Do góry

Czwarta edycja Polish Heritage Days

Po sukcesie zeszłorocznego Polish Heritage Days, na które złożyło się około 150 przedsięwzięć, w których wzięło udział ok. 40 tys. osób, Ambasada RP w Londynie ogłasza czwartą edycję inicjatywy, której inauguracja nastąpi w pierwszy majowy weekend (2 i 3 maja).

Jak w poprzednich wydaniach celem PHD będzie promocja polskiej kultury, historii, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, a także podkreślenie pozytywnej roli, jaką niemal jednomilionowa polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie.

W tym roku przypada 80. rocznica Bitwy o Wielką Brytanię, która była jednym z kluczowych momentów w brytyjskiej historii oraz punktem zwrotnym II wojny światowej. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkie polskie oraz brytyjskie organizacje do wzięcia udziału w świętowaniu Dni Polskiego Dziedzictwa–Polish Heritage Days. Jeśli mają Państwo pomysł na wydarzenie, inicjatywę lub projekt poświęcony polskiej kulturze czy Bitwie o Wielką Brytanię, zachęcam gorąco do zaangażowania się w PHD2020. Zachęcam również do poinformowania samorządu lokalnego i lokalnych mediów o swoich projektach, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców

– powiedział ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.

Wnioski o dofinansowanie inicjatyw planowanych w ramach PHD, organizacje muszą złożyć do 1 marca. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 marca.

Oficjalnym symbolem Polish Heritage Days jest biało-czerwona szachownica lotnicza, która była symbolem polskich pilotów walczących w Bitwie o Wielką Brytanię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na temat PHD oraz procesu aplikacyjnego znajduje się na stronie ambasady RP w Londynie oraz w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku.

Pytania dotyczące organizacji wydarzeń w ramach PHD prosimy kierować pod adres: polishday.london@msz.gov.pl.

Komentarze 2

Profil nieaktywny
forextrade
#212.02.2020, 10:03

Oglądaj-FUTRO Z MISIA 2019 oraz inne filmy/seriale

https://filmvod.pl

===========================

Jedyne VOD ze stałym abonamentem, na które warto zwrócić uwagę.

Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.