co do istnienia Pana Boga i wyczuwa Go intuicyjnie. Stwierdził, że każdy został stworzony w jakimś celu.

W czasie spotkania padło też pytanie o jego piosenkę „Ksiądz proboszcz już się zbliża”. Kukiz odpowiedział, że była ona reakcją na zło wyrządzone przez pewnego kapłana. Jednocześnie stwierdził, że rola Kościoła w historii naszego kraju jest ogromna.

- Zło zdarza się wszędzie, również w Kościele. Niemniej na każdy atak na Kościół mam jeden argument: gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. A zło mamy wszędzie i coraz częściej jest podawane w tak atrakcyjnej formie, że zaczyna nam się mylić z dobrem – zauważył.

We wtorek z młodymi spotkała się też aktorka Anna Seniuk. – Nie wiem i nie mam odwagi mówić czym jest Kościół. Ale wiem, że nie byłabym tym, kim jestem, gdyby nie Kościół – mówiła. Przyznała, że wiara przychodziła do niej „falami” i w swoim życiu miała okresy poszukiwań. Cieszyła się też z obecności tylu ludzi młodych na tego typu spotkaniu. – To, że tylu was tu jest i że przyjeżdżacie co roku, też jest dla mnie wielką nauką. Ja od was też czerpię. Dziękuję wam za to, bo to daje mi siłę. Mamy wspaniałą młodzież – mówiła aktorka.

Tegoroczne Franciszkańskie Spotkania Młodych trwa od 22 do 28 lipca. Jego hasło brzmi: „Projekt Mesjasz – Ocaleni”.

Katalog firm