Do góry

wiktoria kulik

Kolejne zwycięstwa Wiktorii

Wiktoria Kulik

Nasza dziesięcioletnia tenisistka Wiktoria Kulik wzięła udział w kolejnych turniejach, w których jak zawsze udowodniła, że ma talent i potrafi wygrywać.

Jeszcze w sierpniu Wiktoria została zaproszona na prestiżowy turniej rozgrywany w Bournemouth z cyklu Grand Prix, który odbył się od 19 do 22 sierpnia 2009 roku. Są to zawody, na które zaprasza się najlepsze zawodniczki w Wielkiej Brytanii. Każdy region - Szkocja, Irlandia Północna, Walia oraz makroregiony angielskie - był reprezentowany przez co najmniej 3 graczki.

Wiktoria zwycięża ze starszymi rywalkami

Wiktoria z trofeum

Od niedzieli 12 lipca do soboty 18 lipca 10-letnia Wiktoria Kulik, która niedawno zdobyła mistrzostwo Szkocji w tenisie ziemnym w swojej kategorii wiekowej, uczestniczyła po raz pierwszy w turnieju dla dziewcząt do 12 lat, Dunfermline Junior Open Tennis Tournament.

Mimo wyraźnej przewagi fizycznej swoich przeciwniczek, które były przecież starsze od niej o 2 lata, Wiktoria stanęła na wysokości zadania i wygrała turniej.

Wiktoria mistrzynią Szkocji!

Wiktoria Kulik - mistrzyni Szkocji

W dniach pierwszego i drugiego lipca na kortach Tennis Scotland w Edynburgu odbyły się Mistrzostwa Szkocji w tenisie ziemnym dziewczynek do lat 10-ciu.

W turnieju udział wzięła także Wiktoria Kulik, która rozegrała cztery mecze, każdy z nich wygrywając. Wiktoria jest oficjalną Mistrzynią Szkocji na rok 2009-2010 w swojej kategorii wiekowej.

A oto wyniki meczów rozegranych przez Wiktorię:

I. Runda
Wiktoria Kulik – Emily Gates: 4-0, 4-1

Utalentowana Wiktoria

Wiktoria Kulik na korcie

Wiktoria ma prawie 10 lat. Jest tenisistką już od ponad 5-ciu. Jej najmocniejszą stroną jest forehand. Nikt już chyba nie zliczy, ile turniejów ma za sobą. Wystarczy tylko wspomnieć, że w ostatnim półroczu wygrała ich 17 i jest pierwszą rakietą Szkocji. Wiktoria należy też do ścisłej czołówki w Wielkiej Brytanii. Pokonuje zarówno dziewczynki jak i chłopców, i nie zamierza na tym skończyć. Stoją przed nią kolejne wyzwania.

Sukcesy 9-letniej tenisistki

Młoda utalentowana tenisistka z Polski odnosi sukcesy na brytyjskich kortach. Obecnie 9-letnia Wiktoria Kulik szykuje się do zajęcia pierwszego miejsca wśród dziewczynek w swojej kategorii wiekowej w Szkocji.

Swoją przygodę z tenisem Wiktoria Kulik rozpoczęła w Polsce w wieku 5 lat. Jej pierwszym trenerem był Robert Peszke. „Treningi były dość intensywne. Pierwsze 2 lata ćwiczyła 4-5 razy w tygodniu po 2 godziny” – wspomina pan Bogdan, ojciec dziewczynki.