Do góry

4. Majowy Piknik Rodzinny w Edynburgu

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, w Edynburgu znów odbędzie się Majowy Piknik Rodzinny. Jego organizatorem jest Mały Instytut Języka Polskiego „Poloniusz” w Edynburgu. Piknik jest imprezą charytatywną, z której dochód zasila budżet na organizację imprez dla uczniów szkoły. W tym roku organizatorzy chcieliby także przeprowadzić zbiórkę na rzecz Ukrainy i wesprzeć organizacje wspierające uchodźców oraz walczących o wolność Ukraińców.

Piknik Rodzinny to nie tylko impreza charytatywna, ale przede wszystkim chęć integracji szkockiej Polonii. Od kilku lat to także element celebrowanych na Wyspach Polish Heritage Days.

Muzyka, grill i loteria fantowa

Na tegorocznym Pikniku zagrają m.in.: Animativ, Dominik Mrp Mazur, Music Office, Damian DELTO.

Będzie też wielkie grillowanie: kiełbaski, hot-dogi, zupy, a także pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, domowe wypieki, ciepłe i zimne napoje, popcorn, i wiele innych potraw.

Będą też stoiska z książkami, ręcznie robionymi mydłami i biżuterią z bursztynu. Będzie też można kupić wędzone wędliny i ryby, gadżety z biało-czerwonymi emblematami i wiele innych.

W programie są też gry i zabawy sportowe dla dzieci, konkursy i loteria fantowa.

Kiedy: 1 maja 2022 r., od godz. 15:00

Gdzie: Sandys Community Centre, 76 Craigmillar Castle Ave, EH16 4DW Edynburg

Komentarze